Какво сготвих днес

Изкушения за лакомници и гурмани.

Re: Какво сготвих днес

Мнениеот Lois » Сря Яну 11, 2017 7:08 pm

ооо много вкусно ми звучи тая супа със скаридите. аз правя нещо подобно, но не е супа - тайландско рибено къри, почти същите съставки, без бульон обаче, с риба и скариди и слагам вътре фенел, та съвсем фюжън да е :) как ми припомни, тия дни ще направя. и джинджифил!

лука и аз не го пасирам, режа на тънко и така си остава. наскоро дори си купих най-после мечтаните купички с лъвски глави :ieeee: крайно време е да ги вкарам под грила :lol:

Любами, не трябваше така с тия питчици сега! не, не ги виждам, омммммм :ufff:
Аватар
Lois
Кафе машина

Мнениеот liubami » Сря Яну 11, 2017 7:19 pm

Добре де.. :dovolen: няма да покажа изпечения хляб и сиренцето! ММ обича домашен хляб,топи си едни големи залци в препържено масълце с натрошено сирене и червен пипер :dovolen:
Аватар
liubami
Кана кафе

Години: 38

Мнениеот calico » Сря Яну 11, 2017 7:59 pm

и моето ежедневно безглутеново хлебче, преди да го завия и да обиколи нивата. ухае :ieeemyzh:
След малко ще го нападна с масло и шарена сол :potekoha: :potekoha:

Изображение
........................
-Вы кто?
-Добрая фея
-А почему с топором?
-Настроение что-то не очень...
Аватар
calico
Наркоман

Мнениеот Светката » Сря Яну 11, 2017 8:07 pm

Мммм calico идва ми направо да го изЯмм.Супер е! :dovolen:
liubami написа:Добре де.. :dovolen: няма да покажа изпечения хляб и сиренцето! ММ обича домашен хляб,топи си едни големи залци в препържено масълце с натрошено сирене и червен пипер :dovolen:

liubami я показвай,не бъди вироглава :dovolen:
„Цветята винаги правят хората по-добри, по-щастливи и по-полезни, те са слънце, храна и лекарство за душата…“
Усмихни се! Безплатно е!
Аватар
Светката
Кафеджия/Кафеджийка

Мнениеот liubami » Сря Яну 11, 2017 8:17 pm

:dovolen: :angelche: :angelche: Calico,да ти е сладко!Специално за Светката! :dovolen: Изображение
Аватар
liubami
Кана кафе

Мнениеот Светката » Сря Яну 11, 2017 9:15 pm

liubami ти си ОК!
Супер аранжиране! Браво!
Ама нарочно ли така на кестерме постваш снимките си?
Зная аз зная,за да обръщам лаптопа наопаки,за да ме затрудниш навярно :dovolen:
„Цветята винаги правят хората по-добри, по-щастливи и по-полезни, те са слънце, храна и лекарство за душата…“
Усмихни се! Безплатно е!
Аватар
Светката
Кафеджия/Кафеджийка

Мнениеот elena kirilova » Сря Яну 11, 2017 9:39 pm

Лубамииии,виждам сланинка, ммммм
да знаеш помняяяяя :tzeluvka: ,и аз обичам
http://www.snimka.bg/?profile,uploadinf ... =6;#paging

''Не мога да се задоволя само с красиви мечти, искам и красиви реалности."
elena kirilova
Наркоман

Години: 54

Мнениеот Тутти » Сря Яну 11, 2017 10:33 pm

Елена,благодаря за рецептата.Много се хареса.А утре ще правя вкусотията на Lois.Благодаря,че споделяте тези рецепти,така е по-разнообразно и непознатия вкус ми създава нов интерес към храната.
Calico,безглутеновото хлебче е мечта. :tzeluvka:
Аватар
Тутти
Кафеджия/Кафеджийка

Мнениеот liubami » Сря Яну 11, 2017 11:06 pm

Светка,не ми казвай че снимките ми са на обратно :eeeh: това най го мразя!Аз пиша от телефона постоянно,и си ги виждам изправени!Уфффф да му се....извинявам се :ufff:
Аватар
liubami
Кана кафе

Мнениеот hrissi2009 » Сря Яну 11, 2017 11:36 pm

Тук наистина е топло и уютно. Обожавам супи и събота и неделя ще се пробвам. Само не знам ако икономисам гъбите дали ще стане, но ще пробвам и супата със скариди ще направя и ще докладвам. Обзавела съм се с термос за храна от ИКЕА и всеки ден си нося гореща супа в офиса. Така не ми се налага да ям буламачите които се предлагат за супи в бистрото близо до офиса.
Lois, да попитам крем фреша откъде си го купи или си го правиш сама?
hrissi2009
Кафевар/ка/

