Какво сготвих днес

Изкушения за лакомници и гурмани.
Публикувай отговор
bell

Re: Какво сготвих днес

Мнение от bell »

Аааа тази тема зимата е бе-зо-бразнаааа :hihihi:
Венче, заради теб сега и ние похапнахме пълнени картофи с яйце, морков и сирене. Моите по Виенски, но не защото са с такава рецепта, а защото ги ядохме там със сметанова заливка, шунка, настърган кашкавал, чесън и малко копър от мен :angelche:
А, тази лучена супа ще я спретна при първа възможност :daaa:
Но, от тези кроасани сме разбити дружно! Обожаваме ги. Нареждам се за подробна рецепта :potekoha:
Аватар
kim
Наркоман
Мнения: 13526
Регистриран на: Авг 23, '12, 15:40
Дал благодарност: 159 пъти
Получил благодарност: 258 пъти

Re: Какво сготвих днес

Мнение от kim »

bell написа:Аааа тази тема зимата е бе-зо-бразнаааа :hihihi:
Нали?
Венчее, тази снимка като от кулинарно списание. :liubov:
Ти не си капка в океана. Ти си целият океан, в една капка.
Rumi

– Как говориш, след като нямаш мозък?- попита Дороти.
– Не знам – каза Плашилото – но тези, които нямат мозък, много обичат да говорят.
“Магьосникът от Оз”
wenche

Re: Какво сготвих днес

Мнение от wenche »

Еееее, благодаря, Ким! В този форум вече има стандарти, които ни дърпат напред. Не че ще ги стигнем, но даваме най-доброто :tzeluvka:
Ей сега ще дойде Lois с тежката артилерия :lol:
Calico, и аз бих хапнала сиренце, но ММ е голям кусльо и току ми носи разни продукти, дето се чудя как да ги готвя.
Lois

Re: Какво сготвих днес

Мнение от Lois »

ей ме :D с нормална храна :angelche:
печени пилешки бутчета с разни зимни зеленчуци, в добавка сварен ечемик и полезна салата :liubov2:
Изображение
Аватар
kim
Наркоман
Мнения: 13526
Регистриран на: Авг 23, '12, 15:40
Дал благодарност: 159 пъти
Получил благодарност: 258 пъти

Re: Какво сготвих днес

Мнение от kim »

Ааа Lois :D Вчера превъртях три страници назад 6 пъти, да търся купички с лъскави глави.
През цялото време търсих "лъскави", а те били лъвски. :D Реших, че са някакви с капачета :angel2:
Ти не си капка в океана. Ти си целият океан, в една капка.
Rumi

– Как говориш, след като нямаш мозък?- попита Дороти.
– Не знам – каза Плашилото – но тези, които нямат мозък, много обичат да говорят.
“Магьосникът от Оз”
Аватар
calico
Наркоман I ранг
Мнения: 24721
Регистриран на: Дек 2, '09, 15:41

Re: Какво сготвих днес

Мнение от calico »

Маестра, тя че е нормална, нормална е, ма пак не е проста. Простата храна е нещо дето почти не трябва да се приготвя, или е приготвено преди, и винаги има три компонента - напр. хляб, сирене и домати. Или попара - сухар, сирене, масло. :mrgreen: , или сланинка, препечена филийка и праз- таквиз неща, народни.

тез кроасани дано се приемат на въоръжение за форумни срещи, бих се жертвала с 1-2, макар и глутенови :angelche:
........................
-Вы кто?
-Добрая фея
-А почему с топором?
-Настроение что-то не очень...
wenche

Re: Какво сготвих днес

Мнение от wenche »

Lois написа:ей ме :D с нормална храна :angelche:
печени пилешки бутчета с разни зимни зеленчуци, в добавка сварен ечемик и полезна салата :liubov2:
Ечемик съм консумирала само като ферментирал извлек. :bira: Как е на вкус вареният?
Lois

Re: Какво сготвих днес

Мнение от Lois »

ми Венче, житно, как да е :lol: значи този дето го продават като перлен, той е обелен от люспата, не особено полезен поради което, но поне бързо се вари. Отделя доста нишесте при варенето и е подходящ за обработка тип ризото. Докато беше топъл, беше вкусен. После - не толкова :)

Калико, ми то това моето е най-бързата манджа в света - хвърляш всичко в тавата и във фурната :lol: другия път ще покажа чай, сирене и маслинки :hihihi:

Ким, лъвски бе :) ей такива
Изображение

ето я и френската лучена супа
Изображение

не че няма да стане и без лъвски глави :lol:
Светката
Баш кафе майстор
Мнения: 2246
Регистриран на: Фев 17, '11, 20:07

Re: Какво сготвих днес

Мнение от Светката »

wenche и Lois супер са ви ястията.По няколко пъти ги оглеждам. :daaa:
Усмихни се! Забавлявай се!
Направи мил жест към себе си
още днес.
Аватар
Мария Николова
Наркоман II ранг
Мнения: 31531
Регистриран на: Ное 28, '09, 23:44
Местоположение: Нова Загора
Дал благодарност: 817 пъти
Получил благодарност: 1739 пъти

Re: Какво сготвих днес

Мнение от Мария Николова »

kim написа:Ааа Lois :D Вчера превъртях три страници назад 6 пъти, да търся купички с лъскави глави.
През цялото време търсих "лъскави", а те били лъвски. :D Реших, че са някакви с капачета :angel2:
Катееее! Ела да видиш лъскавата :srofl: купичка на Маестра!
Най-голямото добро, което можеш да направиш за някого, е не да му покажеш богатствата си,
а да му разкриеш неговите.
Публикувай отговор

Обратно към “Готварство”