Дървени къщи

За всякакви дискусии свързани с дома, уюта, дизайна и подредбата на дома.
Публикувай отговор
troll

Re: Дървени къщи

Мнение от troll »

Виж ... ся ще кажа нещо и пак ще разлая кучетата, но като се изключат съвремените скъпи изилации всичко е в дебелината на стената, пък нищо, че е въздух.
Е при къщите дупката, кухината обикнояено я пълнят с вата, отвън слагат полиизоцианорейт.
Къщите от греди имат р50-60 щото са им дебели стените и са от дърво.
Кво правят сега?
Осъвременяват изолациите. Махат сайдинга и лепят отгоре някаква изолация, колкото си платиш дебела и затварят. с нов сайдинг.
обаче в същност правят стената по дебела.
:mrgreen:
Зимната градина е изолация за апартамента.
А ето и картинки
http://www.lacampaillotte.com/ossature-bois/
Аватар
Cando
Кана кафе
Мнения: 575
Регистриран на: Мар 27, '10, 03:03
Местоположение: Монреал, Канада

Re: Дървени къщи

Мнение от Cando »

troll написа:ми не ги копая.
:mrgreen:
Например барака на селскостопанска земя е подобно нещо.
Има хора, които живеят в каравани и за зимата се спускат на по-топло.
А аз съм бил "на лов" в такава барака. Спи се около печката.Печката разтопи снега на покрива и част от него като вода почна да ни капе на главите. и т.н.
:mrgreen:
Е, ние говорим тук за къщи, не за бараки. На селскостопанската земя, те нямат право да построят друго освен барака. Ти на твоето кабано да не би да си му направил R50.

troll написа:Май кюмбето ти не е на пелети.
Не, не е, няма смисъл от чак толкова скъпа инвестиция, защото става дума за вила, а не за постоянна къща. Кюмбето е печка на дърва от марката Regency.
http://cando1.snimka.bg/flowers/cvetya- ... 013.763847" onclick="window.open(this.href);return false;
stef
Виенско кафе
Мнения: 409
Регистриран на: Яну 4, '14, 17:20
Местоположение: Пловдив

Re: Дървени къщи

Мнение от stef »

Важно е обемното тегло на ватата за изолация, а не толкова от нейната дебелина!
Трябва да се използва вата с обемно тегло не по-малко от 45кг/м3
Е, разбира се 5см, е недостатъчна.
Колкото, до къщите от цилиндровани трупи - трябва да прочетете за коефициента на топлопреминаване
за иглолистна дървесина, напречно на влакната!
Толкова, за изолациите!
Аз, живея в апартамент/ново строителство/ с изолация по фасадите!
Също имам и дървена сглобяема къща с 10см, минерална вата с обемно тегло 50кг + 5см. експандиран полистирен!
Нещата, стоят така:
Апартамента е с 50% по-лоша топлоизолация
Поздрави на Канада!
troll

Re: Дървени къщи

Мнение от troll »

Ся ... трябва да делна поздравите за Канада поне с Cando.
Аз не съм Канада. Както вече казъх, знам, че ще почнат да ми обесняват отвсякъде сума неща.
Със сметки и Р-ове.
Просто си казах мнението.
А днешните къщи от трупи не са с диаметъра на трупите от едно време.
Впрочем руските къщи са абсолютно същите и първо се прави печката, а около нея къщата и Иванушка не слиза зимъска по цял ден от печката, щото там спи, нависоко и на топло.
:mrgreen:
Аватар
simplyred
Виенско кафе
Мнения: 465
Регистриран на: Яну 7, '12, 23:33
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Дървени къщи

Мнение от simplyred »

