Реновиране на стара фасада

За всякакви дискусии свързани с дома, уюта, дизайна и подредбата на дома.
morena
Kафенце
Мнения: 2
Регистриран на: Окт 11, '14, 17:00

Реновиране на стара фасада

Мнение от morena »

Предстои ни реновиране на фасада на стара градска къща. Ама наистина стара - построена е през 1911 г. Конструкцията е пруски свод. Стените са дебели поне 50 см - тухлен зид. Има мазилка, която за тези 103 г. само тук-там е нарушена и цветът е избледнял.

Обърнахме се за оферти към строители, но те мислят доста шаблонно. Започнаха да предлагат стандартните изолации + мазилки.

Изолация категорично не ни е необходима, така че сега дискусията е:

Необходимо ли е да се поставя мрежа и да се полагат два пласта шпакловка. Не е ли достатъчно изкърпване на дупките и боядисване с фасадна боя.
Струва ми се, че въпросната мрежа, за която всички майстори се кълнат, че е много необходима, спокойно може да се избегне.

Моля, ако някой има опит с нещо подобно, да сподели.
denitsavm

Re: Реновиране на стара фасада

Мнение от denitsavm »

Привет и добре дошъл/ла :tzvetentze:

Първо, не е лошо да потърсите фирма, която се занимава със реставрация на фасади. Преди време съм говорила с няколко такива, случайно подбрани от нета. Не са ми казвали, че е необходима мрежа, само за подмяна на мазилката, реставрация и подчертаване на архитектурните елементи. Ето тази напр. http://www.fribul.com/bg/services/conservation/" onclick="window.open(this.href);return false;. То мрежата не е проблем, може би освен с цената си :hmmm: В зависимост от това къде си може да се обърнете към общината и да кандидатствате по някой проект за разкрасяваме/запазване и т.н. /доста стари сгради в София минаха по тези проекти и ремонтираха и реставрираха фасадите/, ако не цялата, то поне част от сумата могат да покрият :dovolen:
morena
Kафенце
Мнения: 2
Регистриран на: Окт 11, '14, 17:00

Re: Реновиране на стара фасада

Мнение от morena »

Много благодаря за съвета. Ще се свържа с фирмата от линка веднага. Благодаря също и за съвета за проекти за разкрасяване. Досега само интуицията ме водеше, като смятах, че фосада, която изглежда прилично след 103 години без мрежа, не се нуждае от такава. Липсваха ми връзи с хора, които познават традиционните технологии от 20 век. Още веднъж благодаря.
Публикувай отговор

Обратно към “Дом, дизайн, домакинство”