Стилове на обзавеждане и декорация

За всякакви дискусии свързани с дома, уюта, дизайна и подредбата на дома.
Публикувай отговор
Аватар
Tanet
Кафе машина
Мнения: 4787
Регистриран на: Яну 13, '10, 11:52
Местоположение: Севлиево 5-а зона
Дал благодарност: 2 пъти
Получил благодарност: 1 път

Re: Стилове на обзавеждане и декорация

Мнение от Tanet »

http://casaideefaidate.com/pavimenti/pa ... terni.html" onclick="window.open(this.href);return false;
интересни интериори
"Истинските неща в живота, не са нещата"
[img]http://smileys.on-my-web.com/repository ... gonfly.gif[/img]

градинките на "утринния покой"
Dankata357
Kафенце
Мнения: 10
Регистриран на: Авг 8, '17, 17:42

Re: Стилове на обзавеждане и декорация

Мнение от Dankata357 »

Полезно за моят красив дом :dovolen: Интериор на дома и къщата - съвети при подредбата и декорацията на дома. :dovolen:
Аватар
Гео, граф
Наркоман
Мнения: 15816
Регистриран на: Юли 25, '10, 23:54
Местоположение: София-Подуенската градинка
Дал благодарност: 710 пъти
Получил благодарност: 1479 пъти

Re: Стилове на обзавеждане и декорация

Мнение от Гео, граф »

Какъв е тоя нашенски бот тук??? Джониииии... :evil:
Ако някой се влюби във вас, бъдете благодарни, защото никой не е длъжен да ви обича!

"Научи се да даваш, защото имаш, а не да взимаш, защото искаш."
Л.М.Бюджолд
Аватар
patrisiq22
Kъсо кафе
Мнения: 93
Регистриран на: Авг 19, '15, 18:28
Местоположение: Sofia

Re: Стилове на обзавеждане и декорация

Мнение от patrisiq22 »

Здравейте! Наскоро си купих мивка от полимермрамор от .... . Супер много ми харесва и мисля, че в момента са много търсени и модерни, но съм чувала различни мнения по въпроса. Имахме малко разногласия вкъщи, но все пак стои доста добре. Вие какво мислите, бихте ли си сложили такава мивка?
Последно промяна от Anonymous на Авг 28, '17, 21:56, променено общо 1 път.
Причина: линковете са с цел реклама
Аватар
mihaela123
Kъсо кафе
Мнения: 60
Регистриран на: Авг 16, '15, 18:28
Местоположение: Shumen

Re: Стилове на обзавеждане и декорация

Мнение от mihaela123 »

На мен също много ми допадат. Имам позната с такава мивка и е наистина много хубава.
Аватар
ljuboznatelna
Чист кофеин
Мнения: 7207
Регистриран на: Яну 26, '10, 12:13
Местоположение: Пловдив 7а зона
Дал благодарност: 609 пъти
Получил благодарност: 1106 пъти

Re: Стилове на обзавеждане и декорация

Мнение от ljuboznatelna »

Да я побутна тази замряла тема, като се похваля с довършената камина.
Една година идеята отлежа, заради липса на майстор да я иззида.Карахме си я ей така.
Изображение
Вентилатора е за да обдухва топлия въздух, така много по-бързо и ефикасно топли.

Майстора я иззида, но още една година отлежа, къде от липса на време, на вдъхновение и на решетки.

Изображение

Идеята е да е с въздуховоди, отвеждащи топъл въздух до още 4 стаи и две бани. Искахме решетки със затварящи се клапи, за да се регулира въздуха, ако не на самата камина, поне на изходите на въздуховодите, обаче такова нещо няма. А и решетките за въздуха на камината са достатъчно грозни. И един ден , както обичайно правим, започнахме да търсим нещо като решетки на необичайни места - сайтове за обяви, аукциони, и се сетих да погледна и в един сайт за декорации на дома и градината, където намерих чугунена изтривалка и някаква си рефлексия :) Дойде време за довършване.

