Снимка на седмицата - ИГРА!!! (Правила и насоки)

Изображение
Публикувай отговор
Аватар
Мария Николова
Наркоман II ранг
Мнения: 31527
Регистриран на: Ное 28, '09, 23:44
Местоположение: Нова Загора
Дал благодарност: 810 пъти
Получил благодарност: 1727 пъти

Re: Снимка на седмицата - ИГРА!!! (Правила и насоки)

Мнение от Мария Николова »

Май аз съм я вапцала, Ани. :hihihi:
Признавам, че като пуснах мнението си не отидох първо да прочета правилата на първата страница в тази тема. А трябваше! :swait:
Поне се вижда, че там за седмицата се говори в единствено число - "снимка", снимката". 2010 и цялата 2011 са публикувани само по една снимка седмично. И през 2012 става нещо. Появяват се по няколко снимки за седмицата. Започва избиране коя от номинациите да стане снимка на седмицата. Става по-лежерно. Не само в тази тема.
И да, няма никаква промяна в правилата. :nod:
Не намерих къде е "заковано", че първата номинирана снимка по подразбиране става "снимка на седмицата".
Докато да се видят снимките на КАЛО, как да кажа :hmmm: ами твърде активно ги очаквах. Защото имам високи очаквания :mrgreen: и го броя за мой човек. :gush: Знае се, че грозно лале няма, всеки лалеен сюжет мен ме вълнува. :sheart: И когато пък е през обектива на КАЛО - гласувам с две ръце за последната снимка! :ieeee: :ieeee: :ieeee:

Остава само да се отрази този вариант в правилата. Да, правилата са, за да се нарушават! ;) :lol: Но са нужни, за да внасят подреденост и това налага да се променят.
Най-голямото добро, което можеш да направиш за някого, е не да му покажеш богатствата си,
а да му разкриеш неговите.
Аватар
Angelina_S
Кана кафе
Мнения: 645
Регистриран на: Авг 16, '11, 10:07
Местоположение: София, кв. Княжево
Дал благодарност: 101 пъти
Получил благодарност: 83 пъти

Re: Снимка на седмицата - ИГРА!!! (Правила и насоки)

Мнение от Angelina_S »

Ааа, значи... редът на представяне бил. :hmmm:
А аз наивно си мислех, че кулминацията на съждението логично идва накрая.
:daaa: :hihihi:
Супер, значи няма правило, което не съм спазила.
Благодаря ви, ако нещо възникне и се приеме, ще следя в тази тема.
ravik написа:Ще я махна лентата, но трябва да стигна до компютъра (от телефона не мога). Повечето не я харесаха (нали имахме гласуване. :))
Аз не писах в темата, когато беше актуална, но също съм на мнение, че тая лента "трепе" всичко. И американски изстребител да прелети над форума, ще падне.

Мария, чела съм за твоите цветя и луците, респективно лалетата, които си изсипала по всички точки на България. Радвам се искрено, че снимката те вълнува и я харесваш! :liubov:
Хубава седмица на всички!
Аватар
ravik
Кафе машина
Мнения: 4636
Регистриран на: Ное 23, '09, 16:09
Получил благодарност: 2 пъти

Re: Снимка на седмицата - ИГРА!!! (Правила и насоки)

Мнение от ravik »

Трябва да измисля нещо около розата - това ми се иска. Хем да е видимо, хем да е по-дискретно и да не натежава над снимката на седмицата както е сега. И понеже се отплесвам и забравям, и затова още я държа тази лента. Ще я махна.

Иначе за правилата за снимката, според мен е много хубаво, че се доразви идеята и в момента се пускат по няколко снимки. Вече има толкова прекрасни и толкова много снимки из форума, че е невъзможно човек да види всичко, а така мениджърът споделя своето усещане за красота в няколко кадъра, така че повече хора виждат красота, която иначе биха пропуснали. Така че на мен лично много ми допада варианта с няколкото снимки. Същевременно, мисля че ако някой иска да покаже една и само една, ефектът е може би по-силен дори за конкретната снимка. Затова лично аз бих предпочела да оставя правилата такива каквито са си - даващи пълна свобода на мениджъра - за една или няколко снимки, за подредба, за сезон, за нова или стара снимка, за гласуване или не, и т.н. То това ми беше и идеята - вкусовете на хората са различни и това е прекрасно - на един му харесва едно, на друг друго. Но нека има една седмица, в която всеки да може да каже "това е най-красивото според мен" и всички да уважим вкуса и избора на мениджъра. :)
Недей спа! Отивай на SPA!
Цветята ми: http://community.webshots.com/user/ravique
Роза1924
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1833
Регистриран на: Сеп 24, '10, 17:55

Re: Снимка на седмицата - ИГРА!!! (Правила и насоки)

Мнение от Роза1924 »

ravik написа:Трябва да измисля нещо около розата - това ми се иска. Хем да е видимо, хем да е по-дискретно и да не натежава над снимката на седмицата както е сега. И понеже се отплесвам и забравям, и затова още я държа тази лента. Ще я махна.
Дали розата не може да се вмести в кръгчето на логото - тази идея предложих още в началото на дебата - впрочем не знам как може да стане технически :hmmm:
Аватар
Мария Николова
Наркоман II ранг
Мнения: 31527
Регистриран на: Ное 28, '09, 23:44
Местоположение: Нова Загора
Дал благодарност: 810 пъти
Получил благодарност: 1727 пъти

