''Биташко'' течение на вехтошарите

За всякакви дискусии свързани с дома, уюта, дизайна и подредбата на дома.
Публикувай отговор
Малката Ида

Re: ''Биташко'' течение на вехтошарите

Мнение от Малката Ида »

Ето я моята,със черна боя за метал.

Изображение

Изображение
Аватар
lenuza73
Кафе машина
Мнения: 3700
Регистриран на: Окт 3, '10, 18:27
Дал благодарност: 14 пъти
Получил благодарност: 18 пъти

Re: ''Биташко'' течение на вехтошарите

Мнение от lenuza73 »

:potekoha: Имам такава боя .... Благодаря ти малката :tzeluvka:
Аватар
greeneyed
Наркоман
Мнения: 10026
Регистриран на: Ное 30, '09, 15:11
Местоположение: 550 м н.в., в полите на Средна гора
Дал благодарност: 590 пъти
Получил благодарност: 1071 пъти

Re: ''Биташко'' течение на вехтошарите

Мнение от greeneyed »

Много е хубава находката :angel2: , чудна даже! Аз бих боядисала металната част, а дървената част помисли как да предпазиш от следващ разпад, с някакво масло да се обработи сигурно.
Не искайте много- не можете да му платите цената... Ванга

моите цветя
Аватар
scleri
Кафе машина
Мнения: 3883
Регистриран на: Юли 10, '10, 13:14
Дал благодарност: 49 пъти
Получил благодарност: 268 пъти

Re: ''Биташко'' течение на вехтошарите

Мнение от scleri »

Имаше преди няколко години една поредица по Нешънъл джиографик, или по Дискавъри. Не помня точно. Сериала беше за една заложна къща в Лас Вегас. Какво научих от това филмче? Научих че най-голямата грешка която правят хората открили случайно някаква антика е това че започват да я ремонтират, реставрират, и опитват да направят да изглежда като нова. Това сваля драстично цената на намереното. До колкото виждам от снимката ютията ти е в много добро състояние. Почисти я от прахоляк и боклуци и това е. Няма нужда от шкурене, китване, боядисване и т.н. Чара и е в това че е стара и за това трябва да изглежда стара. Е това е мое мнение. Ти разбира се ще направиш каквото си решиш.
Аватар
lenuza73
Кафе машина
Мнения: 3700
Регистриран на: Окт 3, '10, 18:27
Дал благодарност: 14 пъти
Получил благодарност: 18 пъти

Re: ''Биташко'' течение на вехтошарите

Мнение от lenuza73 »

Благодаря на всички за отговорите.Склери и ти също си прав,но с тая ръжда не мога да и намеря точно място за сега...така,че ше мисля още :hmmm: никой не ме гони ,че да бързам :daaa:
marka
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1968
Регистриран на: Окт 15, '13, 14:31
Дал благодарност: 184 пъти
Получил благодарност: 153 пъти

Re: ''Биташко'' течение на вехтошарите

Мнение от marka »

scleri написа:Имаше преди няколко години една поредица по Нешънъл джиографик, или по Дискавъри. Не помня точно. Сериала беше за една заложна къща в Лас Вегас. Какво научих от това филмче? Научих че най-голямата грешка която правят хората открили случайно някаква антика е това че започват да я ремонтират, реставрират, и опитват да направят да изглежда като нова. Това сваля драстично цената на намереното. До колкото виждам от снимката ютията ти е в много добро състояние. Почисти я от прахоляк и боклуци и това е. Няма нужда от шкурене, китване, боядисване и т.н. Чара и е в това че е стара и за това трябва да изглежда стара. Е това е мое мнение. Ти разбира се ще направиш каквото си решиш.
Склери, тя поредицата си върви и се казва "Спецове в заложната къща".Това, което си написал е абсолютно вярно, чара на една антика е точно в това да си личи, че има история. Има и друга поредица "Американски антиквари", в която също казват, че цената на един предмет с история пада, ако са правени опити, така да се каже да се "освежава".
lenuza73, намерила си въглища в нея, защото вътре се слага жар от печката, ютията се нагрява и дълго държи топло.
Преди години беше много популярно да се слагат сухи цветя в нея.
РОУЗ

Re: ''Биташко'' течение на вехтошарите

Мнение от РОУЗ »

Най-близко до оригинала е черна ютия /какъвто е цветът на чугуна/ с дървена дръжка /цвят дърво/.
Трябва непосредствено след шкуренето да се нанася защитата, защото ръждата започва да работи веднага. Това е професионален съвет от Мия.
Иде, харесва ми цвета на твоята, лъскава ли е, че от снимката не мога да преценя?
И аз искам да върна на моята чугунения вид.
Аватар
Daniela Pargu
Чист кофеин
Мнения: 5269
Регистриран на: Яну 29, '17, 20:53
Местоположение: В.Търново
Дал благодарност: 92 пъти
Получил благодарност: 101 пъти

Re: ''Биташко'' течение на вехтошарите

Мнение от Daniela Pargu »

Такава ютия и аз съм възстановявала- дървената дръжка намазах с препарат с/у дървояди и пр. на Бохемит.В някои от активните дупчици слагам вътре със спринцовка от препарата. После съм намазала с боя на Левис- дава естествен цвят като патинирано от времето. Металните части - с боя с хамър ефект,черна.
Тя е и ръждопреобразувател , не става лъскаво, а грапавичко . като истинско старовремско :daaa:
Аватар
МГХ
Наркоман
Мнения: 10105
Регистриран на: Окт 4, '12, 23:28
Местоположение: Русе
Дал благодарност: 366 пъти
Получил благодарност: 1020 пъти

Re: ''Биташко'' течение на вехтошарите

Мнение от МГХ »

При мен пък една стара табуретка се превъплъти в нещо новичко. Е , далеч е от съвършенство , но е като ... новичка :lol: Изображение
Изображение
предстои й още лакиране ,но ми свърши лака и ще почака малко Изображение
Сега са наред едни шкафчета на балкона и... отиде ,че се не видя... :angelche:
Аватар
mariyanag
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1809
Регистриран на: Ное 6, '14, 12:47
Местоположение: София
Дал благодарност: 103 пъти
Получил благодарност: 35 пъти

Re: ''Биташко'' течение на вехтошарите

Мнение от mariyanag »

Миленка, станала е прекрасна.
С какво я боядиса така добре. Аз имам от тези табуретки, даже и маса - пластмасови, оранжувки капачета с кафяви крачета.
Даде ми страхотна идея. ;)
Публикувай отговор

Обратно към “Дом, дизайн, домакинство”