Рецепти за Мултикукър

Изкушения за лакомници и гурмани.
Аватар
Невена
Дълго кафе
Мнения: 116
Регистриран на: Апр 4, '14, 12:41
Местоположение: Русе

Рецепти за Мултикукър

Мнение от Невена »

Реших и аз да пусна една темичка, понеже не видях такава тук, а напоследък ми се изчерпаха идеите за готвене. От няколко месеца имам мултикукър Sapir и напоследък много често го използваме. Доста сполучливо се получават нещата. Липсва ми разнообразие вече и се надявам да дадете някоя друга идея. И аз ще споделя ама като се сетя какво сготвих скоро :D
п.п. Най-често готвим месо( пилещко или свинско) със зеленчуци (каквито са останали в хладилника) и доматен сос (по-редък или по-гъст). Всичко нарязано на едро и овкусено с подправки "едно към гьотере". :dovolen:
Аватар
Asarina
Кафе машина
Мнения: 3940
Регистриран на: Мар 31, '13, 16:23
Местоположение: София - Лобош
Дал благодарност: 2 пъти

Re: Рецепти за Мултикукър

Мнение от Asarina »

Изваждам от прахта една тема, започната преди 5 години. Тогава не е имало интерес, да видим сега :dovolen:
Аз от месец съм собственик на такова чудо и съм много доволна. Купих го в момент на умопомрачение, без изобщо да съм го разнищила предварително. Но понеже сме натясно, реших, че ще може да ми замести готварската печка. Видях промоция и се хвърлих. След това прочетох, че има МК, които имат и опция под налягане, че са с различни купи за готвене - инокс, керамика, незалепваща, различен брой програми и т.н. Явно съм улучила добър уред и засега съм мнооого доволна. Може би манджите, които готвя са подходящи за МК, но всичко става превъзходно.
Тайната е в това, че затоплянето е от всички страни и е подбрана най-подходящата температура.
Преди като сложех продуктите в тенджерата беше средата на готвенето, сега е краят. Само го поглеждам 1-2 пъти и то, защото още нямам опит.
За мен МК е наследник на електрическата тенджера на майка ми и връшника на баба ми./Извинявам се за светотатството/.
Днес сготвих зелен фасул със свинско.

Изображение
Аватар
johnstalker
Наркоман
Мнения: 11805
Регистриран на: Дек 19, '09, 23:08
Местоположение: Троян, България, Европа, Земя
Дал благодарност: 145 пъти
Получил благодарност: 185 пъти
Обратна връзка:

Re: Рецепти за Мултикукър

Мнение от johnstalker »

Извън темата.. по-лесно ли се мие този МК, от един дълбок тиган с капак? :)
Аватар
Asarina
Кафе машина
Мнения: 3940
Регистриран на: Мар 31, '13, 16:23
Местоположение: София - Лобош
Дал благодарност: 2 пъти

Re: Рецепти за Мултикукър

Мнение от Asarina »

johnstalker написа: Юни 18, '19, 19:57 Извън темата.. по-лесно ли се мие този МК, от един дълбок тиган с капак? :)
За мен е по-лесно.Мие се само купата. Тя е с керамично покритие и нищо не залепва, засега. Моята е 5 литрова. Има и MK с иноксови купи, които са вечни /купите :dovolen: /
Капакът не се цапа, само има конденз, който избърсвам Има и опция сваляне на уплътнението на капака, ама не съм го правила, не се е налагало.
Публикувай отговор

Обратно към “Готварство”