Пишман готвач №1

Изкушения за лакомници и гурмани.

Пишман masterchef

Мнениеот troll » Нед Мар 16, 2014 8:57 pm

Днес правих тържествен обяд, с много неща, а накрая турих да изпеча едни банички в ББК , а МЖ забрави да ме подсети да ги извадя ...
:mrgreen:
Не обичам да не обичам.
Аватар
troll
Кафе машина

Години: 58

Re: Пишман masterchef

Мнениеот ivanina » Нед Мар 16, 2014 10:41 pm

Жена ти няма никаква вина във всичката тая работа - ти си имал зор да ги туриш...и след като така , редно е да си си направил сметката и кога да ги извадиш - мисля аз :hmmm: Нека се включат и други специалисти и да изкажат становището си по случая :D
Истината е като водата - винаги намира път!...

Изображение
Аватар
ivanina
Кафе машина

Мнениеот troll » Нед Мар 16, 2014 11:01 pm

Да, бе! Да!
Вии сте като майсторите, дето никога не печат нищо лично, а после другите виновни!
Не обичам да не обичам.
Аватар
troll
Кафе машина

Мнениеот setipeti » Пон Мар 17, 2014 11:43 pm

виц кво, поеми си отговорността като мъж :D
ако жена ти те беше подсетила навреме, ти щеше да обереш овациите, нали.., затуй сега..., налии.., умната :D
Аватар
setipeti
Кана кафе

Години: 45

Мнениеот troll » Вто Мар 18, 2014 2:25 am

Да бе да!
Ам тя де дреми и за кво мисли през туй време, вместо да ме следи с немигащ поглед и да мисли само как да ми е по-добре? А?
Не обичам да не обичам.
Аватар
troll
Кафе машина

Мнениеот ivanina » Вто Мар 18, 2014 10:42 am

Ама , според мен ,не си много прав !- еми не се хващай да печеш баница , като виждаш че на нея не и се яде.Прекалено много взимаш инициативата в свои ръце , пишеш се на голям спец готвач и тя женичката лежи това ребърце (че ти и без нея ще я свършиш) и резултата е на лице - "отчайващ" на абсолютен аматьор :snurd:
И, на въпроса "дреме и за кво мисли"...ами мисли че ,и път ( както в по-вечето случаи)те е прецакала в приготовлението на баницата ,а накрая ,"на готово" ще се наслади от нея барабар с теб :daaa:
Истината е като водата - винаги намира път!...

Изображение
Аватар
ivanina
Кафе машина

Мнениеот setipeti » Вто Мар 18, 2014 11:27 am

според мен това е то номера на някои мъже..., да видят жените им, че не се справят.. с туй, с онуй.., че повече никога да не ги карат :D да правят каквото и да било :angelche:
Аватар
setipeti
Кана кафе

Години: 45

Пишман готвач №1

Мнениеот botan » Чет Дек 31, 2015 7:55 pm

Заподозрях силна нужда от такава тема, а то имало. Тъкмо си мислех, че ще ми се размине след като ви четох преживяванията тук, ама нейсе в последната минута влизам с гръм и трясък в класацията с моят (недо)сготвен пай, на който в момента му хрупам коричката (единственото сготвено от него :mrgreen: )
Предният стана перфектно, само дето ми липсваше едно яйце. Този път забърках същата рецепта, вече с пълен брой яйца. На същите минути, и щото кво пък толкова може да промени уравнението едно яйце, го вадя смело без да бучна клечка и за да стане по-хрупкава коричката реших да го обърна върху решетката на скаричката. Отделям го с ножа от стените, тоя път ми светна да не ближа ножа с врялото масло :idea1: и с един замах - БАМ обръщам аз и като се разтече това нещо върху скаричката, да се чудиш от коя страна да го събираш по-напред. :lol:
Сега да видим що за буламач ще стане със събраното, объркано и недосготвено тесто, на което се ядосах и пъхнах пак във фурната. :D
Изображение Изображение ПП: Напомняйте ми, забравям :!:
Аватар
botan
Наркоман

Години: 25

Re: Пишман готвач №1

Мнениеот къщичка » Чет Дек 31, 2015 8:49 pm

Ааа, без снимка не се признава :P
Подкрепа за моето момче
https://www.facebook.com/FutureForValentin/

