Ремонт или реставрация на мебели

За всякакви дискусии свързани с дома, уюта, дизайна и подредбата на дома.
Публикувай отговор
Аватар
Гео, граф
Наркоман
Мнения: 15823
Регистриран на: Юли 25, '10, 23:54
Местоположение: София-Подуенската градинка
Дал благодарност: 717 пъти
Получил благодарност: 1491 пъти

Re: Ремонт или реставрация на мебели

Мнение от Гео, граф »

mariyanag написа:ехаааааа, Гео, ама страхотно изглежда, а на подсъзнателно ниво - птиченцата се връщат у дома - нали.
Ами не, Мериън, аз виждам метафората като отлитане, а не завръщане :snif: ...
Ако някой се влюби във вас, бъдете благодарни, защото никой не е длъжен да ви обича!

"Научи се да даваш, защото имаш, а не да взимаш, защото искаш."
Л.М.Бюджолд
kertura

Re: Ремонт или реставрация на мебели

Мнение от kertura »

Може ли нещо да ви питам?
С какво ли не съм се занимавала досега, ама мебели не съм боядисвала. От едни доста добри палети от мебели / от Дания / си спретнахме с ММ диванчета и маса за верандата.
Остава да ги доошкурим и ще са готови за боядисване. Тъй като верандата не е покрита ще стоят на слънце и дъжд и трябва да ги обработим подобаващо.
Какво да ползваме за импрегниране на дървото? След това каква боя е най-добре да сложим за тези условия? Не става да ползваме лак за дърво, тъй като не пасва на цялостната визия, трябва да е нещо в цвят.
Не съм ходила още по магазините да поразпитам, най-вероятно ще ми дадат разнопосочни обяснения. Предпочитам да помоля вас за съвети.
marka
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1968
Регистриран на: Окт 15, '13, 14:31
Дал благодарност: 171 пъти
Получил благодарност: 152 пъти

Re: Ремонт или реставрация на мебели

Мнение от marka »

Виж продуктите, които предлагат тук. Без химия е. Човека е изключително любезен и може да ти даде полезен съвет.
https://krasivdom.com/" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
Гео, граф
Наркоман
Мнения: 15823
Регистриран на: Юли 25, '10, 23:54
Местоположение: София-Подуенската градинка
Дал благодарност: 717 пъти
Получил благодарност: 1491 пъти

Re: Ремонт или реставрация на мебели

Мнение от Гео, граф »

Не помня дали съм ви показвала тази вградена библиотека, която Шефа ми направи преди няколко години на мястото на врата, която не се ползва. Ако съм, извинете белите коси на старата Гео :sblush: ...

Изображение
Ако някой се влюби във вас, бъдете благодарни, защото никой не е длъжен да ви обича!

"Научи се да даваш, защото имаш, а не да взимаш, защото искаш."
Л.М.Бюджолд
Аватар
Emilly1212
Кафе машина
Мнения: 4357
Регистриран на: Май 10, '15, 21:16
Местоположение: Троян
Дал благодарност: 1660 пъти
Получил благодарност: 585 пъти

Re: Ремонт или реставрация на мебели

Мнение от Emilly1212 »

Тази вградена библиотека е върхът, Гео! :tzvetentze: Виждала съм я, беше я показвала някъде, но се радвам, че я показа пак. Страааашно ми харесва! Браво на ТМ!
Най-важните неща на този свят са онези, които нямат етикет с цена, защото колкото и много да струват, не могат да бъдат нито купени, нито продадени!

Нашето любимо място - Emilly1212
Аватар
ln_none
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1044
Регистриран на: Мар 30, '15, 10:06
Местоположение: Сахара
Получил благодарност: 385 пъти

Re: Ремонт или реставрация на мебели

Мнение от ln_none »

Прецизна работа :daaa:

Някой има ли интерес към стари чупени-недочупени столове тип виенски и табуретки тип млад соц? За ремонт/претапициране са, но на мен не ми се занимава, а и са повече от задниците вкъщи :lol: и с удоволствие ще ги подаря на някой ентусиаст.
Аватар
maranta
Кафевар/ка/
Мнения: 768
Регистриран на: Мар 19, '15, 08:54
Дал благодарност: 105 пъти
Получил благодарност: 18 пъти

Re: Ремонт или реставрация на мебели

Мнение от maranta »

Геооо, много добра и пълна библиотечката :stiskam: Браво на Шефа :daaa:
Ноне, откога търся точно такива тип виенски :snif: У нас пък има недостиг на столове :| Ама май сме далечко, иначе бих се кандидатирала :D
Аватар
ln_none
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1044
Регистриран на: Мар 30, '15, 10:06
Местоположение: Сахара
Получил благодарност: 385 пъти

Re: Ремонт или реставрация на мебели

Мнение от ln_none »

Маранта, ако решиш - мога да ги изпратя по Еконт. Ще взема да скокна до тавана да ги преброя и снимам, поне да знам какво предлагам ;)
Аватар
maranta
Кафевар/ка/
Мнения: 768
Регистриран на: Мар 19, '15, 08:54
Дал благодарност: 105 пъти
Получил благодарност: 18 пъти

Re: Ремонт или реставрация на мебели

Мнение от maranta »

Еех, чудесна си ти :gush:
Чак ме замисли :hmmm: Аз едно че харесвам този тип столове :angel2: , второ - имаме нужда :eeeh: , а и обичам да си играя на преправяне :angelche:
Колко ли пък може да струва такава пратка по Еконта :hmmm: Много моля :oops: , ако някой има приблизителна представа за цена да подскаже :oops:
Аватар
ln_none
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1044
Регистриран на: Мар 30, '15, 10:06
Местоположение: Сахара
Получил благодарност: 385 пъти

Re: Ремонт или реставрация на мебели

Мнение от ln_none »

На мен само ми пречат, Маранта, оставила съм си два и не ни трябват останалите. Колко може да седи човек, градината чака :lol: Не знам колко би струвала доставката, но мога да питам следващия път като ходим до Сандански за ориентировъчна цена.

Значи има 4 стола в що-годе добро състояние, тоест като че ли са конструктивно здрави, но трябва да се претапицират и прикрепят седалките. Плюс един с три крака; плюс един, на който му е правена някаква операция за скъсяване на краката и май само облегалката му става за нещо. Снимах един, но имай предвид, че не са съвсем еднакви - имат различен брой вертикални пръчки на облегалката и май височината варира.

Изображение

А това са табуретките, 3 бр. са. Тази съм я съблякла да видя как изглежда отвътре, а другите са с тапицерия.

Изображение
Публикувай отговор

Обратно към “Дом, дизайн, домакинство”