Какво сготвих днес

Изкушения за лакомници и гурмани.
Публикувай отговор
Lois

Re: Какво сготвих днес

Мнение от Lois »

Аз днес само кафе готвих :angelche:
Светката
Баш кафе майстор
Мнения: 2246
Регистриран на: Фев 17, '11, 20:07

Re: Какво сготвих днес

Мнение от Светката »

Dewina прекрасни ястия си приготвила :daaa:

Тая вечер хапнахме магданозени шницелчета които аз на обяд не можах да опитам ,и пълнени пиперки.
Шницелите са от магданоз ,пресен лук,сирене,яйцаи брашно.Пържено вредно но най -вкусно.
Пълнени пиперки със сирене,синьо сирене,кашкавал,топено пушено сирене,розмарин ,пилешко месо и яйца.Пиперките са печени във фурната
Изображение

Изображение

Направо ви казвам ТРЕПАЧ ястия и със бяло домашно вино Мммммъъ!
Синът сложи тонколонка на средата на масата,от телефона пусна музика и познайтеееее
Суперр! Хапвахме,пийвахме и припявахме заедно с тонколонката :D
Ние обичаме да се глезим със разни вкусотийки.К,во да се прави-няма да живееме 100 години яяяяяяяяя :D
Усмихни се! Забавлявай се!
Направи мил жест към себе си
още днес.
Аватар
Dewina
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1241
Регистриран на: Авг 31, '15, 17:18
Местоположение: Балкана
Дал благодарност: 22 пъти

Re: Какво сготвих днес

Мнение от Dewina »

Светка, виждам аз, че се наслажавате на Живота! Харесвам такива хора - много ви се радвам - на цялото семейство :liubov:!
Светката написа:Dewina прекрасни ястия си приготвила :daaa:
Сега е момента да си призная :nod: - ММ готви в нашата къща.
Защото готви мнооого по-добре от мен, аз съм му отстъпила черпака и доброволно минах в скромната позиция "чирак".
...Колегите му го записаха за немско кулинарно шоу, ама той не ще да участва...
Сега го кандардисвам за българско - обеща ми уж... :stiskam:
Градината ми е нещо като баварски чифлик, селска фурна и убежище за хайдути... Знам, че ме разбрахте😇
Аватар
calico
Наркоман I ранг
Мнения: 24721
Регистриран на: Дек 2, '09, 15:41

Re: Какво сготвих днес

Мнение от calico »

Охооо, Девинче, той значи много добър готвач ТМ. :daaa:

та кога ще се връщате за постоянно в България да ви дойдем на гости целия форум? :mrgreen:
........................
-Вы кто?
-Добрая фея
-А почему с топором?
-Настроение что-то не очень...
Аватар
Dewina
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1241
Регистриран на: Авг 31, '15, 17:18
Местоположение: Балкана
Дал благодарност: 22 пъти

Re: Какво сготвих днес

Мнение от Dewina »

Аз - след една година най-късно, той - след две.
Много искаме дa ни дойдете на гости - и пейки и маси за парти сме купили сгъваеми, така седят неразопаковани...
То, градинката ми - малка :nod: , барем с гозбите ще се отсрамим :daaa: :lol: ...
Градината ми е нещо като баварски чифлик, селска фурна и убежище за хайдути... Знам, че ме разбрахте😇
Аватар
Elatior
Виенско кафе
Мнения: 492
Регистриран на: Ное 18, '12, 19:54
Дал благодарност: 184 пъти
Получил благодарност: 84 пъти

Re: Какво сготвих днес

Мнение от Elatior »

С интерес следя темата и се възхищавам на кулинарните умения,които показвате.Всичко е изкуство,включително и да готвиш :)
На Светката ястията са винаги стилно подредени и майсторлъшки сготвени,за вкуса не се съмнявам :daaa:
Dewina,ти си щастливка тогава,щом половинката готви и то явно доста добре,насърчавай го да се развива.....кой знае,може и заведение да имате след време...:) и да не се отплесвам повече в темата-за днес менюто при мен е домашна дърпана баница и лозови сърмички.......
ИзображениеИзображение
sasha

Re: Какво сготвих днес

Мнение от sasha »

Снощи панирах целина :mrgreen:
Взема се една голяма глава. Ако е домашна - добре/както у нас/, но може да си я купите от всеки по-голям маркет. Нарязва се на шайби, може да се разполовят, стори ми се по-добре. Сваряват се на водна пара/има много удобни приспособления за това/,не много, леко да хрупкат. След това брашно,разбито подсолено яйце/не едно, няколко/ и в сгорещената мазнина.
Мисля, че е по-добре да се сервират с тъъъънка плочка сирене отгоре.
С вино.....
Аватар
JuliS
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1700
Регистриран на: Мар 17, '10, 15:53

Re: Какво сготвих днес

Мнение от JuliS »

Саше, Саше... днес видях пачата на Светката... и познай дали сега не варя 2 крака и едно ухо :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
с тази твоя съблазнителна целина...утре ще удивя/съблазня мъжете в къщи :lol: ама май не е лошо да купя пица ...за всеки случай, да не би да си я ям само аз!Че то мажете целина само на кокъл ядат.
Светка, след малко ще уври пачата. Сега е момента ако имаш някаква "тайна" да я разбулиш!!!

Иначе...днес готвих джулани с картофи в гювече
"Възрастта е без значение , когато носиш слънцето в себе си!"
sasha

Re: Какво сготвих днес

Мнение от sasha »

Вземи,вземи Джулс,че нЕкои мЪже са големи консерватори и хич не кусват необичайно меню :angelche:
Аватар
JuliS
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1700
Регистриран на: Мар 17, '10, 15:53

Re: Какво сготвих днес

Мнение от JuliS »

sasha написа:Вземи,вземи Джулс,че нЕкои мЪже са големи консерватори и хич не кусват необичайно меню :angelche:
Телефон... :daaa: каквото иска...това пише...където видя поправям...ама... :angelche:
"Възрастта е без значение , когато носиш слънцето в себе си!"
Публикувай отговор

Обратно към “Готварство”