Какво сготвих днес

Изкушения за лакомници и гурмани.
Публикувай отговор
Аватар
evita
Кафе машина
Мнения: 3312
Регистриран на: Ное 23, '09, 19:20

Re: Какво сготвих днес

Мнение от evita »

Доби ,до колкото си спомням специално за фалчетата проблема е етилена.Това се отделя при гниене май,при круши ,ябълки.
Аватар
DOBI
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1568
Регистриран на: Ное 25, '09, 10:32
Местоположение: Нант

Re: Какво сготвих днес

Мнение от DOBI »

Значи те за това са в стачка миличките при менезаяото хол,кухня и столова са заедно.Помещението е голямо,но едно! :mrgreen:
Аватар
Titi
Чист кофеин
Мнения: 7181
Регистриран на: Ное 25, '09, 10:51
Местоположение: София

Re: Какво сготвих днес

Мнение от Titi »

Вие готвите по три пъти на ден, а аз само вечер, но за трима човека три различни яденета. И/или три различни салати. Жива да ме ожали човек!
Та снощи спретнах за вечеря:
- за мъжа ми ориз с наденица на фурна /ще го яде поне три дена/
- за детето - пилешките рула от рецептата на Сатори /пилешка пържола, пълнена с кис. краставички, гъби, царевица, кашкавал/ и задушени картофи
- за мен - мариновани св. ребърца на скара + чаша мавруд.
Приключенията на Тити дългото чорапче http://titidulgotochorapche.blogspot.com/" onclick="window.open(this.href);return false;
Satori
Баш кафе майстор
Мнения: 2638
Регистриран на: Ное 23, '09, 20:14

Re: Какво сготвих днес

Мнение от Satori »

Titi написа:Вие готвите по три пъти на ден, а аз само вечер, но за трима човека три различни яденета. И/или три различни салати. Жива да ме ожали човек!
Та снощи спретнах за вечеря:
- за мъжа ми ориз с наденица на фурна /ще го яде поне три дена/
- за детето - пилешките рула от рецептата на Сатори /пилешка пържола, пълнена с кис. краставички, гъби, царевица, кашкавал/ и задушени картофи
- за мен - мариновани св. ребърца на скара + чаша мавруд.
И после - кулинарните ти умения били спаднали :shock:

Е, аз готвя веднъж на три дни. Обикновено по една бака, пък който не ще - да се оправя. Ама салатите всяка вечер ми отнемат време, колкото за 2 маджи.
Satori
Баш кафе майстор
Мнения: 2638
Регистриран на: Ное 23, '09, 20:14

Re: Какво сготвих днес

Мнение от Satori »

Направих една гарнитура към ориза с чушки - руло от телешка кайма с няколко настъргани сурови картофа, за баласт, да стане повечко, а и да не идва много месото :dovolen: Направих го стандартно иначе: смесване като за кюфтета, дори и хляб му сложих, подправки по желание. Оформих го с ръце в намазана с олио тавичка, не го навивам. Намазах леко с олио, залях с вряла вода малко и покрих с плик за печене.

Снощи направих ябълковия сладкиш с овесените ядки. Този път и на мен, като на Siamka, не ми се надигна и аз го отдавам на повечето ябълки. Но иначе е перфектно изпечен, така че проблем няма.
Аватар
lusien
Дълго кафе
Мнения: 116
Регистриран на: Ное 30, '09, 15:04
Местоположение: София

Re: Какво сготвих днес

Мнение от lusien »

Здравейте и от мен! Казвам се Люси и съм новичка. Не съм добър готвач, а и честно да си призная не обичам да готвя... Но, няма начин... трябва да се яде ;)
Та, ето нещичко и от мен за вечеря: /Чакам мъжо само да си дойде и нападаме :D /
Пиле с картофки
Изображение
туршийка
Изображение
руло със сладко от ягодки
Изображение
Надявам се да не е грешка, че слагам снимки, но ако админчетата сметнат, че трябва да ги махнат, моля нека го направят
Satori
Баш кафе майстор
Мнения: 2638
Регистриран на: Ное 23, '09, 20:14

Re: Какво сготвих днес

Мнение от Satori »

Хич даже не грешиш, че слагаш снимки. Напротив. Много вкусно изглежда.
Аватар
mucunka
Кафе машина
Мнения: 3128
Регистриран на: Ное 29, '09, 18:57
Местоположение: София,Световрачене
Дал благодарност: 19 пъти
Получил благодарност: 33 пъти

Re: Какво сготвих днес

Мнение от mucunka »

Днес е Андреевден и се вари царевица,или пукат пуканки.Важно е да се напукат зърна в къщата.Така че бягайте към микровелето. :ieeee:
АКО ИСКАШ ДА СЕ ПОЧУВСТВАШ БОГАТ,ПРОСТО ПРЕБРОЙ ВСИЧКИТЕ СВОИ НЕЩА,КОИТО НЕ СИ КУПИЛ С ПАРИ.
http://mucun72.snimka.bg/daily/dostignata-mechta.752721
моите цветя
моите гоблени
Аватар
tanya1602
Виенско кафе
Мнения: 311
Регистриран на: Ное 29, '09, 07:50
Местоположение: София

Re: Какво сготвих днес

Мнение от tanya1602 »

За мен - праз с ориз и маслини, таратор и туршия.За мъжо- винен кебап с картофено пюре и ориз с грах за гарнитурка. :ieeee:
Аватар
Milena Orchid
Кана кафе
Мнения: 646
Регистриран на: Ное 26, '09, 18:09
Местоположение: Троян
Обратна връзка:

Re: Какво сготвих днес

Мнение от Milena Orchid »

В момента готвя ребърца с кисело зеле.
Публикувай отговор

Обратно към “Готварство”