Строителни неволи, съвети, предложения, идеи

За всякакви дискусии свързани с дома, уюта, дизайна и подредбата на дома.
Публикувай отговор
Аватар
maranta
Кафевар/ка/
Мнения: 767
Регистриран на: Мар 19, '15, 08:54
Дал благодарност: 104 пъти
Получил благодарност: 18 пъти

Re: Строителни неволи, съвети, предложения, идеи

Мнение от maranta »

къщичка написа:
Тихомир написа:
botan написа:Фаянсови плочки. Всъщност от същата фуга има и по пода и там също прилича на смърфско жертвоприношение...
...
4. Виждал съм оцветители за фуга, като паста за зъби с дунапренено връхче, боядисва се фугата и се забърсва излишъка попаднал на плочките.
Мисля .че Mapei имаха такива продукти.
Хаха Тишо, върна ме назад преди няколко години, когато една фугираща трябваше да бъде бордо, а тв след като изсъхна стана оранж.
...
А какъв е този пигмент, който модифицира цвета?
Бях си взела импрегнатор, който така и не ползвах, след всичко това ми мина мерака за него.
Но ако на някой му се наложи да сменя фугите, не му завиждам.
И аз имам идея да освежавам фугите зад печката, но все още нищо не съм предприела :oops:
Сега прочетох за този импрегнатор Фугафикс. Нанася се с четка по фугите и се разрежда/мие с вода. Къщичка, какво ще стане, ако се оцвети с някакъв водоразтворим оцветилтел :idea1: Така ще стане 2 в 1- и цвят и импрегнирано.
Аватар
venetka70
Кафе машина
Мнения: 3610
Регистриран на: Май 21, '15, 12:17
Местоположение: Белица, Силистра / Пловдив /Момчиловци / Чирчик, Узбекистан и накъдето ме отвее вятъра
Дал благодарност: 23 пъти
Получил благодарност: 36 пъти

Re: Строителни неволи, съвети, предложения, идеи

Мнение от venetka70 »

Нанасяйки се в нов апартамент съседите ни отдолу изпищяха на 3-4 ден, че им избиват петна на тавана на банята.
Съответно майсторите бяха строени в две редици / разбирай ММ + моя брат / и те веднага се сетиха от къде може да е. Имало нам си кво и те трудно направили фугите в единия ъгъл, обаче на стената, не на пода и аз като мия стените на банята / а то как да не измиеш като е ново и трябва да се махнат всички прахоляци /явно от там пропускаше. Съответно се наложи чегъркане, правене отново и след това домъкнаха подобен импрегнатор от някъде.
И за да са съвсем на сигурно намазаха фугите в съответния ъгъл+ всички фуги на пода. Е ми не знам как се казваше това чудо, ама на мен ми се разказа играта след това.
Може би те не го направиха както трябва ..... Започнаха да се надигат едни безцветни ръбчета от това нещо, близко до фугата. Колкото и да внимавате няма как само фугата да намажете, все отива и малко към плочките. Та това нещо след известно време / не помня колко / все да се надига и да прилича на юфка. Що лазене излазих с едно макетно ножче в ръка да ги махам тия юфки .... Та съвета ми е първо да пробвате някъде другаде, да не сте като мен после.
Flowerlover
Иногда вовремя сделанные шаги меняют походку всей жизни!!
Аватар
къщичка
Кафе машина
Мнения: 4924
Регистриран на: Ное 6, '13, 12:46
Местоположение: с. Николово, Русенско
Дал благодарност: 94 пъти
Получил благодарност: 50 пъти

Re: Строителни неволи, съвети, предложения, идеи

Мнение от къщичка »

Значи добре, че не съм го ползвала.
И добрр, че Венетка сега писа, че мислех да го ползвам на един външен ръб.
Маранта, нямам представа от оцветителите за фуги, може би Тишо ще ти отговори.
Аватар
maranta
Кафевар/ка/
Мнения: 767
Регистриран на: Мар 19, '15, 08:54
Дал благодарност: 104 пъти
Получил благодарност: 18 пъти

Re: Строителни неволи, съвети, предложения, идеи

Мнение от maranta »

Нее, аз имах предвид, че бих направила експеримент. Да се капнат в една чашка импрегнант, няколко капки какъвто и да е оцветител на водна основа. И би трябвало да стане оцветен импрегнат :twisted: На теория де :mrgreen:
Аватар
Миша
Наркоман
Мнения: 17028
Регистриран на: Ное 27, '09, 14:11
Местоположение: София
Дал благодарност: 136 пъти
Получил благодарност: 468 пъти
Обратна връзка:

Re: Строителни неволи, съвети, предложения, идеи

Мнение от Миша »

Някой да има опит със стъклофибърни тапети? Могат ли да се лепят върху стиропор?
Свирете, музиканти! Дълга нощ ще е тази - чак до изгрева на надеждата......


