Пишман готвач №1

Изкушения за лакомници и гурмани.

Пишман masterchef

Мнениеот troll » Нед Мар 16, 2014 8:57 pm

Днес правих тържествен обяд, с много неща, а накрая турих да изпеча едни банички в ББК , а МЖ забрави да ме подсети да ги извадя ...
:mrgreen:
Не обичам да не обичам.
Аватар
troll
Кафе машина

Години: 58

Re: Пишман masterchef

Мнениеот ivanina » Нед Мар 16, 2014 10:41 pm

Жена ти няма никаква вина във всичката тая работа - ти си имал зор да ги туриш...и след като така , редно е да си си направил сметката и кога да ги извадиш - мисля аз :hmmm: Нека се включат и други специалисти и да изкажат становището си по случая :D
Истината съществува , лъжата трябва да се измисля...
Изображение
Аватар
ivanina
Кафе машина

Мнениеот troll » Нед Мар 16, 2014 11:01 pm

Да, бе! Да!
Вии сте като майсторите, дето никога не печат нищо лично, а после другите виновни!
Не обичам да не обичам.
Аватар
troll
Кафе машина

Мнениеот setipeti » Пон Мар 17, 2014 11:43 pm

виц кво, поеми си отговорността като мъж :D
ако жена ти те беше подсетила навреме, ти щеше да обереш овациите, нали.., затуй сега..., налии.., умната :D
Аватар
setipeti
Кана кафе

Години: 45

Мнениеот troll » Вто Мар 18, 2014 2:25 am

Да бе да!
Ам тя де дреми и за кво мисли през туй време, вместо да ме следи с немигащ поглед и да мисли само как да ми е по-добре? А?
Не обичам да не обичам.
Аватар
troll
Кафе машина

Мнениеот ivanina » Вто Мар 18, 2014 10:42 am

Ама , според мен ,не си много прав !- еми не се хващай да печеш баница , като виждаш че на нея не и се яде.Прекалено много взимаш инициативата в свои ръце , пишеш се на голям спец готвач и тя женичката лежи това ребърце (че ти и без нея ще я свършиш) и резултата е на лице - "отчайващ" на абсолютен аматьор :snurd:
И, на въпроса "дреме и за кво мисли"...ами мисли че ,и път ( както в по-вечето случаи)те е прецакала в приготовлението на баницата ,а накрая ,"на готово" ще се наслади от нея барабар с теб :daaa:
Истината съществува , лъжата трябва да се измисля...
Изображение
Аватар
ivanina
Кафе машина

Мнениеот setipeti » Вто Мар 18, 2014 11:27 am

според мен това е то номера на някои мъже..., да видят жените им, че не се справят.. с туй, с онуй.., че повече никога да не ги карат :D да правят каквото и да било :angelche:
Аватар
setipeti
Кана кафе

Години: 45

Пишман готвач №1

Мнениеот botan » Чет Дек 31, 2015 7:55 pm

Заподозрях силна нужда от такава тема, а то имало. Тъкмо си мислех, че ще ми се размине след като ви четох преживяванията тук, ама нейсе в последната минута влизам с гръм и трясък в класацията с моят (недо)сготвен пай, на който в момента му хрупам коричката (единственото сготвено от него :mrgreen: )
Предният стана перфектно, само дето ми липсваше едно яйце. Този път забърках същата рецепта, вече с пълен брой яйца. На същите минути, и щото кво пък толкова може да промени уравнението едно яйце, го вадя смело без да бучна клечка и за да стане по-хрупкава коричката реших да го обърна върху решетката на скаричката. Отделям го с ножа от стените, тоя път ми светна да не ближа ножа с врялото масло :idea1: и с един замах - БАМ обръщам аз и като се разтече това нещо върху скаричката, да се чудиш от коя страна да го събираш по-напред. :lol:
Сега да видим що за буламач ще стане със събраното, объркано и недосготвено тесто, на което се ядосах и пъхнах пак във фурната. :D
Изображение Изображение ПП: Напомняйте ми, забравям :!:
Аватар
botan
Наркоман

Години: 24

Re: Пишман готвач №1

Мнениеот къщичка » Чет Дек 31, 2015 8:49 pm

Ааа, без снимка не се признава :P
Justice is lost
Justice is raped
Justice is gone
Pulling your strings
Justice is done
Seeking no truth
Winning is all
Find it so grim
So true
So real

James Alan Hetfield
...And Justice For All/1988
Аватар
къщичка
Кафе машина

Мнениеот botan » Чет Дек 31, 2015 9:00 pm

То поне форма да имаше та да снимам, ама тая леко позагоряла глупост дето изкарах от печката дори и форма няма. :lol:
Изображение Изображение ПП: Напомняйте ми, забравям :!:
Аватар
botan
Наркоман

