Какво сготвих днес

Изкушения за лакомници и гурмани.
Публикувай отговор
Аватар
greeneyed
Наркоман
Мнения: 10026
Регистриран на: Ное 30, '09, 15:11
Местоположение: 550 м н.в., в полите на Средна гора
Дал благодарност: 585 пъти
Получил благодарност: 1069 пъти

Re: Какво сготвих днес

Мнение от greeneyed »

За тиквичките, отново! ;)

Нарязани на тънки ленти/4-5 мм/, осолени, след половин час обилно поляти с олио и- на скарата. Вкусни станаха. Същото упражнение смятам да направя с патладжан. :dovolen:
Не искайте много- не можете да му платите цената... Ванга

моите цветя
apis
Баш кафе майстор
Мнения: 2323
Регистриран на: Мар 1, '13, 23:41

Re: Какво сготвих днес

Мнение от apis »

Тиквичките ги нарязах на кръгчета и осолих,след като престояха отцедих течността и ги пекох на грил тигана.
След това се овкусяват по желание.
Аватар
patrisiq22
Kъсо кафе
Мнения: 93
Регистриран на: Авг 19, '15, 18:28
Местоположение: Sofia

Re: Какво сготвих днес

Мнение от patrisiq22 »

Аз днес правих тиквички по гръцки, обожавам ги.
Аватар
milena02
Чист кофеин
Мнения: 5417
Регистриран на: Юни 13, '12, 16:35
Местоположение: София
Получил благодарност: 1 път

Re: Какво сготвих днес

Мнение от milena02 »

Казвай какво значи "тиквички по гръцки"!
Аз пък днес купих глинен гювеч за селската ми къща. Така че събирам рецепти за летни манджи в гювеч. Т.е. не капама. В събота планирам да го сефтосам със свинско с прясно зеле, но то и това не е много лятна гозба. Други идеи?
Аватар
Миша
Наркоман
Мнения: 17029
Регистриран на: Ное 27, '09, 14:11
Местоположение: София
Дал благодарност: 137 пъти
Получил благодарност: 468 пъти
Обратна връзка:

Re: Какво сготвих днес

Мнение от Миша »

Вие не давате рецепти за бързи манджи :evil: , та аз реших да си направя подарък за бързо готвене :angelche: и тъй, да се поФаля, имам си аеро грил , вече го сефтосах, е, нЕма такова удобство :dovolen: , опитахме картофките в кошничката , не вярвах, но са по-вкусни от пържени, само дето трябва да са нарязани на пръчици , не на филийки, обаче здравословно, вкусно и мързеливо, таман като за мен :mrgreen: , за утре съм планирала да пробвам пилешко
ей такова е туй удобство , ама наистина удобство
[video][/video]
Свирете, музиканти! Дълга нощ ще е тази - чак до изгрева на надеждата......


Разсадник
Изображение
tonimimi
Двойно кафе
Мнения: 198
Регистриран на: Яну 21, '14, 09:28
Местоположение: Шумен

Re: Какво сготвих днес

Мнение от tonimimi »

Лятна мусака за което са ти необходими:3 патладжана,нарязани на филийки,посолени и оставени около 1 час да се изцедят. В гювеча се реди-ред патладжан,в/у тях опечени (без семки )и обелени чушки,нарязан на едро лук,магданоз и кръгчета червени домати.този ред се повтаря колкото продукти имаш. Посолява се и се поръсва с червен пипер.прибавя се и олио и се вари на слаб огън докато остане на мазнина.
tonimimi
Двойно кафе
Мнения: 198
Регистриран на: Яну 21, '14, 09:28
Местоположение: Шумен

Re: Какво сготвих днес

Мнение от tonimimi »

Миша не знам какво имаш впредвид бързите манджи.Диня, сирене ,домати и хляб.Иначе бих ти предложила една селска манджа от Телиш -Плевенско,Баба ми го наричаше -пържено.пипер колкото имш поне килограм-нарязан на кубчета, лук-нарязан на едро.Това се пържи и се добавя домат,ако искаш сирене или яйце.Това е вече по твой избор.да ти е сладко .
Lois

Re: Какво сготвих днес

Мнение от Lois »

бързи летни манджи - таратор, домати със сирене, пържени яйца, китайско за вкъщи :))))
iv.tarlen
Баш кафе майстор
Мнения: 2384
Регистриран на: Юни 7, '16, 16:45
Местоположение: Казанлък

Re: Какво сготвих днес

Мнение от iv.tarlen »

И аз искам рецепта за тиквички по гръцки, ама както ги правят в Гърция.
Мише честита придобивка, откъде го купи този грил?Миленка аз обичам боб в глинен гювеч.
wenche

Re: Какво сготвих днес

Мнение от wenche »

И аз чакам рецептата на Патрисия. :gydigydi:
Моят най-успешен опит с тиквички по гръцки е с нарязани по дължина много тъничко ( за който го може) или с картофобелачката, но тогава стават неравномерни, и панирани в рядко тесто от брашно и студена бира ( или газирана вода). Стават хрупкави, недостатъкът е, че трябва да се хапват веднага, т.е. докато другите похапват, ти се пържиш на котлона и похапваш на крак.

А днес готвих овчарски пай.

Изображение

Изображение

Изображение
Публикувай отговор

Обратно към “Готварство”