Патиланци

Аватар
mucunka
Кафе машина
Мнения: 3128
Регистриран на: Ное 29, '09, 18:57
Местоположение: София,Световрачене
Дал благодарност: 19 пъти
Получил благодарност: 33 пъти

Патиланци

Мнение от mucunka »

Хрумна ми идеята да си разказваме за големите пакости,които сме правили като деца.Може и като възрастни,но идеята ми е тези наши пакости да ни разсмиват.Аз си спомням за деня,в който татко ми,лека му пръст,ме наби за първи и единствен път,и то с коприва.Сърце не му даде да ме удря с ръце.Изядох си боя,защото с батко скачахме по спалнята,счупихме я и за да не падна,се хванах за пердетата и те паднаха заедно с корниза.Не ревах от болка,щото съм овен и съм си инатче ,а от яд,че батко много бързо успя да избяга в тоалетната.Той винаги се спасяваше там,докато отмине бурята. :x
АКО ИСКАШ ДА СЕ ПОЧУВСТВАШ БОГАТ,ПРОСТО ПРЕБРОЙ ВСИЧКИТЕ СВОИ НЕЩА,КОИТО НЕ СИ КУПИЛ С ПАРИ.
http://mucun72.snimka.bg/daily/dostignata-mechta.752721
моите цветя
моите гоблени
Satori
Баш кафе майстор
Мнения: 2638
Регистриран на: Ное 23, '09, 20:14

Re: Патиланци

Мнение от Satori »

Накарах баба ми да ме подстриже от много дълга коса съвсем късо, точно преди 15-ти септември, първи клас. Майка ми я нямаше, тя много пътуваше. Като се прибра, вместо да ми се скара - за което бях психически подготвена да понеса стоически, тя хладно и спокойно ми каза, че ако още веднъж се подстрижа без нейно съгласие, не съм й вече дъщеря. Това ми държа влага бая години. На децата си ще давам да носят каквито си искат коси.
Аватар
ravik
Кафе машина
Мнения: 4636
Регистриран на: Ное 23, '09, 16:09
Получил благодарност: 2 пъти

Re: Патиланци

Мнение от ravik »

Аз не си го спомням, но майка ми разказва, как ни е заварвала с брат ми в банята и аз му къпя главата с четката за тоалетната. :angel2: Бъркам с четката в тоалетната и го мия. Той седи доволен и послушен. :angelche: Години по-късно се чудех защо навсякъде имаше четки за тоалетна чиния, а в нас нямаше. :lol:
Друг път ме е заварвала как се разхождам из хола с една тенекиена кутия от зехтин (едно време сигурно си ги спомняте - пробиваха се в единия край и течаха бавно) и с интерес наблюдавам как интересно се излива зехтина от кутията. :D Успяла съм да излея точно половината кутия нвсякъде по пода.
Също и примерно след като изкъпят брат ми, докато никой не гледа, и аз съм се топвала в коритото със сапунената вода от къпането заедно с дрехите. И то бързо съм се потапяла, че да успея хубаво да се наквася преди да ме изкарат от там. :D
Какво друго - има и още, ама ще остана без конкуренция. :hihihi:
Недей спа! Отивай на SPA!
Цветята ми: http://community.webshots.com/user/ravique
Аватар
tanya1602
Виенско кафе
Мнения: 311
Регистриран на: Ное 29, '09, 07:50
Местоположение: София

Re: Патиланци

Мнение от tanya1602 »

Охххх , сещам се за едно отмъщение. Направихме го на село. Съседите на баба бяха много лоши и злобни хора.С брат`чеда играехме с една топка и тя чат- пат падаше в някакви техни насаждения. Излезе стрината и ни сряза топката. Вечерта се прокраднахме и сложихме в тоалетната / външен селски клозет/ един голям калъп мая. Спирам до тук. :ieeemyzh: :ieeee:
Аватар
ida_ili64
Баш кафе майстор
Мнения: 2535
Регистриран на: Ное 24, '09, 16:38
Местоположение: между Eвропа и Родопите

Re: Патиланци

Мнение от ida_ili64 »

На 12 разглобих от любопитство пистолета на татко,който бе за гарги ,а той го използваше по Нова година за шумотевица.Исках да видя,какво има вътре,какво е устройството.Е,разглабяне има,ама сглабяне... :hmmm:
http://diva-edel-art.blogspot.com/" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
nel4o
Баш кафе майстор
Мнения: 2554
Регистриран на: Ное 23, '09, 21:38

Re: Патиланци

Мнение от nel4o »

Спомням си как веднъж напипах отворен компот от малини и нарисувах с ръце стената под голямата холна маса... Не си спомням да са ми се карали, въпреки че белята беше голяма, а по това време тапетите бяха лукс. :angel2:
кирилица не е на съседа Киро жена му...

http://raphaelholisticjewelry.com/
Аватар
tanya1602
Виенско кафе
Мнения: 311
Регистриран на: Ное 29, '09, 07:50
Местоположение: София