Разсадник
Изображение
Аватар
zeleno
Наркоман
Мнения: 13673
Регистриран на: Ное 23, '10, 15:59
Дал благодарност: 123 пъти
Получил благодарност: 237 пъти

Re: Строителни неволи, съвети, предложения, идеи

Мнение от zeleno »

аз съм лепила такива , от най-простите , дето после се мажат с латекс
лепих с С200 в/у какво ли не , не са мръднали
Аватар
Миша
Наркоман
Мнения: 17028
Регистриран на: Ное 27, '09, 14:11
Местоположение: София
Дал благодарност: 136 пъти
Получил благодарност: 468 пъти
Обратна връзка:

Re: Строителни неволи, съвети, предложения, идеи

Мнение от Миша »

Благодаря, Зеленко, а личи ли снадката между отделните парчета?
Свирете, музиканти! Дълга нощ ще е тази - чак до изгрева на надеждата......


Разсадник
Изображение
Аватар
Гео, граф
Наркоман
Мнения: 15816
Регистриран на: Юли 25, '10, 23:54
Местоположение: София-Подуенската градинка
Дал благодарност: 710 пъти
Получил благодарност: 1479 пъти

Re: Строителни неволи, съвети, предложения, идеи

Мнение от Гео, граф »

Търся съвет и насока. Имам много книги, а библиотеката ми вече е в период на полуразпад. Реших да потърся първо е нета, за да съм ориентирана в каква посока да захвана, какви модели има на пазара за мебели, принципно какви са цените. Задавам в търсачката библиотеки-мебели, етажерки, стелажи... и ми излизат или промишлени регали за магазини и складове или безумно скъпите Икейски мебели. Да му се не знае, аз ли не мога да се ориентирам, неправилно ли задавам търсенето или наистина такъв род мебели вече не се предлагат :hmmm: ... Помагайте моля :| !
Ако някой се влюби във вас, бъдете благодарни, защото никой не е длъжен да ви обича!

"Научи се да даваш, защото имаш, а не да взимаш, защото искаш."
Л.М.Бюджолд
Малката Ида

Re: Строителни неволи, съвети, предложения, идеи

Мнение от Малката Ида »

https://www.olx.bg/ad/etazherka-stelazh ... 47733d7c4b" onclick="window.open(this.href);return false;

Дай някакви параметри,ку обичаш ;)
Аватар
Гео, граф
Наркоман
Мнения: 15816
Регистриран на: Юли 25, '10, 23:54
Местоположение: София-Подуенската градинка
Дал благодарност: 710 пъти
Получил благодарност: 1479 пъти

Re: Строителни неволи, съвети, предложения, идеи

Мнение от Гео, граф »

Малката Ида написа:https://www.olx.bg/ad/etazherka-stelazh ... 47733d7c4b

Дай някакви параметри,ку обичаш ;)
Тц, много ми е малка. Параметри? Ъъъ.. за около 600-700 книги. Така добре ли е :sitwasntme: ?... Ми не се сдържах... :sgiggle:

Обаче се разрових в сайта на фирмата, чиято обява си дала, Идич, и установих, че е варненска и може да ми направи промени по конкретен техен модел, което е су-пер :ieeee: ! Е тва не е лошо за моя случай, само че ще е малко по-високо и ще ми сложат три вратички тук-там. Примерно където е часовника, през един ред под него и долу в дясно. И ще е бяла, че нали боядисах в бяло гардероба и контейнера, трябва ми още нещо бяло. Размерите са 110/190/25. За съжаление е само за един ред книги, няма да ми стигне и вероятно ще видя и още нещо подобно, само че тясно и със същата височина. Идеята ми е върху вратичките да декорирам с някакъв профил, за да докарам малко по-стар (не смея да кажа старинен) изглед. Ако имаш идея (щот те знам каква си идейна), казвай :daaa:

Изображение
Ако някой се влюби във вас, бъдете благодарни, защото никой не е длъжен да ви обича!

"Научи се да даваш, защото имаш, а не да взимаш, защото искаш."
Л.М.Бюджолд
Публикувай отговор

Обратно към “Дом, дизайн, домакинство”