Ремонт или реставрация на мебели

За всякакви дискусии свързани с дома, уюта, дизайна и подредбата на дома.
Публикувай отговор
GIOIA(Джоя)

Re: Ремонт или реставрация на мебели

Мнение от GIOIA(Джоя) »

Ванина,татко скоро боядисва оградата с 3 в 1,мисля на оргахим и боядисах две дървени оградки за проба.Утре мога да ти ги снимам и с точност да ти кажа боята,но как ще изглеждат след време,мога след година да ти кажа.
Аватар
vanina_g
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1463
Регистриран на: Апр 5, '16, 09:03
Местоположение: Пловдив
Дал благодарност: 20 пъти
Получил благодарност: 9 пъти

Re: Ремонт или реставрация на мебели

Мнение от vanina_g »

mija написа:Видях в нета, че това е продукт на Оргахим. Обади се и ги питай, само те знаят какви химикали са вкарали вътре и дали е безопасно за дървото, а и много важно ако боядисваш дограмата и вътрешно може да не са безопасни и за хората.
Аз лично не бих рискувала, но ми е интересно как Оргахим ще ти отговори. Успех!
Така и направих - обадих се и много отзивчивата служителка от централата ме препрати към експерта, който "любезно" :evil: ми обясни, че "не става - това е боя за метал". Питам "ама ще го повреди ли, защо да не става..." и отговора: "нали ви казах, че не става, това е боя за метал, останалото е народно творчество" и това беше :shock:
Така са ми отговаряли и в магазините за бои, особено в началото като се появиха акрилатните... ама с народно творчество се справяхме.
Както и да е, ще помисля още и ще видя какво ще направя с "народното творчество" :mrgreen:
Благодаря ви за ангажираността момичета, ще споделя какво е станало, ако го направя :tzvetentze:
Аватар
vanina_g
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1463
Регистриран на: Апр 5, '16, 09:03
Местоположение: Пловдив
Дал благодарност: 20 пъти
Получил благодарност: 9 пъти

Re: Ремонт или реставрация на мебели

Мнение от vanina_g »

Обещах снимки, ето докъде съм я докарала:
Изображение
Ей тука разликата между старото черно и ръждясали бяло и новото зелено с новото бяло :mrgreen:
Изображение
Изображение
Ей този зелено-син-тюркоазен-страхотен цвят ще се опитам да забъркам с водоразтворими бои за дограмата, стискайте ми палци :ieeee:
mj77
Кафе с мляко
Мнения: 298
Регистриран на: Фев 8, '16, 14:32
Дал благодарност: 1 път
Получил благодарност: 5 пъти

Re: Ремонт или реставрация на мебели

Мнение от mj77 »

Защо не си поръчаш да ти тонират някакво количество за дограмата?Така ще знаеш номер на цвета и ако не ти стигне ще можещ да поръчаш още.Тази за метал винаги можеш да използваш за нещо друго.Друг вариант е дограмата да направиш бяла,а решетките зелени.
Аватар
vanina_g
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1463
Регистриран на: Апр 5, '16, 09:03
Местоположение: Пловдив
Дал благодарност: 20 пъти
Получил благодарност: 9 пъти

Re: Ремонт или реставрация на мебели

Мнение от vanina_g »

mj77 написа:Защо не си поръчаш да ти тонират някакво количество за дограмата?Така ще знаеш номер на цвета и ако не ти стигне ще можещ да поръчаш още.Тази за метал винаги можеш да използваш за нещо друго.Друг вариант е дограмата да направиш бяла,а решетките зелени.
Да, и така може да стане :hmmm: Като го измисля и най-вече като го направя, ще покажа какво е станало. Стига съм ви занимавала с мойта боя :tzvetentze:
Deleted User 5091

Re: Ремонт или реставрация на мебели

Мнение от Deleted User 5091 »

[quote="vanina_g"]Обещах снимки, ето докъде съм я докарала:
Ей тука разликата между старото черно и ръждясали бяло и новото зелено с новото бяло :mrgreen:
Изображение

Леле, колко ми харесва ръждясалото на фона на бялата фасада ;) Сега докато не измисля как да си патинирам новобоядисаните черни парапети :angelche:
Явно много обичам ръждясали елементи- миналата година някакви стари прътове в градината ги боядисах и после ги намацах тук-там с медна боя- да имитирам малко ръжда :lol:
Аватар
vanina_g
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1463
Регистриран на: Апр 5, '16, 09:03
Местоположение: Пловдив
Дал благодарност: 20 пъти
Получил благодарност: 9 пъти

Re: Ремонт или реставрация на мебели

Мнение от vanina_g »

Леле mija, ММ каза същото! Ръждясалото черно повече му харесвало :shock: По-контрастно било и се откроявало повече и така.
Еми на мен пък зелено-тюркоазеното повече ми харесва! :hihihi: Ще видите вие като го довърша каква прелест ще е! Поне в мойте очи де :lol: :lol: :lol:
РОУЗ

Re: Ремонт или реставрация на мебели

Мнение от РОУЗ »

Успокой ТМ, ръждата обикновено избива пак. :mrgreen:
И на мен ми харесва. :nod:
РОУЗ

Re: Ремонт или реставрация на мебели

Мнение от РОУЗ »

Как се постига този ефект? Със специална боя ли?

Изображение

Изображение

Изображение
mj77
Кафе с мляко
Мнения: 298
Регистриран на: Фев 8, '16, 14:32
Дал благодарност: 1 път
Получил благодарност: 5 пъти

Re: Ремонт или реставрация на мебели

Мнение от mj77 »

Става с меко дърво (чам),като с телена четка се стърже по посока на влакната.Другия вариант е естествена стара дървесина оставена на атмосферни влияния :dovolen:
Публикувай отговор

Обратно към “Дом, дизайн, домакинство”