Пишман готвач №1

Изкушения за лакомници и гурмани.
Аватар
calico
Наркоман I ранг
Мнения: 24721
Регистриран на: Дек 2, '09, 15:41

Re: Пишман готвач №1

Мнение от calico »

Лаленце :lol: :lol: :lol: заболя ме стомаха от смях.

Аз тия дни пак правих тиквеник, тоз път нищо не обърках и стана хубав. Обаче ми казаха, че оня дето бил по Нова Година бил най най хубав - същия дето сложих суха мая в плънката наместо захар.
Аз не съм им открила още тайната на добрия вкус, обаче ако още един път кажат, че оня бил най-хубав, вече ще слагам мая дето сваря.
........................
-Вы кто?
-Добрая фея
-А почему с топором?
-Настроение что-то не очень...
Аватар
botan
Наркоман
Мнения: 10726
Регистриран на: Ное 23, '09, 22:06
Местоположение: София, умерен източнобалконски климат с високи годишни амплитуди
Дал благодарност: 203 пъти
Получил благодарност: 366 пъти
Обратна връзка:

Re: Пишман готвач №1

Мнение от botan »

calico написа: обаче ако още един път кажат, че оня бил най-хубав, вече ще слагам мая дето сваря.
Мчи къ, то с мръвка най-хубаво! :lol: :hihihi:
Специализирани Фейсбук групи:
Скъпоценни орхидеи България
Мъховете в България
РОУЗ

Re: Пишман готвач №1

Мнение от РОУЗ »

И аз тук! :mrgreen:
Правих тиквеник и аз, много обичам да замразявам всичко, та да имам подръка, когато ми дойде музата.
Та правя тиквеник, вадя си настъргана тиква от фризера, всичко както си трябва, опечен, препечен, наръсен със захар отгоре, фантастичен. На вкус - пълен провал, мазно и ...странно.
Направила съм баница с моркови, не тиквеник. :lol:


И таратор, там поне беше поправимо, бързам, правя, сервирам, нещо мрънкат домашните, особено сина ми, аз го юркам да пие таратора и да не философства, започвам и аз, вярно нещо не е наред, копър, чесън, сол... всичко си има, без краставица. :lol:
Аватар
daneda
Баш кафе майстор
Мнения: 2204
Регистриран на: Мар 14, '12, 11:23
Местоположение: София
Дал благодарност: 1139 пъти
Получил благодарност: 472 пъти

Re: Пишман готвач №1

Мнение от daneda »

:srofl: :srofl: :srofl: :srofl: :srofl: :srofl: Ох ще ме уморите от смях!!! Та заедно с мен и дъщеря ми се привива отт смях :lol:
Аватар
juliboss
Кафевар/ка/
Мнения: 891
Регистриран на: Яну 15, '15, 15:45
Местоположение: София

Re: Пишман готвач №1

Мнение от juliboss »

бая е весело тук :lol: :lol: :lol: кухненските гафове край нямат, няма млади няма стари :D
Аз имам проблем с тестата пък :snif: . Няма да броим сътворените тухлички в хлебопекарната, печени без мая. Те влизат в графата "периодични неизменни грешки по невнимание". По ми се иска да се спра на тези грешки поради прекалено внимание. Планирайки изненада, влагаме всичкото си старание, емоция, любов, желание, ъкъл дори, изпълняваме тежки процедури, свещенодействаме и накрая ....хак - некъф гаф вместо така желания лайк :mrgreen:
Аз така реших да впечатля внучетата (на 2 и на 3 и половина годинки), които приспивам с приказкта за житената питка и като технологичен човек открих даже ново руско анимационно филмче в ютюб, което през уикенда се въртя нон-стоп та още си припявам наум песничката :lol: а там питката една кръгличка, с румени бузки и 2 зъба отпред (малко като снежния човек от Фроузън), та решавам аз да им направя на децата такава питка, хем да ги въвлека отчасти в процеса на изработката. Бам в хлебопекарната едно тестенце със сметана, сол, мед, вода, брашно, мая (сметаната е от руската приказка) и след час и половина добивам чудно тестенце, строявам децата около масата, намазвам една малка кръгличка тавичка с масълце, притискаме с дружни усилия по дъното тестенцето, намазваме я отгоре с белтък, после украсяваме с топчест нос, очички и устенца с нещо като 2 зъба отпред (после имахме усещането, че ни се плези питката щото то като се наду стана като език ;) ), бучнахме и панделка на челото като вързаната кърпа на питката от филмчето и накрая с жълтък й намазахме бузките. Опече се тя под зоркия поглед на двамата наблюдатели, извадихме я зачервена и подмамващо оплезена и тук направих фатална грешка - покрих я само с кърпа, без да я извадя от тавичката и след половин час добих ...подмокрена питка. То не стана кой знае каква трагедия, защото всеки гледаше да откърши от горната зачервена коричка я нос, я око, я уста, и така или иначе долната мокра част после се изсуши, ама е много разочароващо като се стараеш, стараеш и накрая миг невнимание и...
чакайте да ви сложа и линк към приказката, много е свежа анимацията :dovolen: https://www.youtube.com/watch?v=Nu0Rt0gk6_Q
Аватар
renimoss
Баш кафе майстор
Мнения: 2050
Регистриран на: Май 27, '13, 17:26
Местоположение: София