Re: Снимка на седмицата - ИГРА!!! (Правила и насоки)

Мнение от Мария Николова »

Роза1924 написа:
ravik написа:Трябва да измисля нещо около розата - това ми се иска. Хем да е видимо, хем да е по-дискретно и да не натежава над снимката на седмицата както е сега. И понеже се отплесвам и забравям, и затова още я държа тази лента. Ще я махна.
Дали розата не може да се вмести в кръгчето на логото - тази идея предложих още в началото на дебата - впрочем не знам как може да стане технически :hmmm:
Според мен не би трябвало.
Автор на логото е DOBI. Преди всичко е некоректно да го променяме. Като напъхаме в кръга каквото и да е, срутваме художествения замисъл на автора.
Любимата на всички ни "Цветелинка" заслужава не да бъде камъче в обувката, а да грабва погледа и докосва сърцето. :sheart:
Като гледам в дясно горе Снимка на седмицата /18 знака/и пикчърката под нея, ми хрумва в ляво до нея, Въздишка за Цвети /17 знака/ и отдолу розата.
Признавам, че въздишката ми идва от малка книжка на Ан Филип за Жерар Филип - Докато въздъхнеш.
Най-голямото добро, което можеш да направиш за някого, е не да му покажеш богатствата си,
а да му разкриеш неговите.
Аватар
ravik
Кафе машина
Мнения: 4636
Регистриран на: Ное 23, '09, 16:09
Получил благодарност: 2 пъти

Re: Снимка на седмицата - ИГРА!!! (Правила и насоки)

Мнение от ravik »

Точно заради аргументите на Мария не бих искала да пипам логото.
Аз имам една идея, която мисля, че е добра, но не съм много сигурна в техническото изпълнение. Трябва да потествам малко и да видя ще стане ли. Ако не стане, ще го мислим пак. Но поне да пробвам.
Недей спа! Отивай на SPA!
Цветята ми: http://community.webshots.com/user/ravique
Аватар
Angelina_S
Кана кафе
Мнения: 645
Регистриран на: Авг 16, '11, 10:07
Местоположение: София, кв. Княжево
Дал благодарност: 101 пъти
Получил благодарност: 83 пъти

Re: Снимка на седмицата - ИГРА!!! (Правила и насоки)

Мнение от Angelina_S »

Не използвам фотографски софтуер, но скалъпих набързо нещо, което да илюстрира идеята ми, стига да е технически възможно.

Логото и аз не мисля, че трябва да го бъркаме. :daaa:

Но защо не се обособи едно пространство върху синята лента на форума, например с друга текстура и неутрален цвят? Ето, намерих тази снимка на чиния и направих колаж върху нея:

Изображение

Ако някой има подходящи фото-приложения, може да се ползва за подложка някакво керамично блюдо, разръфано платно от груб лен, корк и пр. Представете си го директно "оставено" върху 'оперативното' синьо на лентата - с хвърлена сянка. И отгоре да са пръснати снимките.
Под снимката на розата спокойно може да се напише "Въздишка за Цвети" (просто не бях прочела последните мнения).
РОУЗ

Re: Снимка на седмицата - ИГРА!!! (Правила и насоки)

Мнение от РОУЗ »

На мен в момента също не ми харесва, ако има лента ми се струва, че е по-хубаво да го няма прозорчето със снимка на седмицата, а снимката да е в самата лента.
Примерно първо розата на Цвети, после снимка на седмицата, а след нея в лентата да седят другите снимки от предишните седмици. :hmmm:
Ако може и лентата да се поувеличи за сметка на премахнатото в горния десен ъгъл, или розата на Цвети да е там, но подравнена в дясно, сега не е, или поне на моя монитор не е така, пък в лентата да си вървят снимки на седмицата, може да избираме и по 2-3, тамън ще има сезонни снимки в цялата лента. :hmmm:
Аватар
tili
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1812
Регистриран на: Юни 25, '14, 16:09
Местоположение: София

Re: Снимка на седмицата - ИГРА!!! (Правила и насоки)

Мнение от tili »

И кой трябва да смени снимката за изтеклата седмица? "Ангелчето" на Малката Ида чака :cry:
Аватар
Гео, граф
Наркоман
Мнения: 15816
Регистриран на: Юли 25, '10, 23:54
Местоположение: София-Подуенската градинка
Дал благодарност: 708 пъти
Получил благодарност: 1478 пъти

Re: Снимка на седмицата - ИГРА!!! (Правила и насоки)

Мнение от Гео, граф »

Мили мои, не подценявайте Снимката на седмицата. Равик единствена има права да я сменя, но знаете колко ѝ е натоварено с три дребни дечиня, затова не ѝ се сърдете. НО :swait: ! Почти единственото движение в профила на Хобикафе във фейсбук е именно смяната на седмичната снимка. Именно заради този факт давам такъв зор за смяната ѝ. Все някъде има трибуна на нашите градини, така че не спирайте хубавата инициатива :tzvetoman: !

Моля нека някой да подготви една вълшебна галерия от снимки за следващата седмица - идва най-нашия празник - Цветница :ieeee: !
Ако някой се влюби във вас, бъдете благодарни, защото никой не е длъжен да ви обича!

"Научи се да даваш, защото имаш, а не да взимаш, защото искаш."
Л.М.Бюджолд
Публикувай отговор

Обратно към “Снимка на седмицата”