Изображение
Аватар
къщичка
Кафе машина

Мнениеот botan » Чет Дек 31, 2015 9:00 pm

То поне форма да имаше та да снимам, ама тая леко позагоряла глупост дето изкарах от печката дори и форма няма. :lol:
Изображение Изображение ПП: Напомняйте ми, забравям :!:
Аватар
botan
Наркоман

Години: 25

Мнениеот Албена » Съб Яну 02, 2016 10:55 am

Да се похваля и аз с едни мъфини ,на които забравих да сложа захар. :angelche: Сетих се за тоя пропуск ,след като вече бяха във фурната. Реших все пак да ги изпека. Цялата тавичка се покри с черно кирпичоподобно нещо ,което с голям зор почистих след няколко часа накисване и яко търкане с дървена лъжица ,за да не сваля тефлоновото покритие. :mrgreen: :mrgreen:
Аватар
Албена
Кафе машина

Години: 50

Мнениеот zeleno » Сря Яну 13, 2016 9:56 am

Албена написа:Да се похваля и аз с едни мъфини ,на които забравих да сложа захар. :angelche: Сетих се за тоя пропуск ,след като вече бяха във фурната. Реших все пак да ги изпека. Цялата тавичка се покри с черно кирпичоподобно нещо ,което с голям зор почистих след няколко часа накисване и яко търкане с дървена лъжица ,за да не сваля тефлоновото покритие. :mrgreen: :mrgreen:

за следващ път да знаеш - всичко се отлепва ако поври с вода и сода бикарбонат , от всякакви повърхности
така си чистя фритюрника , тави и дъното на тенджерите , когато варя в тях забулени яйца / така ли се казваха :hmmm: /
Аватар
zeleno
Наркоман

Мнениеот renimoss » Сря Яну 13, 2016 3:32 pm

Ооооо, аз ще съм най-редовен абонат на тази тема :angelche:
Ненавиждам престоя в кухнята, а се налага ежедневно и гафовете са налице. То не беше да забравя да сложа сол или захар. То не беше да сложа кафеварката на печката без да съм сложила я кафе, я вода (само чисто празна още не се е "варила" :eeeh: ). Ами какво ще кажете за козунак, обилно поръсен със сол! Не изглеждаше зле, въпреки че някак различно. Известно време недоумявах какво не им харесва на домашните. Е изясни се. Еми, гадно беше!
Аватар
renimoss
Кафеджия/Кафеджийка

Мнениеот Гео, граф » Сря Яну 13, 2016 4:04 pm

renimoss написа:... Ами какво ще кажете за козунак, обилно поръсен със сол! Не изглеждаше зле, въпреки че някак различно. Известно време недоумявах какво не им харесва на домашните. Е изясни се. Еми, гадно беше!

Рени, разцвилих се с глас така, че колегите нарипаха подплашено :srofl: :srofl: :srofl: !
Най ми хареса ''някак различно'' :ssmiah: :daaa: !
''Не всяка простота е свята. И не всяка комедия — божествена...''
Веничка Ерофеев

Снимките ми!
Аватар
Гео, граф
Наркоман

Години: 54

Мнениеот лалесъм » Сря Яну 13, 2016 7:16 pm

renimoss написа:Ооооо, аз ще съм най-редовен абонат на тази тема :angelche:
Ненавиждам престоя в кухнята, а се налага ежедневно и гафовете са налице. То не беше да забравя да сложа сол или захар. То не беше да сложа кафеварката на печката без да съм сложила я кафе, я вода (само чисто празна още не се е "варила" :eeeh: ). Ами какво ще кажете за козунак, обилно поръсен със сол! Не изглеждаше зле, въпреки че някак различно. Известно време недоумявах какво не им харесва на домашните. Е изясни се. Еми, гадно беше!

:lol: Ей, ама ти все едно си от нашето семейство :daaa:
Първо издънката на майка. Сигурно е направила над хиляда кексове в живота си, но последния обилно поръсила със сол. После го измила и поръсила с пудра захар. Брех, ям го аз - отвътре не е сурово ама като сурово, то мокро се оказа. Майка пак не се дава - разряза го на парчета и във фурната да го суши. До последно твърдеше че става за ядене и даваше пример. Колко изяде не знам, но на третия ден го изхвърли най-накрая :lol:
А на мен периодично официално ми се забранява да стоя близо до печката - загаряне, кипване, пожари, токови удари,....
Затова се проявявам в салатите - там поне само моите пръсти са потърпевши :angel2:
шаренийка-НаТуриЙкА
А цветята съществуват не само за хората
Аватар
лалесъм
Кафе машина

Следваща

Назад към Готварство