Re: Патиланци

Мнение от tanya1602 »

ida_ili64 написа:На 12 разглобих от любопитство пистолета на татко,който бе за гарги ,а той го използваше по Нова година за шумотевица.Исках да видя,какво има вътре,какво е устройството.Е,разглабяне има,ама сглабяне... :hmmm:
:mrgreen: :lol: :lol: :lol:
nel4o написа:Спомням си как веднъж напипах отворен компот от малини и нарисувах с ръце стената под голямата холна маса... Не си спомням да са ми се карали, въпреки че белята беше голяма, а по това време тапетите бяха лукс. :angel2:
:hihihi: :hihihi: :hihihi: :lol:
Аватар
Titi
Чист кофеин
Мнения: 7181
Регистриран на: Ное 25, '09, 10:51
Местоположение: София

Re: Патиланци

Мнение от Titi »

Скучаейки в къщи ровех из шкафовете, дето ми е казано да не пипам. Намерих цяла кутия презервативи и нямайки идея какво е това, ги асоциирах с балони. Надух ги всичките, изрисувах ги с различни личица /половината паднаха в жертва докато уцеля колко да натискам с химикалката/ и ги завързах из цялата къща. Вечерта майка вместо да ме похвали, че съм украсила навсякъде /както очаквах/, тя много, ама много ми се кара. Години помнех скандала, защото бях кротко и послушно дете и беше прецедент да ми се карат яко за нещо. И все не можех да разбера с какво предизвиках онзи гняв. Не ми се смейте, ама чак в 9 клас ми казаха какво е презерватив и за какво се ползва, и чак тогава осъзнах защо са ми се карали толкова преди 10 години.
Приключенията на Тити дългото чорапче http://titidulgotochorapche.blogspot.com/" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
ida_ili64
Баш кафе майстор
Мнения: 2535
Регистриран на: Ное 24, '09, 16:38
Местоположение: между Eвропа и Родопите

Re: Патиланци

Мнение от ida_ili64 »

Titi написа:Скучаейки в къщи ровех из шкафовете, дето ми е казано да не пипам. Намерих цяла кутия презервативи и нямайки идея какво е това, ги асоциирах с балони. Надух ги всичките, изрисувах ги с различни личица /половината паднаха в жертва докато уцеля колко да натискам с химикалката/ и ги завързах из цялата къща. Вечерта майка вместо да ме похвали, че съм украсила навсякъде /както очаквах/, тя много, ама много ми се кара. Години помнех скандала, защото бях кротко и послушно дете и беше прецедент да ми се карат яко за нещо. И все не можех да разбера с какво предизвиках онзи гняв. Не ми се смейте, ама чак в 9 клас ми казаха какво е презерватив и за какво се ползва, и чак тогава осъзнах защо са ми се карали толкова преди 10 години.
:lol: :lol: :lol:
Тити,изби рибата с тая украса! :daaa: И ме наведе на идеята,да си повториш грешката сега,за Коледа!Можеш и малко бобчета от стериопор да сложиш вътре-за снежинки!И да си трайкаш и гледаш реакцията на близките ти!Това би бил съвременния интерсен вариант на сагата!Между другото..., ми то май интересни балони ще да се получат-с прозрачен цвят при това :hmmm: .
Извини ме,но не мога да спра да се смея.. :lol: .Напомня ми някак си вица за Иванчо ,дето дупкал презервативите за да прави бебета!
http://diva-edel-art.blogspot.com/" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
розалия
Виенско кафе
Мнения: 448
Регистриран на: Ное 23, '09, 21:02

Re: Патиланци

Мнение от розалия »

И аз като Сатори имам случка с една пострижка.Винаги като дете(включително и до ден днешен) съм била с дълга коса.На училище ни забраняваха да ходим с пуснати коси и се налагаше всяка сутрин мама да ме буди половин час по-рано ,за да успее да ми прибере косата,защото е и много обемна.Голям тормоз беше.
Една събота ме накара да отида до съседката(на село сме били ,а аз в предучилищна възраст ) да взема ножици,за да ми подстриже бретона.
След като съм ги вземала съм седнала на една площадка пред къщи и до където стигам-режа.Бях се офъкала като пандизчия,а майка като ме видя едва не припадна.Първо хубаво ме натупа,а после цял ден се мъчи да ми ооправя малко отмалко главата.
Имам и още един случай дето помня-там ме беше тупала с дръжката на метлата ,а аз се бях напишкала от бой :lol:
Зимно време съм се докарала с една лятна рокличка и съм отишла да взема братчето от градина(за протокола 2,6г. ни е разликата) :dovolen: После съм го накарала да разбием касичките си(имахме едни картонени,обвити целите в тиксо) и хайде на пазар ,за да изненадаме мама и тати.През това време майка ми се върнала от работа и се притеснила,че ни няма ,а на вън виелица.Тръгнала да ни търси и попитала комшийка дали не ни е виждала.Тя споменала ,че ме видяла с лятната "тънкофайка" и малкия да се отправяме в посока супера.
Тъкмо ми идва реда на касата и гледам насреща майка-с ледена физиономия .Направо ми се подкосиха краката.
Тя изчака да види дали ще ми стигнат паричките,че здраво бях напазарувала и нищо не каза по пътя.После обаче като се прибрахме ме спука от бой -най-вече заради лятната рокля:lol:
Публикувай отговор

Обратно към “За децата, духа и свободата”