Домашно консервиране

Изкушения за лакомници и гурмани.
Публикувай отговор
Светката
Баш кафе майстор
Мнения: 2246
Регистриран на: Фев 17, '11, 20:07

Re: Домашно консервиране

Мнение от Светката »

katina написа:Светка, туршията със сол ли е само? И в отделни бидони всеки зеленчук ли, така го разбрах :hmmm:
Калико, ще издадеш ли рецептата за лютите чушки.
Не е само със сол Кате. Всеки зеленчук в отделно бидонче 20 литрово.
Морска трапезна сол,оцет,вода и калиев сорбат на краставичките и чушките
Морска трапезна сол.оцет,захар,вода и аспирин на зелените домати и морковите.
Усмихни се! Забавлявай се!
Направи мил жест към себе си
още днес.
Светката
Баш кафе майстор
Мнения: 2246
Регистриран на: Фев 17, '11, 20:07

Re: Домашно консервиране

Мнение от Светката »

vanina_g написа:Изображение
А ето това е днешната продукция - напитка от дренки! Рецептата е от баба, навремето е нямало "газирано", "безалкохолно" и т.н.
Много лесно и с малко материал! Ние много го харесваме! :ieeee:
Със сигурност и аз ще харесам тази напитка.Особено с газирана водичка ще е трепач.
За съжаление нямаме дрян.
Усмихни се! Забавлявай се!
Направи мил жест към себе си
още днес.
troll

Re: Домашно консервиране

Мнение от troll »

JuliS написа:Трябва ми рецепта за туршия в бидон. Правила съм преди години...но нищо не помня. :oops:
Карфиол, камби, морков краставички, целина, зелени доматчета. За бърза консумация, става за седмица. Някой знае ли тази рецепта??
Аз ферментирам зелечуци. Правих различни, а ся съм с карфьол и моркови. Всички са със собствен вкус и хрупкави.
Отначало ги редях, но после разбрах, че карфьола изплува, а морковите потъват.Та слагам отдолу карфьола и засипвам с моркови.
Слагам на котлона водата и сипвам солта.За литър вода 20 до 40 грама сол. Аз ям солено и слагам 30гр. Бъркам докато се разтвори. Температурата на маринатата се получава 40-45°С.
Слагам отгоре една щипка целина(вече от фризера) две зърна чер пипер и две зърна бахар. Това за еднолитров буркан.
Заливъм и държа отворено и то пуска мехури чат пат.
След третия ден почвам да пробвам, щото вече е приятно да се пробва. Около петия до седми ден завивам капачката и слагам в хладилника останалото.
Май зелено беше пускала една рецепта на кисело зеле в найлонов плик за седмица.
Тъй трябва да е и с другите зеленчуци.
Пробвах и е добре за еднократно.
miltonia
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1917
Регистриран на: Май 22, '16, 02:03
Дал благодарност: 223 пъти
Получил благодарност: 92 пъти

Re: Домашно консервиране

Мнение от miltonia »

JuliS написа:Трябва ми рецепта за туршия в бидон. Правила съм преди години...но нищо не помня. :oops:
Карфиол, камби, морков краставички, целина, зелени доматчета. За бърза консумация, става за седмица. Някой знае ли тази рецепта??
Аз правя туршия в бидон, но мойта не става за седмица, трябва й поне месец, за да втаса добре. На дъното на бидона слагам вишневи или лозови листа/ако не са пожълтели/, редя размесени зеленчуците, които си изброила, като камби слагам само ако са домашни, купешките се смиват и развалят целия бидон, отгоре слагам пак вишневи листа, 1-2 листа от хрян и ги подпирам със сухи клечки от копър/ако не си си запазила от пролетта като мен, сипваш семена от копър от аптеката :mrgreen: / Слагала съм вътре и малки недозрели динчета, малки тиквички, броколи, зелени круши, от зимните. Най се търсят крушите, много хубави стават! :nod: Това се залива със студен 6%-тен разтвор на сол, т.е. на 10 л вода - 600 гр. сол. След два дена почваш да го претакаш, първата седмица всеки ден, втората седмица през 2-3 дни. Готова е за консумация след 25-35 дена, зависи от температурата. До към януари е хрупкава и вкусна.
Аватар
JuliS
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1700
Регистриран на: Мар 17, '10, 15:53

Re: Домашно консервиране

Мнение от JuliS »

Благодаря ви.
Моите зеленчуци всички са от пазара :angelche: така, че не съм закъсняла много.
Да видим какво ще сътворя :-)
"Възрастта е без значение , когато носиш слънцето в себе си!"
Аватар
katina
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1436
Регистриран на: Юни 7, '12, 18:46
Местоположение: Хасково
Дал благодарност: 64 пъти
Получил благодарност: 33 пъти

Re: Домашно консервиране

Мнение от katina »

Благодаря за отговора Светка! Аз ги правя само със сол и вода и са смесени. Издържат до следващата година, слагам листа от хрян, семе синапено и отгоре затискам с дюлеви пръчки с листата. За да издържа туршията е важно зеленчуците да не са много торени, защото омекват.
Вчерашният ден е вече история, утрешният е загадка, а днешният е дар.
apis
Баш кафе майстор
Мнения: 2323
Регистриран на: Мар 1, '13, 23:41

Re: Домашно консервиране

Мнение от apis »

vanina_g , това сироп от дренки ли е , напиши рецептата за тази напитка .
Аватар
Lizi
Чист кофеин
Мнения: 6608
Регистриран на: Ное 29, '09, 17:02
Получил благодарност: 51 пъти

Re: Домашно консервиране

Мнение от Lizi »

JuliS написа:Благодаря ви.
Моите зеленчуци всички са от пазара :angelche: така, че не съм закъсняла много.
Да видим какво ще сътворя :-)
Аз мога да ти помогна да ускориш процеса.
Всички зеленчуци се нареждат в буркани - трилитрови или компотени .
Слагаш на трилитровия 3 лъжици сол и доливаш с вряла вода .Затварят се с капачките . Така по-бързо узрява и става много трайна - може да дочака и следващата туршия.
Ако не ти се занимава - аз слагам само моркови в трилитров буркан , домати в друг трилитров буркан, чушки в друг. Като узреят ги добавям към бидона с
зелето. Зелето по принцип по-бързо узрява, особено ако е нарязано на четвъртинки.
Аватар
маргото
Наркоман
Мнения: 10915
Регистриран на: Окт 24, '15, 22:43
Местоположение: Бяла Слатина
Дал благодарност: 170 пъти
Получил благодарност: 1316 пъти

Re: Домашно консервиране

Мнение от маргото »

Някой да знае рецепта за кисели цели червени домати? Свекърва ми ги правеше много сполучливи и винаги пълна купа
сервираше, когато заколехме прасето за коледа. Много вкусни,... но така и не си записах как ги правеше. Миналата година
пробвах по слаби спомени, но далеч не станаха като нейните. Много ще съм благодарна, ако някой сподели тази вкусотия.
Аватар
МГХ
Наркоман
Мнения: 10086
Регистриран на: Окт 4, '12, 23:28
Местоположение: Русе
Дал благодарност: 347 пъти
Получил благодарност: 918 пъти

Re: Домашно консервиране

Мнение от МГХ »

Майка ми правеше кисели червени домати само със сол и стебла от копър. Нареждат се в три литров буркан.Трябва да са недобре узрели, заливат се с вода и сол /около 30 гр. на литър вода или 3 супени лъжица равни/. На дъното се слага семе и стебла от копър , а на гърлото само стебла. Правила съм и с целина .
Публикувай отговор

Обратно към “Готварство”