Дървени къщи

За всякакви дискусии свързани с дома, уюта, дизайна и подредбата на дома.
Публикувай отговор
Di_Va
Кафе машина
Мнения: 4867
Регистриран на: Сеп 20, '10, 22:22
Дал благодарност: 306 пъти
Получил благодарност: 266 пъти

Re: Дървени къщи

Мнение от Di_Va »

Е, Склери, ти пък сега " Къща без мазе не е къща!", недей така, моля те! В нашия проект мазе няма, че тук подпочвените води са много високи и ни се казаха, че мазето за да е изпълнено качествено при такива условия, ще струва почти колкото останалите 2 етажа. Не че сме започнали да строим, (вече удължих разрешителното за строеж), но сега ме караш да се замислям ... Дали не сме сгрешили :hmmm: ... Ама така или иначе, проектът е готов, минал по всички пътеки и промени не са възможни мисля... Пък дано дойде време ( финансово ;) ) за стоеж де! :stiskam:
troll

Re: Дървени къщи

Мнение от troll »

Мъзето не е задължително да е под къщата. Винаги можеш да си направиш мазе в страни, а ако му сложиш прозрачен покрив става супер оранжерия! :lol:
Di_Va
Кафе машина
Мнения: 4867
Регистриран на: Сеп 20, '10, 22:22
Дал благодарност: 306 пъти
Получил благодарност: 266 пъти

Re: Дървени къщи

Мнение от Di_Va »

Мазето, намирайки се под къщата, т.е. вкопано изцяло пад земята притежава относително постоянна температура - хладно е през лятото, дори и при високи температури вън, а през зимата не замръзва. Ако е помещение до къщата, то няма да отговаря на тези условия. При нас има помещение до къщата и идеята ми е да го изградим наново, като га ползваме като мазе, работилница, килер ... То няма да бъде мазе в истинския смисъл на думата обаче.
Интересно е, че старата къща, която е само с едно стъпало надолу, но приземният етаж е граден от дебели камъни, е изключително хладна сега в жегите. Дебелите стени си казват думата, жалкото е, че няма да можем да направим същото и с бъдещата къща!
Аватар
scleri
Кафе машина
Мнения: 3883
Регистриран на: Юли 10, '10, 13:14
Дал благодарност: 43 пъти
Получил благодарност: 268 пъти

Re: Дървени къщи

Мнение от scleri »

За хубаво или лошо живота ни е изтъкан от компромиси. Високите подпочвени води правят скъпо удоволствие не само мазето. Те предопределят и типа къща доколкото класическото строителство иска по-масивни, по-дълбоки основи, а сглобяемата къща, която е в пъти по-лека, може да се построи на практика без основи, или поне без такива каквито се изискват при класическия строеж. При мен например се оказа че здравата основа е на повече от два метра дълбочина. Всичко отгоре е горска почва. За това се наложи строителите да излеят предварително почти шейсет кубика от така наречения подложен бетон. След това върху него оплетоха арматурата и изляха основите. Не че това не може да стане и при високи подпочвени води, но цената наистина ще е по-висока от цената на къщата отгоре. Така че във вашия случай наистина сглобяемата къща е по-добрия вариант. Поне аз така мисля. Що се отнася до мазето. Наистина е хубаво да го има, но то още много други неща са хубави човек да ги има ама .....
troll

Re: Дървени къщи

Мнение от troll »

Хе хе!
Ми като трудно се копа слагаш земя отгоре.
Тук никога не са копали, че е трудно.
Мазето/избата извън къщи се прави като бункер с чували пръст, а отгоре се насипва още и има трева.
Т.е. копат до дет могат и после засипват отгоре.
Di_Va
Кафе машина
Мнения: 4867
Регистриран на: Сеп 20, '10, 22:22
Дал благодарност: 306 пъти
Получил благодарност: 266 пъти

Re: Дървени къщи

Мнение от Di_Va »

troll написа:Хе хе!...
Мазето/избата извън къщи се прави като бункер с чували пръст, а отгоре се насипва още и има трева.
Т.е. копат до дет могат и после засипват отгоре.
И става къщичка на хобит :).
Проектът за нашата (бъдеща) къща е масивно/класичесто строителство, не е дървена или сглобяема, за добро или не, по този път сме тръгнали и се надявам да се получат добре нещата, когато им дойде времето!
Иначе компромиси всички правим по едни или други причини.
Аватар
Dewina
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1241
Регистриран на: Авг 31, '15, 17:18
Местоположение: Балкана
Дал благодарност: 22 пъти

Re: Дървени къщи

Мнение от Dewina »

Нашата малка дървена къща, стъпките на строежа:
http://forum.hobbykafe.com/viewtopic.ph ... 55#p778043" onclick="window.open(this.href);return false;
Градината ми е нещо като баварски чифлик, селска фурна и убежище за хайдути... Знам, че ме разбрахте😇
Аватар
scleri
Кафе машина
Мнения: 3883
Регистриран на: Юли 10, '10, 13:14
Дал благодарност: 43 пъти
Получил благодарност: 268 пъти

Re: Дървени къщи

Мнение от scleri »

Купуваш си два контейнера елементи тип "Лего", и с помощта на един, двама приятели си сглобяваш симпатична къщичка. Като гледам двойните стени които се получават изолацията няма да е тип " барака".

https://www.youtube.com/watch?v=vYSzsb3mlxo
Публикувай отговор

Обратно към “Дом, дизайн, домакинство”