Какво сготвих днес

Изкушения за лакомници и гурмани.
Публикувай отговор
Lois

Re: Какво сготвих днес

Мнение от Lois »

Леле, Вени, не си падам много по пуешкото, но с това твойто описание, добре че точно ставам от масата :lol:
wenche

Re: Какво сготвих днес

Мнение от wenche »

Хахаха, аз съм така с твоите снимки :D
Lois

Re: Какво сготвих днес

Мнение от Lois »

ааа, сега ще си пльосна разчекнатото пиле!
Аватар
Тутти
Чист кофеин
Мнения: 5630
Регистриран на: Ное 21, '15, 06:47
Местоположение: София
Дал благодарност: 1721 пъти
Получил благодарност: 1952 пъти

Re: Какво сготвих днес

Мнение от Тутти »

Мнооооого обичам такива кулинарни приятелски двубои. То пуйки, то пилета, то гарнитури, то иновации в подправките. А как е поднесено... Браво на вас, много сте добри.
При нас има затишие след Великден. На ММ нещо не му се яде и това си е отпуск. И времето студено, за градинарстване на прибежки. Направих само крем карамел в тава. В чашки не се признава за достатъчно.
Аватар
Lizi
Чист кофеин
Мнения: 6608
Регистриран на: Ное 29, '09, 17:02
Получил благодарност: 51 пъти

Re: Какво сготвих днес

Мнение от Lizi »

Домашен заек маринован в бяло вино
,масло,горчица и чесън и опечен в плик.За гарнитура печени пресни картофки с розмарин и чесън - рецептата на Джейми Оливър.
Аватар
calico
Наркоман I ранг
Мнения: 24721
Регистриран на: Дек 2, '09, 15:41

Re: Какво сготвих днес

Мнение от calico »

Тутти, че то само по ресторантите правят крем карамела в чашки, т.е. в напръстници де. Щото печелят от това, не за друго
В къщи се прави в тава, в краен случай- в двулитрова стъклена купа (стъклена, щото стои много красиво с горената захар и се вижда преди да се нападне.), и в много други къщи знам че го правят в тава.
Нали не я слагаш на водна баня? или си даваш тоя зор? Аз пека на слаба фурна направо, без водна баня
макар че, досега не съм имала случай да изхвърля пресечен крем карамел :angel2:
........................
-Вы кто?
-Добрая фея
-А почему с топором?
-Настроение что-то не очень...
Аватар
Тутти
Чист кофеин
Мнения: 5630
Регистриран на: Ное 21, '15, 06:47
Местоположение: София
Дал благодарност: 1721 пъти
Получил благодарност: 1952 пъти

Re: Какво сготвих днес

Мнение от Тутти »

На водна баня, 150 градуса и през половин час бучки лед слагам във водата. А остава ли без шупли без водна баня? На каква температура го печеш? Това би ме улеснило. :tzeluvka:
Аватар
venetka70
Кафе машина
Мнения: 3610
Регистриран на: Май 21, '15, 12:17
Местоположение: Белица, Силистра / Пловдив /Момчиловци / Чирчик, Узбекистан и накъдето ме отвее вятъра
Дал благодарност: 23 пъти
Получил благодарност: 36 пъти

Re: Какво сготвих днес

Мнение от venetka70 »

Обичайното седмично готвене вчера включваше пилешка супа, боб яхния по желание на ММ, отново ориз / дръпнаха ми се очите вече / с тиквички и заливка от сирене, яйца и мляко, пиле със зеле и кимион в сос от горчица.Спретнах и едно печиво по рецепта от интернет, но не запомних как се казва.
Ей го как изглежда.
Изображение
Семейния съвет реши, че става за ядене, но трябва да му се облагороди вкуса, като се добави нещо по-пикантно. След обсъждане заключихме, че следващия път ще добавим синьо сирене вътре.
Пилето със зеле и кимион изглежда ей така
Изображение
Любима рецепта ни е в къщи. Скоро не бях го приготвяла, защото не откривах крехко зеле, но сега се появи на пазара и съм щастлива.
Снимки на другите манджи няма да качвам- много прозаични са.
Flowerlover
Иногда вовремя сделанные шаги меняют походку всей жизни!!
Аватар
calico
Наркоман I ранг
Мнения: 24721
Регистриран на: Дек 2, '09, 15:41

Re: Какво сготвих днес

Мнение от calico »

Тутти написа:На водна баня, 150 градуса и през половин час бучки лед слагам във водата. А остава ли без шупли без водна баня? На каква температура го печеш? Това би ме улеснило. :tzeluvka:
слагам в студена фурна и включвам на 150*С, после намалям малко, става гладко. но си зависи и от фурната, знаеш, ако трябва намаляваш. То само яйцата трябва да стегнат, ще стане и на 100-120*, но за по-дълго време
знаеш, водата да не завира - т.е. трябва да поддържаш 80-90*С, без вода е същото
........................
-Вы кто?
-Добрая фея
-А почему с топором?
-Настроение что-то не очень...
wenche

Re: Какво сготвих днес

Мнение от wenche »

Ама че съм патка :ovtza: и никой досега да не ме светне, че за своя душа карамелът не е в купички :ufff: :ufff: Толкоз години мъки ... и как трудно се мият ръбчетата :ufff:
Публикувай отговор

Обратно към “Готварство”