Какво сготвих днес

Изкушения за лакомници и гурмани.
Публикувай отговор
Аватар
calico
Наркоман I ранг
Мнения: 24721
Регистриран на: Дек 2, '09, 15:41

Re: Какво сготвих днес

Мнение от calico »

При Светката много ме впечатляват количествата :o
........................
-Вы кто?
-Добрая фея
-А почему с топором?
-Настроение что-то не очень...
Аватар
venetka70
Кафе машина
Мнения: 3610
Регистриран на: Май 21, '15, 12:17
Местоположение: Белица, Силистра / Пловдив /Момчиловци / Чирчик, Узбекистан и накъдето ме отвее вятъра
Дал благодарност: 23 пъти
Получил благодарност: 36 пъти

Re: Какво сготвих днес

Мнение от venetka70 »

kim написа:
venetka70 написа:Сладкиша е с юфка и млечен крем и глазура от белтъчени пламъци. Направих и любимото на дъщеря ми сирене за мазане с лук и подправки.
Вени, рецепта за тези двете? Глазурата може да не я пишеш, нея я знам.
Сладкиша е от възможно най-лесните. Необходими са ти 1 пакет домашна юфка от 200 гр / потърси възможно най-тънката /, 1 литър прясно мляко, 3 жълтъка, 5 с.л брашно, не много пълни, захар на вкус и 125 гр. краве масло. За аромат може 1 ванилия, но аз го харесвам крема не ароматизиран. В тавичка с диаметър около 30 см и висок борд се сипва юфката от пакета. Размиваш брашното с жълтъците и малко вода до еднородна смес и сипваш в сгорещеното, подсладено на вкус мляко и правиш рядък яйчен крем. Важно е да подсладиш млякото малко повече, защото част от сладостта ще се поеме от юфката. Накрая добавяш кравето масло и бъркаш до разтопяването му. С горещия крем заливаш юфката в тавата и на няколко пъти разбърваш добре, за да не останат места с юфка, който не са попили от крема. Юфката поема постепенно целия крем и става гъста, кремообразна смес. Докато юфката попива крема, правиш глазурата от белтъците и захар, нанасяш отгоре, оформяш пламъци и слагаш за кратко в гореща фурна, докато станат леко розови пламъците. Охлаждаш и се наслаждаваш. Сладкиша съм го срещала и под името млечна баница. Дъщеря ми го харесва много и му е лепнала странното име- изпотен сладкиш. А е неречен така, защото като се охлади през глазурата избиват едни малки капчици като роса и поради това е наречен у дома с това име.

Сиренето за мазане е вариант на рецепта на свекър ми, известна като касапско сирене. Ние сме модифицирали рецептата, за да е удобна за мазане на филийка. Обикновено децата не харесват лук, но при нас е обратно. Любим е на дъщеря ми. Как се прави- в купа се натрошава на дребно сирене, слага се наситнен лук, две-три лъжици гъстичко кисело мляко. С пасатора смесвам всичко до еднородна смес и накрая добавям едро смлян червен пипер. Правила съм и с копър, става и с друга любима подправка. А два-три пъти съм добавяла и пушена шунка и става също интересно. Варианти може всеки да си измисли и да прецени колко кисело мляко да добави в зависимост от това, колко гъсто му харесва да е сиренето.
Дълъг пост стана, извинете.
Flowerlover
Иногда вовремя сделанные шаги меняют походку всей жизни!!
Аватар
greeneyed
Чист кофеин
Мнения: 9994
Регистриран на: Ное 30, '09, 15:11
Местоположение: 550 м н.в., в полите на Средна гора
Дал благодарност: 458 пъти
Получил благодарност: 866 пъти

Re: Какво сготвих днес

Мнение от greeneyed »

Супер, Венетка! - и за тънката юфка и за сиренето за мазане! Ех,този форум, какво ли не е споделено тук! :liubov2:
Не искайте много- не можете да му платите цената... Ванга

моите цветя
Аватар
kim
Наркоман
Мнения: 13525
Регистриран на: Авг 23, '12, 15:40
Дал благодарност: 157 пъти
Получил благодарност: 257 пъти

Re: Какво сготвих днес

Мнение от kim »

Благодаря Вени за рецептите :tzeluvka: Ще се пробват. Може да опитам да заменя сиренето с извара
да видя какво ще се получи.
Ти не си капка в океана. Ти си целият океан, в една капка.
Rumi

– Как говориш, след като нямаш мозък?- попита Дороти.
– Не знам – каза Плашилото – но тези, които нямат мозък, много обичат да говорят.
“Магьосникът от Оз”
Аватар
greeneyed
Чист кофеин
Мнения: 9994
Регистриран на: Ное 30, '09, 15:11
Местоположение: 550 м н.в., в полите на Средна гора
Дал благодарност: 458 пъти
Получил благодарност: 866 пъти

Re: Какво сготвих днес

Мнение от greeneyed »

Е, то аз извара, орехи и сметана ще добавя, пробвам и добавям , докато ми хареса на вкус. ;)
Не искайте много- не можете да му платите цената... Ванга

моите цветя
Аватар
къщичка
Кафе машина
Мнения: 4924
Регистриран на: Ное 6, '13, 12:46
Местоположение: с. Николово, Русенско
Дал благодарност: 94 пъти
Получил благодарност: 49 пъти

Re: Какво сготвих днес

Мнение от къщичка »

Emilly1212 написа:Днес празничният ни обяд беше приготвен от мен и мама, като за предястие аз направих любимата солена торта часовник:

Изображение

Основното ястие беше традиционно за нашия край от времето на баба...кървавица с картофи на фурна, специалист е мама, много вкусно, но не снимах, кюфтета от смляно месо за децата, а за десерт сиропирана баница с локум и орехи, и един страшно вкусен хулигански ябълков сладкиш :

Изображение
Може ли рецептите за солената торта часовник и хулиганският ябълков сладкиш?
Аватар
Emilly1212
Кафе машина
Мнения: 4357
Регистриран на: Май 10, '15, 21:16
Местоположение: Троян
Дал благодарност: 1655 пъти
Получил благодарност: 585 пъти

Re: Какво сготвих днес

Мнение от Emilly1212 »

Къщичка, :tzeluvka: довечера като се прибера от работа ще ти ги пратя на ЛС.
Най-важните неща на този свят са онези, които нямат етикет с цена, защото колкото и много да струват, не могат да бъдат нито купени, нито продадени!

Нашето любимо място - Emilly1212
Аватар
bouquet
Чист кофеин
Мнения: 7054
Регистриран на: Дек 9, '09, 22:02
Получил благодарност: 1 път

Re: Какво сготвих днес

Мнение от bouquet »

За обяд направих спагети, а за вечеря - пиле с кисело зеле и ориз
Търся добри хора
Lois

Re: Какво сготвих днес

Мнение от Lois »

Аз правя супа с картофи, бекон и чедър, няква извратена рецепта, после ще докладвам резултата :)
Аватар
calico
Наркоман I ранг
Мнения: 24721
Регистриран на: Дек 2, '09, 15:41

Re: Какво сготвих днес

Мнение от calico »

Lois написа:Аз правя супа с картофи, бекон и чедър, няква извратена рецепта, после ще докладвам резултата :)

това звучи мммм :potekoha: давай рецептата
........................
-Вы кто?
-Добрая фея
-А почему с топором?
-Настроение что-то не очень...
Публикувай отговор

Обратно към “Готварство”