Паста от чушки

Изкушения за лакомници и гурмани.
mincho
Kафенце
Мнения: 33
Регистриран на: Окт 6, '17, 20:13

Re: Паста от чушки

Мнение от mincho »

Звучи доста вкусно, ще го изпробвам.
sasha

Re: Паста от чушки

Мнение от sasha »

Днес е ден на разтоварване и като се разшетах из форума, какво да видя: чудна тема.
Калико, страхотна идея, благодаря! Аз си играя да почиствам червени чушки, нарязвам ги на лентички с ширина около 2мм/не се шегувам, това си е чиста проба отклонение, но е тема за друг разговор/ и ги суша на слънце. После смилам. Така получен червен е уникален, но е голяма шетня. Рецептата на Калико е супер!
Лизи, какъв е вкусът на тази сладко-лютива бъркотия!
Абе къде отидоха емотиконите?
Аватар
Lizi
Чист кофеин
Мнения: 6608
Регистриран на: Ное 29, '09, 17:02
Получил благодарност: 51 пъти

Re: Паста от чушки

Мнение от Lizi »

Много е хубаво. Доста люто обаче. Много свежо от лимона и джинджифила. За печени ребърца е супер.
bell

Re: Паста от чушки

Мнение от bell »

sasha написа: Мар 6, '18, 14:18 Аз си играя да почиствам червени чушки, нарязвам ги на лентички с ширина около 2мм/не се шегувам, това си е чиста проба отклонение, но е тема за друг разговор/ и ги суша на слънце. После смилам. Така получен червен е уникален, но е голяма шетня.
На слънце или на сянка сушиш, Саше. В нета пише, че ако са на слънче ставали по-светли и пиперът нямал този хубав червен цвят :hmmm: Тази година си купих домашен от пазара, ами друг вкус и всичко от купешкия, та тази есен ще се прави. А, и друго защо точно на 2 см ги режеш, за да ги разделиш на 42 англичани? :angelche:
/щото сега се смях в другата тема с твоите приключения/

Емотиконите ги няма, ако дадеш бърз отговор, но ако си кликнеш отговори си ги има.
sasha

Re: Паста от чушки

Мнение от sasha »

Bell-че, суша ги най-напред в стая на сянка върху плат или хартия и често ги разбърквам. Но става много бавно и затова ги мятам на слънце. Е,малко изсветляват, но вкусът е...мммммм. А ги режа на тясно /за протокола - не на 2см, а на 2мм :ufff: /, защото по незнайни причини съм си въобразила, че едно нещо за ядене е по-вкусно, ако е много трудно и бавно. Безумно, нали?
Мариана Бечева
Виенско кафе
Мнения: 320
Регистриран на: Ное 22, '14, 17:32
Местоположение: село Тъжа

Re: Паста от чушки

Мнение от Мариана Бечева »

Всяко лято свекървата се занимаваше с добиването на домашен червен пипер. Нарязваше чушките на ленти около 1 см широки, в тави и на слънце. Кога се получи, кога почернеят, но все ни е стигал. Миналото лято се пробвах аз. Нарязах пипера на доста по-тънко. Многократно ги разбърквах и до вечерта почти изсъхнаха, на другия ден ги доизсуших. След няколко дни пак заредих тавите, но... не всички разбърквах. Тези, на които не обърнах достатъчно внимание, почерняха и ги хвърлих.Научих си урока!
Публикувай отговор

Обратно към “Готварство”