Години: 24

Мнениеот Албена » Съб Яну 02, 2016 10:55 am

Да се похваля и аз с едни мъфини ,на които забравих да сложа захар. :angelche: Сетих се за тоя пропуск ,след като вече бяха във фурната. Реших все пак да ги изпека. Цялата тавичка се покри с черно кирпичоподобно нещо ,което с голям зор почистих след няколко часа накисване и яко търкане с дървена лъжица ,за да не сваля тефлоновото покритие. :mrgreen: :mrgreen:
Аватар
Албена
Кафе машина

Години: 50

Мнениеот zeleno » Сря Яну 13, 2016 9:56 am

Албена написа:Да се похваля и аз с едни мъфини ,на които забравих да сложа захар. :angelche: Сетих се за тоя пропуск ,след като вече бяха във фурната. Реших все пак да ги изпека. Цялата тавичка се покри с черно кирпичоподобно нещо ,което с голям зор почистих след няколко часа накисване и яко търкане с дървена лъжица ,за да не сваля тефлоновото покритие. :mrgreen: :mrgreen:

за следващ път да знаеш - всичко се отлепва ако поври с вода и сода бикарбонат , от всякакви повърхности
така си чистя фритюрника , тави и дъното на тенджерите , когато варя в тях забулени яйца / така ли се казваха :hmmm: /
Аватар
zeleno
Чист кофеин

Мнениеот renimoss » Сря Яну 13, 2016 3:32 pm

Ооооо, аз ще съм най-редовен абонат на тази тема :angelche:
Ненавиждам престоя в кухнята, а се налага ежедневно и гафовете са налице. То не беше да забравя да сложа сол или захар. То не беше да сложа кафеварката на печката без да съм сложила я кафе, я вода (само чисто празна още не се е "варила" :eeeh: ). Ами какво ще кажете за козунак, обилно поръсен със сол! Не изглеждаше зле, въпреки че някак различно. Известно време недоумявах какво не им харесва на домашните. Е изясни се. Еми, гадно беше!
Аватар
renimoss
Кафеджия/Кафеджийка

Мнениеот Гео, граф » Сря Яну 13, 2016 4:04 pm

renimoss написа:... Ами какво ще кажете за козунак, обилно поръсен със сол! Не изглеждаше зле, въпреки че някак различно. Известно време недоумявах какво не им харесва на домашните. Е изясни се. Еми, гадно беше!

Рени, разцвилих се с глас така, че колегите нарипаха подплашено :srofl: :srofl: :srofl: !
Най ми хареса ''някак различно'' :ssmiah: :daaa: !
''Защото да се живее е приключение опасно, несигурно и вредно, но пък приятно.'' - Мимет
Снимките ми!

И пътя е хубав, и пристигането е безкрайно.
Днеска го сАдим, утре го кОпам :-)
Аватар
Гео, граф
Чист кофеин

Години: 54

Мнениеот лалесъм » Сря Яну 13, 2016 7:16 pm

renimoss написа:Ооооо, аз ще съм най-редовен абонат на тази тема :angelche:
Ненавиждам престоя в кухнята, а се налага ежедневно и гафовете са налице. То не беше да забравя да сложа сол или захар. То не беше да сложа кафеварката на печката без да съм сложила я кафе, я вода (само чисто празна още не се е "варила" :eeeh: ). Ами какво ще кажете за козунак, обилно поръсен със сол! Не изглеждаше зле, въпреки че някак различно. Известно време недоумявах какво не им харесва на домашните. Е изясни се. Еми, гадно беше!

:lol: Ей, ама ти все едно си от нашето семейство :daaa:
Първо издънката на майка. Сигурно е направила над хиляда кексове в живота си, но последния обилно поръсила със сол. После го измила и поръсила с пудра захар. Брех, ям го аз - отвътре не е сурово ама като сурово, то мокро се оказа. Майка пак не се дава - разряза го на парчета и във фурната да го суши. До последно твърдеше че става за ядене и даваше пример. Колко изяде не знам, но на третия ден го изхвърли най-накрая :lol:
А на мен периодично официално ми се забранява да стоя близо до печката - загаряне, кипване, пожари, токови удари,....
Затова се проявявам в салатите - там поне само моите пръсти са потърпевши :angel2:
шаренийка-НаТуриЙкА
ИзображениеЦветята съществуват не само за хората
Аватар
лалесъм
Кафе машина

Следваща

Назад към Готварство