Шейкове

Изкушения за лакомници и гурмани.
Аватар
vodo-leika
Кафе машина
Мнения: 4962
Регистриран на: Ное 25, '09, 20:29

Шейкове

Мнение от vodo-leika »

Горд собственик на шейкър съм вече! :D Обаче си правя само един шейк - с мляко, банани, ягоди и мед и вече започва да ми омръзва.
Някой има ли идейки да сподели? :nod:
Аватар
tsany
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1412
Регистриран на: Яну 3, '11, 15:59
Местоположение: София

Re: шейкове

Мнение от tsany »

Аз слагам кисело мляко, ягоди и така. Правя друг с малко ментови листа, захар и лимонов сок. Пробвай и таратор-краставица, сол, зехтин, чесън, мляко и там както го обичаш. Може орехи, копър както си го правиш. Направо сипваш в чаши и пиеш.
ИРИСИ 2017
http://tzany.snimka.bg/advertising/2017.949279" onclick="window.open(this.href);return false;
mimaflora
Баш кафе майстор
Мнения: 2126
Регистриран на: Дек 9, '09, 19:53
Дал благодарност: 170 пъти
Получил благодарност: 13 пъти

Re: шейкове

Мнение от mimaflora »

Водолейче,да ти е честит!
Темата е чудесна.Много бих искала да споделите още рецепти.
http://www.delia.bg - Творческо ателие за ръкоделия
Аватар
vodo-leika
Кафе машина
Мнения: 4962
Регистриран на: Ное 25, '09, 20:29

Re: шейкове

Мнение от vodo-leika »

Ей, че идейно това с таратора! :dovolen:
Пробвах с кисело мляко, ама аз ям едно кози и като се разбърка, няма да ви казвам какъв киселяк стана! :|
denitsavm

Re: шейкове

Мнение от denitsavm »

Водолейче, като казваш шейкър, всъщност говориш за блендер - електрически, като пасатор, а не металната чаша с капачка и цедка, нали?

Ако е така http://www.bhg.com/recipes/breakfast/sm ... e-recipes/" onclick="window.open(this.href);return false; - всякакви шейкове с модерното име - смуути ;) Аз се смях с една позната, която е голям фен, че всъщност си прави бебешки пюрета :D Т.е всичко от което си правиш зелена салата например, можеш да смелиш и да добавиш кисело мляко и да го наречеш смуути ;)

Иначе класическите - ягодов, бананов, шоколадов - това се прави със съответния акцент + /захар/ + мляко + сладолед, в зависимост от основния вкус + топинг /сладко, мед, разтопен шоколад/ за украса на чашата преди да налееш шейка вътре + сметана за украса. Пробвай със сладоледа, защото всъщност дава един неповторим вкус и консистенция, а и като са със сладолед, няма нужда от захар

Пъпеш, пак с мляко - не е зле, само пъпешов смлян на нектар със сладолед ми е по-вкусно
Мляко с мента - това си е класика и принципно и без блендер става

Ако си фен на разни класически коктейли с натрошен лед, леда се троши в блендера, добавят се напр. ягоди, после го слагаш в чаша поръбена със захар и доливаш бяр ром = ягодово дайкири. Лед с листа от мента, същото смилане + бял ром = мохито и т.н. Но ти май не консумираше алкохол :hmmm:

Обикновени натурални сокове, най-добре нектар + сладолед - такива шейкове правеха едно време по заведенията

Въобще може да потърсиш рецепти за безалкохолни коктейли, повечето се правят с такива блендери
Аватар
vodo-leika
Кафе машина
Мнения: 4962
Регистриран на: Ное 25, '09, 20:29

Re: шейкове

Мнение от vodo-leika »

Да, за блендер иде реч всъщност! :oops: :D
Много благдоаря за идеите!
Аватар
ravik
Кафе машина
Мнения: 4636
Регистриран на: Ное 23, '09, 16:09
Получил благодарност: 2 пъти

Re: шейкове

Мнение от ravik »

Аз шейковете вместо със захар/мед, ги правя с бисквити - има едни еделвайс с орехи - с тях най-много ми харесват. :nod: Иначе на мен таратор в шейкъра нещо не ми хареса, не знам защо - аз съм луд фен на таратора, само с това мога да живея, ама този от шейкъра го изхвърлих. :hmmmmmm:
Недей спа! Отивай на SPA!
Цветята ми: http://community.webshots.com/user/ravique
denitsavm

Re: Шейкове

Мнение от denitsavm »

щото някой обичаме да си хрупкаме краставиците, а не да ги пием :dovolen: , не съм и пробвала да правя таратор /то аз с пасатора ги правя такива неща/ , а това с бисквитите също не съм пробвала, не става ли гъстичко :hmmm:
Аватар
ravik
Кафе машина
Мнения: 4636
Регистриран на: Ное 23, '09, 16:09
Получил благодарност: 2 пъти

Re: Шейкове

Мнение от ravik »

Еми не знам - според мен е въпрос на вкус. На мен с бисквитите много ми допада вкуса, даже доста слагам. На мен ми е добре като гъстота, но е възможно на друг да му е гъсто. Иначе аз говоря за чаените бисквити - едни такива рехави с дупка в средата - те почти се разтварят в млякото. :potekoha:
Недей спа! Отивай на SPA!
Цветята ми: http://community.webshots.com/user/ravique
Аватар
Мария Николова
Наркоман II ранг
Мнения: 31669
Регистриран на: Ное 28, '09, 23:44
Местоположение: Нова Загора
Дал благодарност: 1009 пъти
Получил благодарност: 2302 пъти

Re: Шейкове

Мнение от Мария Николова »

denitsavm написа:щото някой обичаме да си хрупкаме краставиците, а не да ги пием :dovolen: , не съм и пробвала да правя таратор /то аз с пасатора ги правя такива неща/ , а това с бисквитите също не съм пробвала, не става ли гъстичко :hmmm:
Просто една бисквитка по-малко, Дени, ;) и ще е точно по твоя вкус. :hihihi:
Най-голямото добро, което можеш да направиш за някого, е не да му покажеш богатствата си,
а да му разкриеш неговите.
Публикувай отговор

Обратно към “Готварство”