Снимка на седмицата - ИГРА!!! (Правила и насоки)

Изображение
Публикувай отговор
Аватар
ravik
Кафе машина
Мнения: 4636
Регистриран на: Ное 23, '09, 16:09
Получил благодарност: 2 пъти

Снимка на седмицата - ИГРА!!! (Правила и насоки)

Мнение от ravik »

Започваме една нова игра! :lol: Ще участвате всички. ;)
Както може би вече забелязахте, имаме нова секция Снимка на седмицата! В нея ще избираме да отличим за седмицата една снимка, пусната от потребител на форума. Как ще го организираме?

Правила и насоки на играта

Назначава се на ротационен принцип Мениджър снимка на седмицата.

Задължения на Мениджъра
1. В понеделник публикува нова тема със снимка на седмицата.
2. В темата указва:
- автор на снимката (задължително)
- евентуално какво показва снимката
- кратка информация/любопитни факти или друга интересна или полезна информация свързана с цветето/растението/снимката
3. Посочва следващия Мениджър снимка на седмицата.

Избор на Мениджър
1. Първият Мениджър съм аз - т.е. играта започвам аз ;)
2. В понеделник, когато публикувам първата снимка на седмицата, назначавам следващия Мениджър за следващата седмица. Т.е. в даден момент имаме само един Мениджър.
3. Мениджърът е мениджър за една седмица - т.е. до следващия понеделник.
4. Следващият Мениджър се избира само и единствено от текущия Мениджър, т.е. можете да посочите когото искате.
5. Желателно е да посочите за Мениджър потребител, който все още не е заемал тази роля - т.е. идеята е в играта да участват колкото се може повече потребители.
6. Не може да посочите за Мениджър себе си. :)
7. Мениджърът ще има индикация в профила си под името, че изпълнява тази роля за седмицата . Титлата ще слагам аз след посочването на новия Мениджър. Ще изглежда така:
Изображение
8. Мениджърът няма други права, задължения и отговорности, освен по напълно лична, собствена, персонална преценка да избере снимка от форума или галерията на сайта за Снимка на седмицата и да посочи следващия Мениджър.
9. Ако по някаква причина Мениджърът не иска да бъде такъв и/или не успее да публикува Снимка на седмицата в понеделник, то такава ще публикувам аз (по изключение може и някой друг) и ще посоча нов Мениджър за следващата седмица. Т.е. играта ще продължи.

Основни насоки за избор на снимка
1. Да е красива. :)
2. Важно е да харесва на вас - вкусът е нещо относително, така че имате пълното право да изберете снимка на цвете/растение, която ви се е сторила интересна и/или красива.
3. Да е на потребител на форума и той/тя да я е публикувал/а във форума и/или Галерията на форума.
4. Да показва нещо свързано с вашето хоби - отглеждане на цветя, спорт, готварство, животни и т.н. Все пак може би поне в началото е добре да се фокусираме над цветята. ;)
5. Не може да изберете за снимка на седмицата ваша собствена снимка.
6. Макар, че е желателно, не е задължително снимката да е пусната през текущата седмица, т.е. може и да е по-стара - важното е да ви харесва.
7. Не е задължително снимката да е на цвете собственост на автора. Например може и полски цветя да номинираме.
8. Ако ви липсва информация на кого е снимката (например не е указано в Галерията), или не знаете как се казва цветето, но снимката ви харесва, или нямате информация, публикувайте все пак снимката, която сте избрали. Авторът и информацията може да добавим и по-късно.
9. Запазвам си правото да сменя снимката за дадена седмица, ако преценя, че: тя е обидна за някого; не отговаря на идеята на играта (а именно да популяризираме красотата на нашите снимки); нарушава добрия тон.

Отличаване на снимката
(Долните задължения ще бъдат мои ;) )
1. Всички снимки на седмицата ще бъдат събрани по-късно в една обща тема-индекс: http://forum.hobbykafe.com/viewtopic.php?f=41&t=1506" onclick="window.open(this.href);return false;
2. Снимката на седмицата ще краси началната страница на форума за текущата седмица - горе в дясно за момента.
3. Снимката ще бъде публикувана и в специална Галерия за снимка на седмицата на основаната страница на HobbyKafe.com.