Изображение

Решихме обаче, че една тръба няма да стопли достатъчно, независимо, че стаите са малки. За баните пък изобщо не си струва да хабим топлото. Много е хубаво в топла баня, но аз откакто живея самостоятелно, не съм имала никога такава, ще го преживея някак :) така решихме да има по две тръби за трите спални, четвъртата ще е за гости и временно пребиваващи, така че ще е на ток.

Ето я и изтривалката-решетка. Оказа се прекалено голяма за изпълнение на замисленото с топлото, затова сега ще й мислим някакви ламарини отзад, за да я скриват веднъж наполовина, веднъж на две трети :) Рефлексията пък се оказа тотално излишна, но пък красива. Тя си е напълно затворена, засега със собственото си огледало.

Изображение

Гредата е 200 годишна, от същата панагюрска къща, от която са всички стари греди в къщи.Бичена и понатъкмена е, за да изглежда на място. На 6 декември приключихме и веднага украсихме. Използвахме всички излишни места, например нишата, с тухлите на комина за гръб. Има такава и от друтага страна, където сме наредили книги и ....разпалки:

Изображение

Изображение

Изображение

Системата с въздуховодите е изпробвана и работи. Топли :)
Аватар
Мария Николова
Наркоман II ранг
Мнения: 31531
Регистриран на: Ное 28, '09, 23:44
Местоположение: Нова Загора
Дал благодарност: 816 пъти
Получил благодарност: 1731 пъти

Re: Стилове на обзавеждане и декорация

Мнение от Мария Николова »

Лелееее!!! :o Кель сюрррпрррриииииз! (фр. :lol: ) Изумително красиво е! :ssvirka: :sdance:
Браво на вас! :sclap: :sclap: :sclap: Това е истинска многофункционална красота!!!
Разкош!!! :liubov2: :ieeee: :ieeee:

На времето правих камина в една баджа в дебелия външен зид на голямата стара къща от преди Освобождението. Топлото го докарвахме с ел. радиатор на колелца, но живия открит огън не може с нищо друго да се докара!
Исках тухлите да изглеждат някак необичайно, специални. В корито с вода заглаждах всички ръбове и заоблях ъглите. Фугите - вдлъбнати, загладени, бели. Тухлите обрамчваха горе и от страни. И вкарваха към 30 см. навътре в стаята пода пред огъня. Имахме перустия, върху която слагахме скара над жарта и се разнасяше аромат на цър-мър. :ieeee:
Тази стая се наричаше "Камината". Като кажехме на приятели "Хайде, отиваме в Камината", се знаеше какво следва. :lol:
Нито една чернобяла снимка нямам от Камината. :ufff:
Най-голямото добро, което можеш да направиш за някого, е не да му покажеш богатствата си,
а да му разкриеш неговите.
Аватар
Еличка
Кафе машина
Мнения: 3460
Регистриран на: Мар 21, '16, 14:39
Получил благодарност: 2 пъти

Re: Стилове на обзавеждане и декорация

Мнение от Еличка »

Мнооого е красива, Люб! Много! А дървото.... Ахххх.... :potekoha:
Пожелавам ти да ви топли и къщата, и душите!
"Нека бъдем благодарни на хората,които ни правят щастливи, те са вълшебните градинари, които карат душите ни да цъфтят."
Deleted User 5091

Re: Стилове на обзавеждане и декорация

Мнение от Deleted User 5091 »

Люб, много е автентична и красива камината :liubov2: А шкафа вляво е убийствен! Весела и топла Нова Година :tzeluvka:
Оля
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1075
Регистриран на: Яну 18, '17, 07:56
Дал благодарност: 1 път
Получил благодарност: 5 пъти

Re: Стилове на обзавеждане и декорация

Мнение от Оля »

Много уютно ви е това кътче! Майсторски сте се справили, без компромис :daaa: . Както казваше баба ми- когато правиш нещо, трябва да е както трябва, защото после хората ще гледат как е свършено - никой няма да те пита за колко време си го направил.
Публикувай отговор

Обратно към “Дом, дизайн, домакинство”