печено агнешко - дайте акъли

Изкушения за лакомници и гурмани.
dal

печено агнешко - дайте акъли

Мнение от dal »

бъдете хора за пет минути , споделете великите тайнства на печената млада овца за великден , питам за рецепти на плънки печива с фолио без фолио на пещ в тас от кола в дупка в гората в тава и кой каквото айде :liubov:
Аватар
orkud
Кафе машина
Мнения: 3351
Регистриран на: Дек 2, '09, 12:34
Получил благодарност: 1 път
Обратна връзка:

Re: печено агнешко - дайте акъли

Мнение от orkud »

С плънка или без :hmmm:
dal

Re: печено агнешко - дайте акъли

Мнение от dal »

orkud написа:С плънка или без :hmmm:
бъди човек ти казах
дай без плънка, ама като знаеш че ще зареват и за плънката.... :lol: :hihihi:

какво знам :
търпи джоджени пипери всякакви и зелени подправки
пече се под нещо и после се отвива за зачервяване
търпи киснене в алкохол
по добре бут отколкото цяло агне /от гледна точка на врътнята / :mrgreen:
Аватар
orkud
Кафе машина
Мнения: 3351
Регистриран на: Дек 2, '09, 12:34
Получил благодарност: 1 път
Обратна връзка:

Re: печено агнешко - дайте акъли

Мнение от orkud »

Че ти знаеш всичко, какво да ти казвам, я как хубаво си го заредила, като го зачулиш отгори и мойш и да го забрайш дажи , то пак ши стане :hihihi:
Аватар
bouquet
Чист кофеин
Мнения: 7054
Регистриран на: Дек 9, '09, 22:02
Получил благодарност: 1 път

Re: печено агнешко - дайте акъли

Мнение от bouquet »

Ти най-важното го знаеш :dovolen:
Аз агнешкото го мажа с масло /истинско масло, не маргарин/, по време на печенето го заливам от време на време със соса, който е в тавата. Обикновено го правя с картофи и зелен лук, но ако искаш го пълни. По-голяма врътня е, но ако трябва да блеснеш с кулинарни умения :hihihi: Прави се плънката с ориз и гъби, но се оставя леко недоварен ориза и се пълни агънцето. Ако го сложите в пещ на дърва, покрито в алуминиево фолио се постига най-добър резултат :daaa:
Търся добри хора
lila
Чист кофеин
Мнения: 8112
Регистриран на: Ное 24, '09, 16:28
Получил благодарност: 1 път

Re: печено агнешко - дайте акъли

Мнение от lila »

Плънката се прави като при дроб сърмата почти ( първо задушаваш гъбите, после ориз с малко лук и се смесва с гъбите, после се слагат - ако слагаш - нарязани дреболии, пресен зелен лук, гьозум, чер пипер, ако харесваш червен цвят - домат нарязан и маалко червен пипер, сол накрая ) и наистина се оставя леко недоприготвено. После натикваш всичко където намериш дупки :hihihi: и зашиваш :hmmm: Отстрани на бутчето ( или целия дзвер - гледай да не ти пробутат котка гигант - различават се по опашните прешлени :hihihi: ) пак слагаш от плънката и после - фолио и се пече дълго бавно и омерзително. :tzvetentze: Да не забравиш да сложиш вода :hihihi: :hihihi: :hihihi:
Бреее поне от 4 години не съм готвила :oops: :oops: :oops:
Последно промяна от lila на Мар 23, '10, 17:03, променено общо 1 път.
Аватар
elina
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1000
Регистриран на: Ное 28, '09, 15:14

Re: печено агнешко - дайте акъли

Мнение от elina »

Аз миналата година по Велик ден взех от онези пликове за печене с подправката .Та омазваш едно хубаво там квот си решила да печеш с олио, после ръсиш подправката пак го мацаш хубаво цялото ,пъхаш в плика, слагаш в тавата, мяташ в вурната и не го закачаш поне 3-4 часа .Поне на моя раховец толко време .По принцип агнешко не обичам ,но ми хареса как стана, пак смятам така да го пека ,тази подправка придава малко по хубав вкус ;) .
dal

Re: печено агнешко - дайте акъли

Мнение от dal »

е какво съм правила без вас тия години не знам :ieeee: :ieeee:

с ваша помощ чувствам как ще вдигна публиката на крака , крещейки "Не ви чувааааммм?!", докато наоколо ухае на печено...
Аватар
mucunka
Кафе машина
Мнения: 3128
Регистриран на: Ное 29, '09, 18:57
Местоположение: София,Световрачене
Дал благодарност: 19 пъти
Получил благодарност: 33 пъти

Re: печено агнешко - дайте акъли

Мнение от mucunka »

Любимата ми рецепта за агнешко печено-на порции.
Прави се сос с гъстота на боза от
сол
червен пипер
черен пипер
олио
вода
брашно.
Всяко парче се топи 4-5 пъти в този сос,хубаво от всички страни и се реди в дълбока тава.Към останалия сос се долива вода и се залива агнешкото до покриване.Пече се под фолио,накрая се запича открито.Става мозък.
АКО ИСКАШ ДА СЕ ПОЧУВСТВАШ БОГАТ,ПРОСТО ПРЕБРОЙ ВСИЧКИТЕ СВОИ НЕЩА,КОИТО НЕ СИ КУПИЛ С ПАРИ.
http://mucun72.snimka.bg/daily/dostignata-mechta.752721
моите цветя
моите гоблени
lila
Чист кофеин
Мнения: 8112
Регистриран на: Ное 24, '09, 16:28
Получил благодарност: 1 път

Re: печено агнешко - дайте акъли

Мнение от lila »

dal написа:е какво съм правила без вас тия години не знам :ieeee: :ieeee:

с ваша помощ чувствам как ще вдигна публиката на крака , крещейки "Не ви чувааааммм?!", докато наоколо ухае на печено...
Каквото и да е било, не е мирисало на печено агнешко :D
Публикувай отговор

Обратно към “Готварство”