Идеи и предложения
1. Тъй като мениджърът е този, който има право еднолично да избере снимката, моля уважавайте неговия/нейния избор.
2. Може да коментирате снимката, да добавяте информация или просто да споделите какво мислите за дадена снимка, но много моля, придържайте се към следните правила:
- коментирате снимка, но не и личността на автора на снимката или Мениджърът избрал снимката.
- бъдете позитивни - това е игра, в която да се забавляваме, а не да се натоварваме.
3. Идеи и предложения как да подобрим/разширим играта може да пускате като отговор на тази тема.
4. Ако ви мързи да прочетете всичките хиляда и сто точки по-горе, може да ме питате и на лични какво да правите, ама ако сте стигнали до тази точка, вероятно така или иначе сте изчели всичко, всичко ви е ясно и нищо няма да ме питате. :hihihi:

Пример
Ето един пример как да изглежда темата:

<Снимка>
Автор на снимката:
Информация за снимката/цветето: Обща информация за цветето, любопитни факти, и т.н.
Тема във форума (ако има такава): <линк към темата във форума>
Следващ Мениджър снимка на седмицата: <еди-кой-си>
Пример:

Изображение
Недей спа! Отивай на SPA!
Цветята ми: http://community.webshots.com/user/ravique
Аватар
johnstalker
Наркоман
Мнения: 11805
Регистриран на: Дек 19, '09, 23:08
Местоположение: Троян, България, Европа, Земя
Дал благодарност: 145 пъти
Получил благодарност: 185 пъти
Обратна връзка:

Re: Снимка на седмицата - ИГРА!!!

Мнение от johnstalker »

Значи требе на Ботанчо да се мазним тази седмица! :hihihi: :hihihi: :hihihi:
Аватар
orkud
Кафе машина
Мнения: 3351
Регистриран на: Дек 2, '09, 12:34
Получил благодарност: 1 път
Обратна връзка:

Re: Снимка на седмицата - ИГРА!!!

Мнение от orkud »

Никакъв шанс да се включа със снимка :lol: :lol: , но обещавам да се кефя като зрител . По лош фотограф от мен няма :sneee:
dal

Re: Снимка на седмицата - ИГРА!!!

Мнение от dal »

не разбрах нищо фактически , обаче играта ми харесва :D
Аватар
johnstalker
Наркоман
Мнения: 11805
Регистриран на: Дек 19, '09, 23:08
Местоположение: Троян, България, Европа, Земя
Дал благодарност: 145 пъти
Получил благодарност: 185 пъти
Обратна връзка:

Re: Снимка на седмицата - ИГРА!!!

Мнение от johnstalker »

orkud написа:Никакъв шанс да се включа със снимка :lol: :lol: , но обещавам да се кефя като зрител . По лош фотограф от мен няма :sneee:
Мисля, че правилата поне са демократични, така всеки има шанс да бъде посочен за мениджър и да избира снимка според вкуса си. :daaa:
Аватар
bouquet
Чист кофеин
Мнения: 7054
Регистриран на: Дек 9, '09, 22:02
Получил благодарност: 1 път

Re: Снимка на седмицата - ИГРА!!!

Мнение от bouquet »

На мен пък ми се искаше друго. Да избираме най-любим, мрънкащ, колоритен и т.н потребител. Това повече ми харесва от снимка на седмицата.....
Търся добри хора
Аватар
johnstalker
Наркоман
Мнения: 11805
Регистриран на: Дек 19, '09, 23:08
Местоположение: Троян, България, Европа, Земя
Дал благодарност: 145 пъти
Получил благодарност: 185 пъти
Обратна връзка:

Re: Снимка на седмицата - ИГРА!!!

Мнение от johnstalker »

bouquet написа:На мен пък ми се искаше друго. Да избираме най-любим, мрънкащ, колоритен и т.н потребител. Това повече ми харесва от снимка на седмицата.....
Ами то за мрънкащ май освен мен няма кого друг да изберете.. :hihihi:
Аватар
bouquet
Чист кофеин
Мнения: 7054
Регистриран на: Дек 9, '09, 22:02
Получил благодарност: 1 път

Re: Снимка на седмицата - ИГРА!!!

Мнение от bouquet »

Аз си имам друг фаворит! ;) Но и ти се предлагай, аз съм подкупна :lol: :lol:
Търся добри хора
Аватар
orkud
Кафе машина
Мнения: 3351
Регистриран на: Дек 2, '09, 12:34
Получил благодарност: 1 път
Обратна връзка:

Re: Снимка на седмицата - ИГРА!!!

Мнение от orkud »

bouquet написа:На мен пък ми се искаше друго. Да избираме най-любим, мрънкащ, колоритен и т.н потребител. Това повече ми харесва от снимка на седмицата.....
ЯЯЯЯ, и това е готино :ieeee:
И аз съм подкупна и аззззз :lol:
Аватар
DarinaN
Кафе машина
Мнения: 3318
Регистриран на: Мар 16, '10, 09:40
Местоположение: Пловдив

Re: Снимка на седмицата - ИГРА!!!

Мнение от DarinaN »

bouquet написа:Аз си имам друг фаворит! ;) Но и ти се предлагай, аз съм подкупна :lol: :lol:
ами давайте - явно тука вече има не само номиниран, но и /почти/ отнесъл наградата :daaa:
"Ако A е успехът в живота, то тогава A е равно на x + y + z. x е работата, y е забавлението, а z е да си държиш устата затворена." А. Айнщайн

http://darinaivanova.snimka.bg/hobby/2011.593300.25139445" onclick="window.open(this.href);return false;
Публикувай отговор

Обратно към “Снимка на седмицата”