Домашно консервиране

Изкушения за лакомници и гурмани.
Публикувай отговор
Аватар
JuliS
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1700
Регистриран на: Мар 17, '10, 15:53

Re: Домашно консервиране

Мнение от JuliS »

Туршията е в бидончето :mrgreen: след 10 тина дни ще видим какво става...
Сега друго да питам. Сушените зеленчуци, мога ли да съхранявам в бурканче?
Това е смес от моркови, целина, рукола , зеле и картофи. Подправка за супа. Миналата година в хартиен плик беше...но завъди пеперуди.
"Възрастта е без значение , когато носиш слънцето в себе си!"
Аватар
Emilly1212
Кафе машина
Мнения: 4381
Регистриран на: Май 10, '15, 21:16
Местоположение: Троян
Дал благодарност: 1968 пъти
Получил благодарност: 682 пъти

Re: Домашно консервиране

Мнение от Emilly1212 »

Ние съхраняваме сушените зеленчуци и сушените плодове в стъклени буркани. :nod:
Най-важните неща на този свят са онези, които нямат етикет с цена, защото колкото и много да струват, не могат да бъдат нито купени, нито продадени!

Нашето любимо място - Emilly1212
Аватар
JuliS
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1700
Регистриран на: Мар 17, '10, 15:53

Re: Домашно консервиране

Мнение от JuliS »

Бидончето е наредено.ще видим след седмица...две...
Изображение
Освен това затворих сушената зеленчукова подправка в бурканчета...
Изображение ;)
Както и пренаредих бурканчетата със сушени домати в свободният вече хладилник в лятната кухня....
Изображение
Това приятелчета е моята първа зимнина :mrgreen: :mrgreen: догодина , ако резултатите не ме откажат, ще пробвам с повече
"Възрастта е без значение , когато носиш слънцето в себе си!"
Аватар
mariyanag
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1809
Регистриран на: Ное 6, '14, 12:47
Местоположение: София
Дал благодарност: 103 пъти
Получил благодарност: 35 пъти

Re: Домашно консервиране

Мнение от mariyanag »

Аз пък спретнах натурален сок от грозде - отел. И мармалад от гроздето, дюлево сладко и туршийка от гулийка.
До снимки не го докарвам, но редят се рафчетата.
Аватар
JuliS
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1700
Регистриран на: Мар 17, '10, 15:53

Re: Домашно консервиране

Мнение от JuliS »

Това трушийка от гулийка :-)баят ми хареса... :mrgreen: да вземеш да разкажеш ли?!
"Възрастта е без значение , когато носиш слънцето в себе си!"
wenche

Re: Домашно консервиране

Мнение от wenche »

Mariyanag, как правиш мармалада от грозде? Аз всяка година глобявам ММ с десетина литра от безценния гроздов сок и правя петмез. Любима съставка ми е в обмазките за печено месо.

Изображение
Аватар
vanina_g
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1463
Регистриран на: Апр 5, '16, 09:03
Местоположение: Пловдив
Дал благодарност: 20 пъти
Получил благодарност: 9 пъти

Re: Домашно консервиране

Мнение от vanina_g »

wenche написа:Mariyanag, как правиш мармалада от грозде? Аз всяка година глобявам ММ с десетина литра от безценния гроздов сок и правя петмез. Любима съставка ми е в обмазките за печено месо.

Изображение
И аз направих натурален сок от грозде със соковарката, обаче това с петмеза звучи много примамливо - може ли рецептата? За догодина де... :angelche:
РОУЗ

Re: Домашно консервиране

Мнение от РОУЗ »

И аз съхранявам сушените зеленчуци в бурканчета - лук, моркови, червени чушки, пащърнак, целина, корени и листа магданоз.
Лукът го изпуснах и поопекох тази година случайно, но грешката ми хареса и ще я повтарям, страхотен аромат на печен лук.
Изображение

Плодовете не посмях в буркани, ябълки, круши, кайсии и сини сливи суших, но са в кутии във фризера.
Сушените черита също.
Изображение
Изображение




Марианка, напиши за сока от грозде в соковарката, и аз имам такъв уред, правих само сироп от къпини това лято в него. А, да, и желе от къпини, стана случайно. :lol:
Аватар
Гео, граф
Наркоман
Мнения: 15868
Регистриран на: Юли 25, '10, 23:54
Местоположение: София-Подуенската градинка
Дал благодарност: 833 пъти
Получил благодарност: 1680 пъти

Re: Домашно консервиране

Мнение от Гео, граф »

mariyanag написа:... дюлево сладко...
Мериън, да споделиш как правиш това сладко, моля! Чета в нета, ама си е друго като ти каже другарче :nod:
Ако някой се влюби във вас, бъдете благодарни, защото никой не е длъжен да ви обича!

"Научи се да даваш, защото имаш, а не да взимаш, защото искаш."
Л.М.Бюджолд
wenche

Re: Домашно консервиране

Мнение от wenche »

Ванина, за петмеза - моят е от мерло, защото с това разполагам в излишък. Вземам десетина литра от смачканото грозде за виното, прецеждам го от семки и люспи и го варя на бавен огън, докато достигне желаната гъстота ( да се точи като мед). Това е всичко. Не добавям захар, защото мерлото е много сладко, не слагам и лимонтозу, защото не се захаросва.
Един от детските ми спомени за аромати беше именно на петмез и носталгична беше причината, когато го направих за първи път, но оттогава не пропускам година.

Роузи, страхотно изглеждат сушените плодове. Виждам апетитна коричка, във фурна ли ги сушиш? Сподели и за лука.
Публикувай отговор

Обратно към “Готварство”