Избор на жилище моля за малко съвети

За всякакви дискусии свързани с дома, уюта, дизайна и подредбата на дома.
Аватар
Гео, граф
Наркоман
Мнения: 15866
Регистриран на: Юли 25, '10, 23:54
Местоположение: София-Подуенската градинка
Дал благодарност: 831 пъти
Получил благодарност: 1672 пъти

Re: Избор на жилище моля за малко съвети

Мнение от Гео, граф »

Ех, че хубаво посрещане ти е направил новия дом, Люб :ieeee: ! Всеки следващ път да те радва още повече :nod: :daaa: ! Пък като се позатопли, може да направим едно диво градинско парти, на което да ти донесем и насадим кой каквото има. Тъкмо ще измислиме на място кое-как да бъде :daaa: Ама как тъничко се самопоканих, а :angelche:
Ако някой се влюби във вас, бъдете благодарни, защото никой не е длъжен да ви обича!

"Научи се да даваш, защото имаш, а не да взимаш, защото искаш."
Л.М.Бюджолд
libra
Наркоман
Мнения: 11640
Регистриран на: Дек 13, '09, 08:51
Дал благодарност: 86 пъти
Получил благодарност: 62 пъти

Re: Избор на жилище моля за малко съвети

Мнение от libra »

Любами има нужда от нова тема. :dovolen: :stiskam:
Аватар
liubami
Кафевар/ка/
Мнения: 789
Регистриран на: Яну 11, '13, 13:08
Местоположение: софия

Re: Избор на жилище моля за малко съвети

Мнение от liubami »

Либре,права си за темата!
Гео ,ти си си поканена по презумпция :tzeluvka:
Много ви искам на гости,само кажете кога!!! :liubov:
https://flickr.com/photos/147607694@N05 ... 9499790383" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
patrisiq22
Kъсо кафе
Мнения: 93
Регистриран на: Авг 19, '15, 18:28
Местоположение: Sofia

Re: Избор на жилище моля за малко съвети

Мнение от patrisiq22 »

Колко бързо времето минава. Кога се роди дъщеря ми и кога порасна толкова голяма, за да се изнесе от вкъщи. От няколко месеца ходим на огледи, гледаме оферти в търсене на апартамент за дъщеря ми, но цените на неземни. В момента сме се спряли на апартамент в тази жилищна сграда ........... Жилището трябва да бъде готово до 2018 година, но поне цените са по-нормални. Тя работи в Люлин и локацията на жилището ще ѝ бъде много удобна. Някой купувал ли си е жилище, което е в процес на строене? Този вариант крие ли опасности според вас?
Последно промяна от Anonymous на Авг 28, '17, 22:18, променено общо 1 път.
Причина: линкове с цел реклама
libra
Наркоман
Мнения: 11640
Регистриран на: Дек 13, '09, 08:51
Дал благодарност: 86 пъти
Получил благодарност: 62 пъти

Re: Избор на жилище моля за малко съвети

Мнение от libra »

Aми,само дето може да не ти го построят 10 години.
maiakt
Виенско кафе
Мнения: 489
Регистриран на: Яну 21, '15, 16:50
Местоположение: гр.София

Re: Избор на жилище моля за малко съвети

Мнение от maiakt »

Риск при тези покупки е наистина срока за довършване. От личен опит ( споделено от доста клиенти) - 6 месеца забавяне на акт 16 не се брои за закъснение :mrgreen: , но май стандартно е закъсняването в сроковете да надвишава 6 месеца. Иначе наистина съществува риск строителя за зареже обекта. То и поради тази причина сделките "на зелено" са по-изгодни.Поглеждайки сайта,на пръв поглед- това не е строителя :hmmm: , "STONEHARD е международна консултантска агенция за недвижими имоти". Опитайте се да се свържете директно с инвеститор или строител.
Аватар
patrisiq22
Kъсо кафе
Мнения: 93
Регистриран на: Авг 19, '15, 18:28
Местоположение: Sofia

Re: Избор на жилище моля за малко съвети

Мнение от patrisiq22 »

Не е ли по-добре, когато нещата минават през самата агенция?
maiakt
Виенско кафе
Мнения: 489
Регистриран на: Яну 21, '15, 16:50
Местоположение: гр.София

Re: Избор на жилище моля за малко съвети

Мнение от maiakt »

patrisiq22 написа:Не е ли по-добре, когато нещата минават през самата агенция?
Не знам, опитите ми до тук с агенции в София са неуспешни.Може и да има читави брокери,но аз не съм попадала на такъв. Та от моя скромен опит- по-добре директна връзка с продавача по няколко причини: първо ще придобиеш по-реална представа за строежа,ще ти отговори на въпроси от рода на реална квадратура,какви довършителни работи е предвидено- както за апартамента,така и за общите части.Не помня в момента етапа на строителство какъв е, но и ще можете по-обстойно да разгледате и моментното положение. Освен това,ще ви даде и по-реална и точна представа със сроковете. Ще си спестите и комисионна на агенцията,която не е малка. Според мен е най-разумно да си намерите ( ако нямате) доверен адвокат,който да ви изготви и провери документите по сделката- за това не разчитайте на агенция.Най-малкото,тя ще представлява в случая и двете страни.А на вас ви трябва ваш си адвокат,който да защитава единствено вашите интереси. Съответно и адвоката ви ще предложи нотариус,при който да изповядате сделката- като купувачи така трябва да бъде. При мойте 3 покупки така се получи - агенция не ми свърши работа. Като си харесах имот- разговарям с продавача за цена,разбираме се и отивам при адвокат. Когато се представят всички необходими документи от продавача,адвоката ми ги проверява,представя ги на нотариус по негов избор и като кажат О.К.,всичко е наред- плащам и подписваме.И пак- не претендирам за компетентност,просто споделям опит. :dovolen:
И задължително се поровете в интернет за строителя и инвеститора,вижте какво са строили и даже се разходете да видите по-стари техни обекти.
Успех!
Аватар
patrisiq22
Kъсо кафе
Мнения: 93
Регистриран на: Авг 19, '15, 18:28
Местоположение: Sofia

Re: Избор на жилище моля за малко съвети

Мнение от patrisiq22 »

Дъщеря ми намери една нейна стара приятелка, която си е купила преди време апартамент чрез тази агенция. Обяснила ѝ, че всичко минало точно, без проблеми. Все пак ще се поразровя още в Интернт, ще разпитам познати. Трябва да съм наясно с всички стъпки при покупка на жилище, защото не си е шега работа.
AlleksV
Kафенце
Мнения: 1
Регистриран на: Яну 26, '24, 11:23

Re: Избор на жилище моля за малко съвети

Мнение от AlleksV »

liubami написа: Яну 30, '16, 19:28 Мили момичета след кратко мислене,малко преговори и няколко ходения до там решихме да вземем къщата.Положението е следното-всички документи са ОК,в най-големия сняг и влага къщата е суха без течове отвътре.Отвън няма цокъл и мазилката е много зле.Дворът е с денивелация около метър,ще сложа снимки да добиете представа.Като за начало мисля да започна с шпакловка и латекс.В двора има 5-6 свестни дръвчета,останалите ще махна,мисля да вкарам някакво багерче да поизравни денивелацията.
Пак ще ви помоля за съвети и идеи,изобщо всичко което ви дойде на ум,защото аз съм пълна скръб,нищо не разбирам ,а и средствата са ми ограничени.То с пари всеки знае! :dovolen:
Здравейте, повдигам една стара тема, а именно покупка на имот във Войнеговци - писах Ви на лично :)
Публикувай отговор

Обратно към “Дом, дизайн, домакинство”