Как се прави хубав козунак?

Изкушения за лакомници и гурмани.
Публикувай отговор
Аватар
Мария Николова
Наркоман II ранг
Мнения: 31649
Регистриран на: Ное 28, '09, 23:44
Местоположение: Нова Загора
Дал благодарност: 980 пъти
Получил благодарност: 2233 пъти

Re: Как се прави хубав козунак?

Мнение от Мария Николова »

Моят козунак стана на конци и хем е руло с мармалад! :ieeee: :ieeee:
Вчера ми беше поднесен от гостенка с още един - пак на конци, без мармалад. Но количеството му беше прекалено голямо за мен, та си остана при гостенката. На нея били подарени от приятелка от Първомай, като ги доставяла във Великотърновски магазин. :lol: Аз пък подарих букети ириси, таман втасали. :lol:
Най-голямото добро, което можеш да направиш за някого, е не да му покажеш богатствата си,
а да му разкриеш неговите.
Аватар
Titi
Чист кофеин
Мнения: 7181
Регистриран на: Ное 25, '09, 10:51
Местоположение: София

Re: Как се прави хубав козунак?

Мнение от Titi »

След един час почвам да правя козунаци и кифлички. Пожелайте ми успех.
Приключенията на Тити дългото чорапче http://titidulgotochorapche.blogspot.com/" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
katina
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1437
Регистриран на: Юни 7, '12, 18:46
Местоположение: Хасково
Дал благодарност: 79 пъти
Получил благодарност: 33 пъти

Re: Как се прави хубав козунак?

Мнение от katina »

Успех, Тити :stiskam: и да покажеш после :dovolen: Записах си рецептата на Тутти и смятам да правя нея тази година.
Вчерашният ден е вече история, утрешният е загадка, а днешният е дар.
Аватар
venetka70
Кафе машина
Мнения: 3610
Регистриран на: Май 21, '15, 12:17
Местоположение: Белица, Силистра / Пловдив /Момчиловци / Чирчик, Узбекистан и накъдето ме отвее вятъра
Дал благодарност: 23 пъти
Получил благодарност: 36 пъти

Re: Как се прави хубав козунак?

Мнение от venetka70 »

Успех Тити. Дано да се получи.
И аз ще пробвам тази година, пък каквото стане. Все трябва да има първи път, нали?
Flowerlover
Иногда вовремя сделанные шаги меняют походку всей жизни!!
Аватар
Titi
Чист кофеин
Мнения: 7181
Регистриран на: Ное 25, '09, 10:51
Местоположение: София

Re: Как се прави хубав козунак?

Мнение от Titi »

Тутти, ще те убия!!!! Само с една ръка не бях месила до сега и това направих заради твоите указания. Ма то голям зор. Накрая, все пак, за да не изневерявам на себе си и дългогодишната си традиция, сложих готовото тесто в пералнята, да извърти една центрофуга. Сега втасва, а аз пия кафе-
Приключенията на Тити дългото чорапче http://titidulgotochorapche.blogspot.com/" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
Тутти
Чист кофеин
Мнения: 5591
Регистриран на: Ное 21, '15, 06:47
Местоположение: София
Дал благодарност: 1665 пъти
Получил благодарност: 1827 пъти

Re: Как се прави хубав козунак?

Мнение от Тутти »

Зор,ама само десет минути.Аз правя същото,втасват,само че не го сложих в пералнята,а мислех да пробвам.Сега си гледкам тука и чакам да ги оформям.След празниците искам да пробвам и аз с пералнята.А с едната ръка не е трудно,не е нужно да бързаш,да гониш обороти,бавно се върти и се правят нишките и си мислиш,че имаш кратко усилие.И после не месиш втори път,само нежно ги оформяш,какво толкова.А ? Ще видиш,че ще отмениш намерението за убийство и ще ме потупаш по рамото след крайния резултат. :hihihi: Весели празници и да си много горда със себе си,че колко малко елегантни дами като теб правят козунаци,пък и не напълняват от тях. :liubov:
Аватар
ili.ko
Кана кафе
Мнения: 578
Регистриран на: Юли 29, '12, 20:22
Местоположение: Стара Загора

Re: Как се прави хубав козунак?

Мнение от ili.ko »

Tути, едно огромно благодаря мила! :tzvetentze: Направих козунаците по мойта рецепта,но по твойта технология.Тестото стана много финно и нежно.Оказа се, че можело да стават конци и с по малко месене и без бой в масата :mrgreen: Станаха страхотни козунации на конци,току що ги изпекох.Правя козунаци от години,но сега си спестих доста усилия благодарение на теб :tzeluvka:
Аватар
jozefin
Кафе машина
Мнения: 4448
Регистриран на: Дек 5, '09, 10:28
Местоположение: Ловеч, 200 m надморска височина, умереноконтинентален климат
Дал благодарност: 89 пъти
Получил благодарност: 230 пъти

Re: Как се прави хубав козунак?

Мнение от jozefin »

Titi написа:Тутти, ще те убия!!!! Само с една ръка не бях месила до сега и това направих заради твоите указания. Ма то голям зор.
:lol: Тити, и аз стигнах до същото заключение още на първата минута. И знаете ли какво направих?! Сложих си ръката с леко разтворени пръсти като вилка в средата и започнах да въртя купата със свободната :lol: . Е, от време- навреме загребвах и странично.
Оплетох на офицерско копче и сега втасва в тавата. Аз обаче го направих на един. И зора ми е сега, печенето.
Аватар
jozefin
Кафе машина
Мнения: 4448
Регистриран на: Дек 5, '09, 10:28
Местоположение: Ловеч, 200 m надморска височина, умереноконтинентален климат
Дал благодарност: 89 пъти
Получил благодарност: 230 пъти

Re: Как се прави хубав козунак?

Мнение от jozefin »

Готов е. Голямо гюле извъртях :mrgreen:
Изображение
Като взех да го разделям за два, ми се стори малко тестото и направих един. И беше доста меко, трудно го оплетох.
За конците ще споделям след неделя :dovolen:
Lois

Re: Как се прави хубав козунак?

Мнение от Lois »

бе много рано ги извъртяхте тия козунаци бре!
аз мисля в събота да действам. :)
Публикувай отговор

Обратно към “Готварство”