Кулинарни изкушения - майсторски клас

Изкушения за лакомници и гурмани.
Аватар
5ia
Кафевар/ка/
Мнения: 992
Регистриран на: Дек 13, '09, 09:06
Местоположение: Русе

Re: Кулинарни изкушения - майсторски клас

Мнение от 5ia »

А и може би в гените на жената е заложено да изхрани едно племе с шепа продукти - сиреч, да икономисва. Защото щом става дума за количествено готвене - там само жени съм виждала. Мъжете са тези, които обичат да готвят със скъпи продукти. :hmmm:
Satori
Баш кафе майстор
Мнения: 2638
Регистриран на: Ное 23, '09, 20:14

Re: Кулинарни изкушения - майсторски клас

Мнение от Satori »

5ia написа: Мъжете са тези, които обичат да готвят със скъпи продукти. :hmmm:
И да творят с размах кулинарни шедьоври, превръщайки кухнята в артистична свинщина, дето вика Р. Чандлър, която някой друг оправя после :mrgreen:

Да не забравяме, че много готвачи профита се изживяват като много велики и така подхранват митовете около особения си статут в частност, и този на мъжете-кулинари, дето уж били недостижими, като цяло. ;) Мен ме кефи тотално Жак Пепен - практичен и непрефърцунен. А има едни от тая канадска поредицата "Майстори-готвачи" ли беше?, /"Cook Like a Chef"/, дето са толкоз шантави и така се превземат, че чак ме дразнят.

Между другото, имаме приятелско семейство, в което мъжът е професионален готвач, а жената е домакиня, но не мога да кажа кой готви по-добре - просто и двамата готвят добре. /Имам личен опит в работа с главна готвачка жена - всичко си е до опит, усет и не знам още какво, но не и до пол./
Публикувай отговор

Обратно към “Готварство”