Ремонт или реставрация на мебели

За всякакви дискусии свързани с дома, уюта, дизайна и подредбата на дома.
Публикувай отговор
Deleted User 2919

Re: Ремонт или реставрация на мебели

Мнение от Deleted User 2919 »

Миша написа:Трябва ми за нещо такова, на допир е точно като кадифе, но без никакъв отблясък, прави се с тебеширена боя, но в Бг има само в магазините за художници на безумни цени , а на мен ми трябва доста количество
Изображение
Направи си сам: http://sami-s-rukami.ru/melovaya-matova ... mi-rukami/" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
Debi
Баш кафе майстор
Мнения: 2074
Регистриран на: Ное 28, '09, 09:53

Re: Ремонт или реставрация на мебели

Мнение от Debi »

И аз съм си запазила една рецепта от нета, за такава боя, та ако ти свърши работа, ето я -
1 1/2 чаша боя
1/2 чаша гореща вода
1/2 чаша гипс
Разтворете гипса в горещата вода, след което прибавете боята.
Аватар
ljuboznatelna
Чист кофеин
Мнения: 7273
Регистриран на: Яну 26, '10, 12:13
Местоположение: Пловдив 7а зона
Дал благодарност: 719 пъти
Получил благодарност: 1295 пъти

Re: Ремонт или реставрация на мебели

Мнение от ljuboznatelna »

После няма ли да цапа? Или да се рони?
Доколкото знам за автомобилните бои, мат се получава, когато към гланца се сложи добавка. Колкото по-матова е боята, толкова повече отстъпва на гланца като трайност и здравина.
Аз съм ползвала една матова чешка боя, наистина си е мат, никакъв блясък. И беше по-евтина от Сократес.Ето такава:
Изображение
http://www.het.cz/sk/farby-na-drevo-kov ... html?id=51" onclick="window.open(this.href);return false;
Lois

Re: Ремонт или реставрация на мебели

Мнение от Lois »

Мише, аз боядисвам дърво с една боя за всичко - за желязо, за бетон, за каквото се сетиш. Желязна е и е матова и не мърда, обаче много се цапа и трудно се чисти, а ти ако ще правиш масичка, там винаги ще има капки от чашите. Не знам доколко е удачно? Иначе боята е е тази - аквакрил на Лакпром.
http://www.praktiker.bg/bg/Paints/%D0%9 ... M/p/446633" onclick="window.open(this.href);return false;
Deleted User 2919

Re: Ремонт или реставрация на мебели

Мнение от Deleted User 2919 »

Пише, че трябва с восък да покрива , но не заради това да не цапа, а да придаде блясък, в същото време се съхранява мекотата и кадифяното..
<< Вы можете оставить Ваш шедевр в таком виде, а можете и пойти дальше. Из-за того, что меловая краска оставляет матовый эффект, рекомендуется нанести на окрашенную поверхность мягкий воск после полного высыхания краски. Воск помогает цвету выглядеть более выражено и устраняет присущую меловой краске тусклость. После добавления воска Вы можете придать мебели желаемый эффект старины.
Источник: http://sami-s-rukami.ru/melovaya-matova ... mi-rukami/" onclick="window.open(this.href);return false; Сайт о рукоделие © Сами с руками >>
Аватар
Миша
Наркоман
Мнения: 17029
Регистриран на: Ное 27, '09, 14:11
Местоположение: София
Дал благодарност: 137 пъти
Получил благодарност: 468 пъти
Обратна връзка:

Re: Ремонт или реставрация на мебели

Мнение от Миша »

Благодаря, момичета, ще пробвам рецептата с гипса, рускините пишат, че не се ронела, дори като засъхнела махането било само чрез изчегъртване , ще докладвам :dovolen:
Свирете, музиканти! Дълга нощ ще е тази - чак до изгрева на надеждата......


Разсадник
Изображение
mj77
Кафе с мляко
Мнения: 298
Регистриран на: Фев 8, '16, 14:32
Дал благодарност: 1 път
Получил благодарност: 5 пъти

Re: Ремонт или реставрация на мебели

Мнение от mj77 »

Преди време попаднах на съвет за гипсова шпакловка,когато не е имало готови смеси,а се е използвал в чист вид.За да не стяга бързо гипса се добавя малко Ц200.Може да пробваш(в различни съотношения),а ще даде и здравина и няма да цапа.Друг вариант е да се покрие със специална вакса soft clear wax.Етоклипче как се използва
Аз такъв ефект съм постигала с фасаген.Може да се мие и е матов.Мога да снимам ако искаш.
Аватар
Миша
Наркоман
Мнения: 17029
Регистриран на: Ное 27, '09, 14:11
Местоположение: София
Дал благодарност: 137 пъти
Получил благодарност: 468 пъти
Обратна връзка:

Re: Ремонт или реставрация на мебели

Мнение от Миша »

Разбира се, че искам снимка, благодаря! :tzvetentze:
Свирете, музиканти! Дълга нощ ще е тази - чак до изгрева на надеждата......


Разсадник
Изображение
Аватар
Noel
Наркоман
Мнения: 10630
Регистриран на: Яну 7, '14, 19:29
Местоположение: София кв. Борово
Получил благодарност: 1 път

Re: Ремонт или реставрация на мебели

Мнение от Noel »

Мише,аз действам с фасаген и обикновено бяло брашно.Много здраво става,няма сваляне,а можеш и релеф да правиш.Зависи все пак какво си замислила.
Форумът е голям,спасение дебне отвсякъде.
mj77
Кафе с мляко
Мнения: 298
Регистриран на: Фев 8, '16, 14:32
Дал благодарност: 1 път
Получил благодарност: 5 пъти

Re: Ремонт или реставрация на мебели

Мнение от mj77 »

Да предупредя,че снимките не са много качественни :oops:
Въпросната секция е стара ,но много здрава и събира много.Беше кафява в оригинал,после черна,после срязана,с нови дръжки и сега е така
Изображение
Изображение
Изображение
Това е отблизо
Изображение
Стои така зърнесто,защото боята беше по-гъста.
Това е стария диван по същия начин - покритието е здраво.
Изображение
Изображение
Публикувай отговор

Обратно към “Дом, дизайн, домакинство”