Ремонт или реставрация на мебели

За всякакви дискусии свързани с дома, уюта, дизайна и подредбата на дома.
Публикувай отговор
Аватар
tili
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1812
Регистриран на: Юни 25, '14, 16:09
Местоположение: София

Re: Ремонт или реставрация на мебели

Мнение от tili »

Ема написа:Опитай тогава да си направиш сама. Аз не съм правила, но съм чела, че може да смесиш акрилна боя с гипс. Първо размий гипса в малко вода и тогава смеси с боята в съотношение 3:1 боя/гипс. Направи си малко количество за проба и действай бързо, защото гипса стяга. Може да опиташ и с някаква готова смес за шпакловане, те не стягат толкова бързо.
Ема, ако разрешиш да те поправя :) Слага се не гипс, а винервайс. Напр. в грунда за икони. Не стяга и е с точният ефект, който Миша търси. На 300гр акрил(атна) боя - около 2 супени лъжици. За да не пуска бяло се слага и една лъжица С200. Минава се с разредена с вода боя - нещо като грунд и след това - с една две ръце като се чака изсъхването на всеки слой. Може да се мине със сътна шкурка след всеки етап, за да се постигне идеално гладко покритие.
Аватар
zeleno
Наркоман
Мнения: 13710
Регистриран на: Ное 23, '10, 15:59
Дал благодарност: 192 пъти
Получил благодарност: 380 пъти

Re: Ремонт или реставрация на мебели

Мнение от zeleno »

Noel написа:
zeleno написа:тапицерията на диванчето дето сама си правих я взех от един магазин с/у площад Възраждане
втора ръка е магазина , но аз улучих чисто нови пердета на Икея , защото ги бяха ушили едното наобратно / мотива жакард /
за 30 леФа ми излезе като за диван
иска обаче редовни посещения :mrgreen: , че да улучиш
изключително качествена дамаска излезе
Е,дай по точни координати :D такова нещо ми трябва :nod:
Да не е на ъгъл само за чаршафи и пердета един...
същия :daaa:
но вече набутаха и дрехи и вдигнаха цените
пп от един друг съм купувала чисто ново немско перде от лен с флорална бродерия , три метра за 8 леФа ми излезе
абе с две думи - ако има време човек да обикаля ... в Какаду също има попадения
Аватар
Миша
Наркоман
Мнения: 17031
Регистриран на: Ное 27, '09, 14:11
Местоположение: София
Дал благодарност: 137 пъти
Получил благодарност: 468 пъти
Обратна връзка:

Re: Ремонт или реставрация на мебели

Мнение от Миша »

tili написа:
Ема написа:Опитай тогава да си направиш сама. Аз не съм правила, но съм чела, че може да смесиш акрилна боя с гипс. Първо размий гипса в малко вода и тогава смеси с боята в съотношение 3:1 боя/гипс. Направи си малко количество за проба и действай бързо, защото гипса стяга. Може да опиташ и с някаква готова смес за шпакловане, те не стягат толкова бързо.
Ема, ако разрешиш да те поправя :) Слага се не гипс, а винервайс. Напр. в грунда за икони. Не стяга и е с точният ефект, който Миша търси. На 300гр акрил(атна) боя - около 2 супени лъжици. За да не пуска бяло се слага и една лъжица С200. Минава се с разредена с вода боя - нещо като грунд и след това - с една две ръце като се чака изсъхването на всеки слой. Може да се мине със сътна шкурка след всеки етап, за да се постигне идеално гладко покритие.
Въпрос на ММ, щото той ще е майстора , равна супена лъжица или с връх ?
Свирете, музиканти! Дълга нощ ще е тази - чак до изгрева на надеждата......


Разсадник
Изображение
Аватар
Еличка
Кафе машина
Мнения: 3460
Регистриран на: Мар 21, '16, 14:39
Получил благодарност: 2 пъти

Re: Ремонт или реставрация на мебели

Мнение от Еличка »

[/quote]
Нов внос,едва преди месец отвориха фирмен магазин до нас.На първа ръка съм доволна.Само,че досега съм нанасяла втора на леко засъхнало.Тази си иска 16ч интервал.
Трудна мисия,защото мажа едни столове с незнам колко си пречки на облегалката :D
Но ще стане,аз трудно се отказвам.
[/quote]