Re: Пишман готвач №1

Мнение от renimoss »

Юле, страхотна идея! За питката с очички, не за подмокрянето. И аз ще го пробвам с моите юнаци, ще гледам да й сложа памперс :nod:
Аватар
Гео, граф
Наркоман
Мнения: 15816
Регистриран на: Юли 25, '10, 23:54
Местоположение: София-Подуенската градинка
Дал благодарност: 708 пъти
Получил благодарност: 1478 пъти

Re: Пишман готвач №1

Мнение от Гео, граф »

РОУЗ написа:И аз тук! :mrgreen:
Откога те чакам, Роуз :lol: :daaa: !!!

Много сте добри всички, не може да се отрече :nod: ! Обаче някога предлагали ли са ви сътворения с безкрайно внимание и усилия кекс да го запазите за скъп семеен спомен, а? :sdull:
Ако някой се влюби във вас, бъдете благодарни, защото никой не е длъжен да ви обича!

"Научи се да даваш, защото имаш, а не да взимаш, защото искаш."
Л.М.Бюджолд
Аватар
botan
Наркоман
Мнения: 10726
Регистриран на: Ное 23, '09, 22:06
Местоположение: София, умерен източнобалконски климат с високи годишни амплитуди
Дал благодарност: 203 пъти
Получил благодарност: 366 пъти
Обратна връзка:

Re: Пишман готвач №1

Мнение от botan »

Аз пак се примъквам в тази тема и ще се радвам за съвети по замазване на положението :!: :mrgreen:
Майонезата нещо ми се пресече, остана си водниста и сега... толкова олио и яйца бива ли да се хвърля?! Абсолютно не, за това реших да направя някакви свръх мазни соленки та набарбоцаната гнус й сложих брашно, малко сирене и кимион за авторитет, направих я на кълбенца и бум във фурната. Сега си чупнах от едното кълбенце, ама то милото на нищо не отвява и се рони жестоко.
Чудя се какво още да му сложа за да стане нещо ядивно. :mrgreen: Явно няма да го бъде като соленка. :mrgreen:
Специализирани Фейсбук групи:
Скъпоценни орхидеи България
Мъховете в България
Lois

Re: Пишман готвач №1

Мнение от Lois »

ама аз защо чак сега я виждам тая тема? :lol: толкоз материал имам за нея, от графата "експеримент" :angelche:

а малко содичка или бакпулвер сложи ли в тестото?
мазно ли е много? може би е трябвало само част от неосъществената майонеза да използваш, това е доста олио. Колко, всъщност?
ами идея нямам, освен на трохи за галета да го направиш, ама ако са толкоз мазни тия трохи, ще гранясат. пица?
Аватар
botan
Наркоман
Мнения: 10726
Регистриран на: Ное 23, '09, 22:06
Местоположение: София, умерен източнобалконски климат с високи годишни амплитуди
Дал благодарност: 203 пъти
Получил благодарност: 366 пъти
Обратна връзка:

Re: Пишман готвач №1

Мнение от botan »

Да, олиото е премного. Ама пък натрошени с пикантен кетчуп се ядват, стига да не са повече от 3 кълбенца, че иначе е БЛАХ! :-D
Специализирани Фейсбук групи:
Скъпоценни орхидеи България
Мъховете в България
Публикувай отговор

Обратно към “Готварство”