Ремонт или реставрация на мебели

За всякакви дискусии свързани с дома, уюта, дизайна и подредбата на дома.
Публикувай отговор
mj77
Кафе с мляко
Мнения: 298
Регистриран на: Фев 8, '16, 14:32
Дал благодарност: 1 път
Получил благодарност: 5 пъти

Re: Ремонт или реставрация на мебели

Мнение от mj77 »

Не съм Ели,но да .Може да се ползва за всякакви повърхности-метал стъкло,пластмаса.Хубаво е ако имаш възможност леко да надереш с шкурка(с машинка или на ръка)
Аватар
ljuboznatelna
Чист кофеин
Мнения: 7285
Регистриран на: Яну 26, '10, 12:13
Местоположение: Пловдив 7а зона
Дал благодарност: 735 пъти
Получил благодарност: 1306 пъти

Re: Ремонт или реставрация на мебели

Мнение от ljuboznatelna »

Какви вълшебни съвети, момичета! :tzvetentze:
Ема, много се радвам да те видя тук :tzeluvka: Златни ръце и толкова креативност!!!
Видях в албума ти Трансформации тази спалня. Таблата старо портманто ли е ? (имам едно и ми хареса като идея) Ако да, как се справи с копчетата при тапицирането?
Аватар
Noel
Наркоман
Мнения: 10630
Регистриран на: Яну 7, '14, 19:29
Местоположение: София кв. Борово
Получил благодарност: 1 път

Re: Ремонт или реставрация на мебели

Мнение от Noel »

mj77 написа:Не съм Ели,но да .Може да се ползва за всякакви повърхности-метал стъкло,пластмаса.Хубаво е ако имаш възможност леко да надереш с шкурка(с машинка или на ръка)
Благодаря,mj :tzvetentze:
Навсякъде ли го предлагат или само в големите хипермаркети?

Днес само се мотам и никаква работа не свърших :lol: търся мекото на хляба май....
Форумът е голям,спасение дебне отвсякъде.
mj77
Кафе с мляко
Мнения: 298
Регистриран на: Фев 8, '16, 14:32
Дал благодарност: 1 път
Получил благодарност: 5 пъти

Re: Ремонт или реставрация на мебели

Мнение от mj77 »

Малко по назад споменах,че аз ползвам контактен грунд на Леко.Има го навсякъде(живея в малък град без хипермаркети :oops: )
Аватар
Еличка
Кафе машина
Мнения: 3460
Регистриран на: Мар 21, '16, 14:39
Получил благодарност: 2 пъти

Re: Ремонт или реставрация на мебели

Мнение от Еличка »

Да, правилно е отговорила mj - НАВСЯКЪДЕ! Не съм ползвала на Леко грунда, но сигурно е същият. Иначе се продава там където има плочки, теракол, гипс... . Някъде около 4 лв е 1 литър и няма свършване. А аз не го щадя. Важното е, ако е Бороконтакт, да бъде розовият. Знам, че има и някакъв друг.
"Нека бъдем благодарни на хората,които ни правят щастливи, те са вълшебните градинари, които карат душите ни да цъфтят."
mj77
Кафе с мляко
Мнения: 298
Регистриран на: Фев 8, '16, 14:32
Дал благодарност: 1 път
Получил благодарност: 5 пъти

Re: Ремонт или реставрация на мебели

Мнение от mj77 »

Ето този е Боро
Изображение
Този е Леко(от скоро вече пише Деко)
Изображениеhttp://www.gsstroimarket.bg/view/97039.html
Аватар
Ема
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1436
Регистриран на: Май 31, '16, 19:23
Местоположение: София
Дал благодарност: 315 пъти
Получил благодарност: 437 пъти

Re: Ремонт или реставрация на мебели

Мнение от Ема »

ljuboznatelna написа: Видях в албума ти Трансформации тази спалня. Таблата старо портманто ли е ? (имам едно и ми хареса като идея) Ако да, как се справи с копчетата при тапицирането?
Люб, и аз се радвам да те видя :tzeluvka: :liubov:
Относно таблата, да, от онези грозни соц-закачалки е.
Може да се използва всякаква плоскост, ама аз гледам да използвам наличното :lol:
Копчетата сама си ги уших, като използвах пластмасови, които облякох първо с вата и отгоре плат.
Разпробих дупки с бормашината на обозначените места (разчертаването си спестих, използвайки старото портманто, затова пък трябваше да се извадят всички капси преди това), с голяма игла и дебел конец захващах копчето, промушвах през дупката, а от другата страна конеца съм захванала на няколко места с такера. За да ми е по-пухкава таблата, сложих дунапрен 3 см. и отгоре облякох с вата.

Относно избиването на тъмния цвят или смола (при нова дървесина), когато боядисваме с бяла или друга светла боя, препоръчам Праймер. Аз използвам ТОЗИ. Нанася се една ръка, с което повърхността се запечатва и после са достатъчни един или два слоя боя най-много.
Боро контакта не запечатва, само прави спойка между боята и старата основа. Напоследък имам задръжки относно неговата универсалност :nod:
Аватар
flora
Баш кафе майстор
Мнения: 2152
Регистриран на: Яну 14, '13, 13:32
Местоположение: София
Получил благодарност: 54 пъти

Re: Ремонт или реставрация на мебели

Мнение от flora »

Намерих го - нагледно за таблата http://www.homemadebycarmona.com/make-d ... headboard/" onclick="window.open(this.href);return false;
Изображение Изображение
Аватар
Гео, граф
Наркоман
Мнения: 15881
Регистриран на: Юли 25, '10, 23:54
Местоположение: София-Подуенската градинка
Дал благодарност: 853 пъти
Получил благодарност: 1705 пъти

Re: Ремонт или реставрация на мебели

Мнение от Гео, граф »

Момичета, нЕмам търпение да довърша всичко, за да покажа повече снимки. Затова фотнах само стената с декорациите и съм безкрайно доволна, защото детето си хареса стаята :angelche:

Изображение
Ако някой се влюби във вас, бъдете благодарни, защото никой не е длъжен да ви обича!

"Научи се да даваш, защото имаш, а не да взимаш, защото искаш."
Л.М.Бюджолд
Аватар
mariyanag
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1810
Регистриран на: Ное 6, '14, 12:47
Местоположение: София
Дал благодарност: 109 пъти
Получил благодарност: 35 пъти

Re: Ремонт или реставрация на мебели

Мнение от mariyanag »

ехаааааа, Гео, ама страхотно изглежда, а на подсъзнателно ниво - птиченцата се връщат у дома - нали.
Публикувай отговор

Обратно към “Дом, дизайн, домакинство”