Ремонт или реставрация на мебели

За всякакви дискусии свързани с дома, уюта, дизайна и подредбата на дома.
Публикувай отговор
Deleted User 5091

Re: Ремонт или реставрация на мебели

Мнение от Deleted User 5091 »

[quote="vanina_g"]Обещах снимки, ето докъде съм я докарала:
Ей тука разликата между старото черно и ръждясали бяло и новото зелено с новото бяло :mrgreen:
Изображение

Леле, колко ми харесва ръждясалото на фона на бялата фасада ;) Сега докато не измисля как да си патинирам новобоядисаните черни парапети :angelche:
Явно много обичам ръждясали елементи- миналата година някакви стари прътове в градината ги боядисах и после ги намацах тук-там с медна боя- да имитирам малко ръжда :lol:
Аватар
vanina_g
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1460
Регистриран на: Апр 5, '16, 09:03
Местоположение: Пловдив
Дал благодарност: 3 пъти

Re: Ремонт или реставрация на мебели

Мнение от vanina_g »

Леле mija, ММ каза същото! Ръждясалото черно повече му харесвало :shock: По-контрастно било и се откроявало повече и така.
Еми на мен пък зелено-тюркоазеното повече ми харесва! :hihihi: Ще видите вие като го довърша каква прелест ще е! Поне в мойте очи де :lol: :lol: :lol:
РОУЗ

Re: Ремонт или реставрация на мебели

Мнение от РОУЗ »

Успокой ТМ, ръждата обикновено избива пак. :mrgreen:
И на мен ми харесва. :nod:
РОУЗ

Re: Ремонт или реставрация на мебели

Мнение от РОУЗ »

Как се постига този ефект? Със специална боя ли?

Изображение

Изображение

Изображение
mj77
Кафе с мляко
Мнения: 298
Регистриран на: Фев 8, '16, 14:32
Дал благодарност: 1 път
Получил благодарност: 4 пъти

Re: Ремонт или реставрация на мебели

Мнение от mj77 »

Става с меко дърво (чам),като с телена четка се стърже по посока на влакната.Другия вариант е естествена стара дървесина оставена на атмосферни влияния :dovolen:
РОУЗ

Re: Ремонт или реставрация на мебели

Мнение от РОУЗ »

На мен ми прилича като на боядисвано с четка за зъби. :lol:
Не мисля, че има отношение към дървото, май е някакъв грунд, който дава този ефект. Виж и тухличките как са ги докарали тук:
http://www.designsponge.com/2017/01/bef ... eover.html" onclick="window.open(this.href);return false;
РОУЗ

Re: Ремонт или реставрация на мебели

Мнение от РОУЗ »

Mija, помагай! :tzeluvka:
Дали не е някакъв полиуретанов грунд, мога ли да го нанеса на онзи лакиран чамов гардероб /ти си го виждала/ само с повърхностно нашкурване на лака или трябва да е върху чисто дърво?
Ще успея ли да докарам от лакиран чам - МДФ? :mrgreen:
Deleted User 5091

Re: Ремонт или реставрация на мебели

Мнение от Deleted User 5091 »

Роузче, става с проби до достигане на ефекта. Дали ще бъде гребен или назъбена шпакла това е най-лесното.
Мисля кой материал е толкова гъст и бързосъхнещ, че да не се разлива след правенето на ефекта. Ще го измислим, дай време.
Лака на гардероба трябва да се шлайфа/не до дърво, но да не остане някъде гладко.
А този ефект върху тухличките и то в графит мнооого ми харесва.
Lois

Re: Ремонт или реставрация на мебели

Мнение от Lois »

Според мен самите тухлички са такива релефни, вижте на едрата снимка небоядисаните.
Роузи, за да постигнеш такъв ефект върху мебел, трябва да нанесеш дебел слой боя или там каквото, не съм убедена, че ще е ок за ежедневна експлоатация.
Така се правят мазилки на стени, но за гардероб? Няма ли да се изрони?
РОУЗ

Re: Ремонт или реставрация на мебели

Мнение от РОУЗ »

Боядисаното в бяло са столове в хотел, доста подробно ги разглеждах, опипах ги хубаво, боята изглеждаше много здрава, на тази седалка сякаш най-ясно личи какви големи ръбове са постигнали, освен боя, вероятно е и техника на нанасяне, по-рехава четка, мече... :hmmm:
Изображение
Публикувай отговор

Обратно към “Дом, дизайн, домакинство”