Светнала любимата ми тема
Ноелче, много е писано, но аз да си кажа. Ползвам винаги розов Бороконтакт за основа и между боите. Хваща по-плътно, по-малко "ръце" се минават и после е по-здраво.
А платове и дамаски има разнообразие в Какаду - Илиянци. :o
Аватар
Ема
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1436
Регистриран на: Май 31, '16, 19:23
Местоположение: София
Дал благодарност: 314 пъти
Получил благодарност: 437 пъти

Re: Ремонт или реставрация на мебели

Мнение от Ема »

А, ама разбира се, Тили :dovolen:
Писах, че нямам опит, споделих само какво съм чела по форумите.
Аз такава текстура си я постигам с мечето и по-гъста боя.
mj77
Кафе с мляко
Мнения: 298
Регистриран на: Фев 8, '16, 14:32
Дал благодарност: 1 път
Получил благодарност: 5 пъти

Re: Ремонт или реставрация на мебели

Мнение от mj77 »

Да вметна за Бороконтакта-става всякакъв (без примеси)контактен грунд.Аз съм доволна от Леко(бял,зелен и розов),като го разреждам според повърхността.
Дамаска и изкуствена кожа съм купувала онлайн от tapicer.bg
Deleted User 5091

Re: Ремонт или реставрация на мебели

Мнение от Deleted User 5091 »

Миша написа:Трябва ми за нещо такова, на допир е точно като кадифе, но без никакъв отблясък, прави се с тебеширена боя, но в Бг има само в магазините за художници на безумни цени , а на мен ми трябва доста количество
Изображение
Мише, за колко квадратни метра ти трябва боя? Грубо
Аватар
Noel
Наркоман
Мнения: 10630
Регистриран на: Яну 7, '14, 19:29
Местоположение: София кв. Борово
Получил благодарност: 1 път

Re: Ремонт или реставрация на мебели

Мнение от Noel »

Еличка написа:
Нов внос,едва преди месец отвориха фирмен магазин до нас.На първа ръка съм доволна.Само,че досега съм нанасяла втора на леко засъхнало.Тази си иска 16ч интервал.
Трудна мисия,защото мажа едни столове с незнам колко си пречки на облегалката :D
Но ще стане,аз трудно се отказвам.
[/quote]

Светнала любимата ми тема
Ноелче, много е писано, но аз да си кажа. Ползвам винаги розов Бороконтакт за основа и между боите. Хваща по-плътно, по-малко "ръце" се минават и после е по-здраво.
А платове и дамаски има разнообразие в Какаду - Илиянци. :o[/quote]
Без грунд ги почнах,избива венгето отдолу :ufff:
Три ръце сложих с много изчакване между тях и щкурене с най-фината шкурка след съхнене.Леко ще шкурна ръбчетата,защото и без тъй имам един женски тайфун на 20г в къщи :D
Да стои уж като замисъл това,което ще се случи след време.за Какаду разбрах,цените ме устройват,ще си ги сменям на сезон :nod:
Боята се оказва здрава,предвид че е на водна основа ,а след час не се сваля от ръцете.
Измъчиха ме пречките на облегалката,осем са през един сантиметър,нищо не влиза там.Криво-ляво с четка ги нанесох.
Каквото и да стане,ще е нещо ново и различно с нищожни средства.
Форумът е голям,спасение дебне отвсякъде.
Аватар
Миша
Наркоман
Мнения: 17031
Регистриран на: Ное 27, '09, 14:11
Местоположение: София
Дал благодарност: 137 пъти
Получил благодарност: 468 пъти
Обратна връзка:

Re: Ремонт или реставрация на мебели

Мнение от Миша »

mija написа: Изображение
Мише, за колко квадратни метра ти трябва боя? Грубо[/quote]

около 20 кв по 2 ръце предполагам , 40 квадрата, множко е
Свирете, музиканти! Дълга нощ ще е тази - чак до изгрева на надеждата......


Разсадник
Изображение
Аватар
tili
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1812
Регистриран на: Юни 25, '14, 16:09
Местоположение: София

Re: Ремонт или реставрация на мебели

Мнение от tili »

Мише, това е малко алхимия с тези смески. Трябва да се направят проби. Аз бих сложила равна лъжица :) Но сега има толкова много бои на водна основа, с които няма да си играеш с проба и грешка. Здрави са и има и мат и сатен. Успех и после покажи и опиши как е станало :stiskam:
Публикувай отговор

Обратно към “Дом, дизайн, домакинство”