Мнениеот Lois » Чет Яну 12, 2017 2:00 am

Крем фреш има в Хит, даже няколко марки.
А ти кажи за тоя термос? Доволна ли си? И аз искам да си купя, по същите причини. Онзи ден си занесох супата в термос на Старбъкс :angelche: бая зор видях, с една коктейлна лъжица :lol: поне беше топла :angelche:
Аватар
Lois
Кафе машина

Мнениеот hrissi2009 » Чет Яну 12, 2017 9:18 am

Благодаря Lois. Тремоса е супер,и е много практичен. Цената му беше някъде към 18 лв., количеството е колкото една голяма купичка супа. Тъкмо като за обяд. Много съм доволна, даже мисля да си взема още един. Предлагат и термо чаши.
http://www.ikea.bg/cooking/Food-storage ... 085/83377/
hrissi2009
Кафевар/ка/

Мнениеот hrissi2009 » Чет Яну 12, 2017 2:23 pm

calico написа:и моето ежедневно безглутеново хлебче, преди да го завия и да обиколи нивата. ухае :ieeemyzh:
След малко ще го нападна с масло и шарена сол :potekoha: :potekoha:

Изображение

Calico, кажи моля те от къде се снабдяваш с безглутеновото брашно,засилих се днес да си купя, но като видях цената се въздържах, а ако споделиш и рецепта........ :tzvetentze:
hrissi2009
Кафевар/ка/

Мнениеот calico » Чет Яну 12, 2017 6:38 pm

Хриси, безглутеновия хляб се прави със сода. То няма глутен и няма какво толкова да му втасва, опитвала съм с мая, но не ми се получава. А и много време отнема. А със содата е 30 минути откакто включа фурната и почна да бъркам сместта, докато излезе и може да се яде вече.

купувам основно от този сайт http://dietbg.com/shop/?p=productsList&iCategory=3&sName=%C1%F0%E0%F8%ED%E0-%C1%E5%E7-%C3%EBo%F2%E5%ED

Верно е че са скъпи. Особено готовите им смески. Но аз се изучих да си купувам основно оризово и царевично брашно, както и тапиока, и си правя мои си смеси. Като се замисля, понеже не ядем храни с глутен, другите ми разходи- не само за хляб, но и всичко дето има глутен- са отпаднали, и така не ми идва скъпо. Освен това никога, ама никога вече не изхвърляме хляб. Докато преди се случваше. Сега просто правя колкото изяждаме на деня. Другия ефект от безглутеновото хранене - просто си по наяден без да ядеш толкова колкото преди - също спестява доста от разходите по хранене. Може да се каже, че сега приемаме поне два пъти по-малко храна като общо количество, отколкото като си ядем глутеново. И това е нормално- нали глутена ти изтрива власинките по тънките черва, дето се усвоява храната, а като са там, се усвоява по-пълно, и съответно не ти трябва толкова храна.
В крайна сметка за мен е по-евтино, освен другите ефекти.

Иначе рецепти много, аз го правя по една или две основни рецепти:
1 ч.ч. кисело мляко+ 1 ч.л. хлябна сода+1 яйце+1 с.л. оцет+1 с.л. олио+ сол и брашна докато стане кашаво, лепкаво и едва се бърка с бъркалка или вилица, не се меси. После с мокри ръце се оформят топчета като курабийки и се пекат за 15 мин. на 190*С., или в кексова форма като на снимката- то е с двойна доза

Може и без мляко, замества се или с газирана вода, или с обикновена, пак става.
........................
-Вы кто?
-Добрая фея
-А почему с топором?
-Настроение что-то не очень...
Аватар
calico
Наркоман

Мнениеот Светката » Чет Яну 12, 2017 6:47 pm

liubami написа:Светка,не ми казвай че снимките ми са на обратно :eeeh: това най го мразя!Аз пиша от телефона постоянно,и си ги виждам изправени!Уфффф да му се....извинявам се :ufff:

Ще ти покажа как аз виждам твоите снимки.Не зная другите как ги виждат.
Изображение

Изображение

Изображение

Изображение
Усмихни се! Безплатно е!
Аватар
Светката
Кафеджия/Кафеджийка

ПредишнаСледваща

Назад към Готварство