кети написа:Здравейте приятели,
само да ви кажа ,че в къщата на село е топло и комфортно дори и сега при минус 11-14 градуса! Отоплението е с климатик за цялата къща тошиба 24 -ка .Виждате ,че спалните са преходни с общото помещение ,което позволява един отоплителен уред .Термопанела е осем см, таванния и външно стенния.Под покрива имаме 13 см каменна вата, която е по- плътна от минералната. Не се чува никакъв шум от дъжд.На външните стени сме сложили каменна вата 5 см, после талашит 9 мм, и 9 мм Кнауф, вижда се на снимките.Този сезон предстои и саниране отвън ,където сме заложили пак на 5 см вата или стериопор и ще затворим за фасада винилов сайдинг.Така и външните панелни стени ще станат изолирани от двете страни с по 5 см вата .
Преди да направим площадката за къщата, ходихме с ММ през всички сезони ,за да видим къде е най-слънчевата част на парцела. Обожавам слънчеви помещения и големи прозорци!Тъй като не гледаме зеленчуци и не се съобразявахме с това ,та сложихме площадката на най -слънчевата зона . В момента в спалня юг и всекидневна има слънце от сутринта до късен следобед. Само източната спалня е огрята до обяд.А в късният следобед се включва и слънцето от запад и на кухнята. Просто разкош! Сега ползваме спалня юг, на която като тръгваме сутрин на работа към 8.00 часа затварям вратата.Вечер към 18 часа като се приберем и отворя вратата е 22 градуса само от слънцето.
Кети, къщурка за чудо и приказ сте направили, да сте живи и здрави дълги години да й се радвате, а тя вярно да ви служи! :daaa: :stiskam:
В момента и ние с това се занимаваме, строим къща от месеци, само че монолитна. Минахме и през раздвоението сглобяема или монолитна, времето ще покаже дали сме взели правилно решение. :lol: :ufff:
Та сега сме на покрива и скоро ще поръчваме дограмата, тя ни е най-спешната дилема. Но фирмите твърдят различни неща за К-стъклата и за стъклата-Четири сезона. Ту че при първите не могат да виреят цветята вътре, ту че при вторите??? :hmmm: А на нас, то е ясно, това ни е най-важното. :mrgreen: :lol: Виждам, че в стаите имаш цветя, добре ли се развиват? Също не ни препоръчвали Четири сезона, защото сме в планина /на 950 метра надморска височина/ и нямало да вършат работа. С К-стъкло пък било добре зимата, но лятото ставало парник и било само за север.... Иначе къщата ще е изолирана отвън, в основите, по пода и на покрива с по 10 сантиметра стиропор или фибран според проекта.
Моля за помощ, дайте съвети от опит за тези стъкла. :tzvetentze:
Аватар
Гео, граф
Наркоман
Мнения: 15816
Регистриран на: Юли 25, '10, 23:54
Местоположение: София-Подуенската градинка
Дал благодарност: 710 пъти
Получил благодарност: 1479 пъти

Re: Дървени къщи

Мнение от Гео, граф »

Барачка 8-)

Изображение
Ако някой се влюби във вас, бъдете благодарни, защото никой не е длъжен да ви обича!

"Научи се да даваш, защото имаш, а не да взимаш, защото искаш."
Л.М.Бюджолд
Deleted User 2919

Re: Дървени къщи

Мнение от Deleted User 2919 »

troll написа:Ся ... трябва да делна поздравите за Канада поне с Cando.
Аз не съм Канада. Както вече казъх, знам, че ще почнат да ми обесняват отвсякъде сума неща.
Със сметки и Р-ове.
Просто си казах мнението.
А днешните къщи от трупи не са с диаметъра на трупите от едно време.
Впрочем руските къщи са абсолютно същите и първо се прави печката, а около нея къщата и Иванушка не слиза зимъска по цял ден от печката, щото там спи, нависоко и на топло.
:mrgreen:
Вах, голяма грешка, същата че руснаците са пияници. :D Руската Изба се прави първо сруб, отстоява, оглаждат нещата и довършват.Между трупите(ех, че страшна дума, криминална..) се слага мъх, които сух, не не е чуплив. той е изолацията. Обичам дървените къщи.В тях чист въздух, свежо и леко. Печка се слага в готова къща. На печка е хубаво и топло, след студените работи навън. Сам работил ли си в гора на студ -30 градуса!? Сигурно е, че в офиса, до парното..не е ли също, че като на печка по цял ден!? :D
Аватар
ljuboznatelna
Чист кофеин
Мнения: 7207
Регистриран на: Яну 26, '10, 12:13
Местоположение: Пловдив 7а зона
Дал благодарност: 609 пъти
Получил благодарност: 1106 пъти

Re: Дървени къщи

Мнение от ljuboznatelna »

alina написа:Между трупите(ех, че страшна дума, криминална..) се слага мъх, които сух, не не е чуплив. той е изолацията. Обичам дървените къщи.В тях чист въздух, свежо и леко. Печка се слага в готова къща. На печка е хубаво и топло, след студените работи навън.
Криминалната е "трупове" ;) "Трупи" се ползва само за дървета.
Това с мъха е много интересно.
troll

Re: Дървени къщи

Мнение от troll »

Ами ....хммм... печката не се внася а се зида заедно с комина и после се прави къщата. А аз на -27°С правя барбекю. СУХИЯ студ е нищо.Аз излизам по тениска да рина сняг на -25°С ако е под 60% влажноста. После влизам на +25° и пуша.
Някъде на -30° до -35° почват да те болят очите, ако не са защитени, щото са най-влажни, а асфалта побелява.
А къщите от трупи дишат. И са топлоизолирани.
Моята е топлоизолирана, ма не диша.
Ако бях пич, щях да си туря въздухообменник, ма не съм.
:-)
Lily666
Kафенце
Мнения: 6
Регистриран на: Ное 11, '16, 10:16

Re: Дървени къщи

Мнение от Lily666 »

и аз ги харесвах преди, но след кратко пребиваване в дървена къща си смених мнението ;Д :D
Изкуството трябва да има смисъл! Травертин и венецианска мазилка - най-изкусните творци в Италия!
Публикувай отговор

Обратно към “Дом, дизайн, домакинство”