Какво сготвих днес

Изкушения за лакомници и гурмани.
Публикувай отговор
wenche

Re: Какво сготвих днес

Мнение от wenche »

ln_none написа:wenche, кориандъра на семена ли го ползвате или пресен? Щото аз на семена го харесвам, но пресен...
И на семена, и пресен, In_none, . Пресен слагам на голяма част от ястията, където се слага магданоз, в супи, на салати. Съхранявам го в стъклен буркан във фризера, изобщо не губи аромата си. ММ отначало му се мръщеше ( нали е един готвещ телец, все има мнение по манджите ) но и той вече го оценява високо. А семената ги стривам в хаванчето в най-различни комбинации.
Аватар
Daniela Pargu
Чист кофеин
Мнения: 5267
Регистриран на: Яну 29, '17, 20:53
Местоположение: В.Търново
Дал благодарност: 92 пъти
Получил благодарност: 100 пъти

Re: Какво сготвих днес

Мнение от Daniela Pargu »

Страшно е вкусен мед от кориандър,а и като храстче е симпатяга.Жалко ,че е едногодишен!
Lois

Re: Какво сготвих д

Мнение от Lois »

Венче, Поля и на мен е пратила :) утре отивам да го взема! Търси нивата! :lol:
Поля, благодаря много!

Ин ноне, аз на семена го употребявам пестеливо, в някои източни рецепти - смлян.
Но откакто се влюбих в зеления, бих го ръсила навсякъде :angelche:

Не съм пробвала да замразявам, но щом Венче казва, че става, веднага си пълня един буркан :) тук рядко се намира по магазините, трябва да го издирвам и е неудобно.

Но! За да го хареса човек, трябва да го опита в ястие, на което подхожда, и вкусовете се балансират.
Ето примерно днес съм направила жасминов ориз, и пържени на уок тиган ( в олио с капка сусамово олио) лук, моркови, чушки, китайско зеле, гъби шийтаке. Поливам с малко соев сос и рибен сос, малко запечен сусам, и в момента само зеленият кориандър ми го няма :twisted:
Аватар
ln_none
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1044
Регистриран на: Мар 30, '15, 10:06
Местоположение: Сахара
Получил благодарност: 385 пъти

Re: Какво сготвих днес

Мнение от ln_none »

Мен на първо четене много ме беше впечатлил, че има два вида листа - първите като копър, а вторите като магданоз :D Красив е, да, също е и много полезен пресен - четох някъде, че извежда тежки метали от организма. Аз имах огромно желание да го харесам, посях миналата година, но нито аз, нито половинката успяхме да се примирим с миризмата му, която за нас е досущ като на миризливка. А според американците поносимостта към него е генетична :mrgreen: не знам доколко е вярно, де.
Аватар
polyabs
Кафе машина
Мнения: 3446
Регистриран на: Юли 13, '13, 18:15
Местоположение: Бургас
Дал благодарност: 201 пъти
Получил благодарност: 102 пъти

Re: Какво сготвих днес

Мнение от polyabs »

Момичета с този зелен кориандър направо ми разпалихте любопитството, не съм го опитвала, ще ме накарате да окося нивата на мъжа, на зелено преди да я е ожънал :lol: Аз го ползвам на семе смилам го в смутита с плодове и други семена в нутрабулит-а и много ми харесва аромата, но зеления си нямам представа на същото ли мирише .... :hmmm:
П.П по едрите семена е марокански, а дребните е български но по ароматен :daaa: бързах и не го надписах, да си го ползвате със здраве :liubov:
Lois

Re: Какво сготвих днес

Мнение от Lois »

Ами, има една приказка - на хубавите работи трябва да се свиква :)
Аватар
Tanet
Кафе машина
Мнения: 4787
Регистриран на: Яну 13, '10, 11:52
Местоположение: Севлиево 5-а зона
Дал благодарност: 2 пъти
Получил благодарност: 1 път

Re: Какво сготвих днес

Мнение от Tanet »

Аз пък от скоро открих колко е вкусен пащърнака. Почвам да го ползвам редовно вече.
"Истинските неща в живота, не са нещата"
[img]http://smileys.on-my-web.com/repository ... gonfly.gif[/img]

градинките на "утринния покой"
hrissi2009
Кафевар/ка/
Мнения: 941
Регистриран на: Мар 14, '15, 14:23
Местоположение: София

Re: Какво сготвих днес

Мнение от hrissi2009 »

polyabs написа:Момичета, снощи изпратих по Еконт семена кориандър за тези които си поискаха. Очаквайте го днес :daaa:
Леле, мале къде ще саДим толкоз кориандър. :ieeee: Ми да правим с Лоис кооператив. Ще задомим и родата с кориандър, колегите. Поли, как можа да изпратиш такова количество? :sheart: :sflower: :ssun:
Аватар
venetka70
Кафе машина
Мнения: 3610
Регистриран на: Май 21, '15, 12:17
Местоположение: Белица, Силистра / Пловдив /Момчиловци / Чирчик, Узбекистан и накъдето ме отвее вятъра
Дал благодарност: 23 пъти
Получил благодарност: 36 пъти

Re: Какво сготвих днес

Мнение от venetka70 »

ln_none написа:wenche, кориандъра на семена ли го ползвате или пресен? Щото аз на семена го харесвам, но пресен...
На семена унищожаваме невероятни количества кориандър, но пресен посмъртно не можете ме накара да го консумирам. Мирише ми .... меко казано на мокра вълна.
Flowerlover
Иногда вовремя сделанные шаги меняют походку всей жизни!!
Lois

Re: Какво сготвих днес

Мнение от Lois »

:srofl: :srofl: :srofl:
и аз така реагирах първия път, когато пробвах - от една саксия в магазин откъснах листче и го сдъвках - по-скоро на миризливка мирише :lol:
но след това имах случаи да опитам тайландски, виетнамски, и подобни рецепти, в които стои прекрасно и го заобичах.

ама никого не карам насила де :hihihi:
Публикувай отговор

Обратно към “Готварство”