Да готвим здравословно

Изкушения за лакомници и гурмани.
Публикувай отговор
Аватар
sadeyes
Кафе с мляко
Мнения: 253
Регистриран на: Мар 17, '14, 16:17

Re: Да готвим здравословно

Мнение от sadeyes »

Те в Мацкдоналд не са точно картофи, а пресовани, бланширани обелки. За да ядеш в заведение истински картофи струва към 4 лева, което е безумно.
tonimimi
Двойно кафе
Мнения: 198
Регистриран на: Яну 21, '14, 09:28
Местоположение: Шумен

Re: Да готвим здравословно

Мнение от tonimimi »

още една рецепта от мен за вкусни картофки:количеството зависи от тавата в която ще ги печете.картофите се измиват много добре и се режат на две половинки.в тавата в която ще ги печете аз слагам олио или зехтин+сол и подправки.нареждам картофите с кората нагоре и доливам с малко вода (но не да залея отгоре картофите с водата).пробвам ги със вилица и когато омекнат ги вадя.единственият недостатък е че трябва да се ядат с ръце защото кожичката на картофите се надига.но пък са много вкусни.
troll

Re: Да готвим здравословно

Мнение от troll »

Ами купих си аз ей туй(още по Коледа):
Изображение
Ми не е тва ... мойто е черно.
Това е машина за печене на храната на струя топъл въздух, а ако сложиш малко олио ги овалва в него и пунтират пържени.
Прави отлично хапки месо, пробвах с прасе и пиле.
Катофи стандартни полу сготвени дето са 10х10мм и 7-8-9 см дълги също ги прави прилично, но не са пържени с малко олио.
Имах проблем с тиквичките.
Във френското ръководство пише, че трябва да се готвят около 30 мин., а в Канадското, което е два пъти по-голямо и лъскаво пише 10-12 мин.
С туй време вкуса има някаква дълечна идея на пържени тиквички, но усещането е по-скоро на топла сочна краставица.
В никакъв случай не замества пърженето, но съм доволен, че я купих.
Добро допълнение е.
Мазните пържени картофи от плика ги прави почти, като мен, задушени на барбекюто.
:mrgreen:
Аватар
hinotori2772
Дълго кафе
Мнения: 148
Регистриран на: Яну 10, '13, 13:46
Местоположение: Варна

Re: Да готвим здравословно

Мнение от hinotori2772 »

troll написа:Катофи стандартни полу сготвени дето са 10х10мм и 7-8-9 см дълги също ги прави прилично, но не са пържени с малко олио.
С нормални сурови картофи и с препоръчваното количество картофи (около 1 кг) и мазнина (около 14 ml) се получава доста добре... не е задължително да са точно 10х10мм сечение... не стават съвсем същите като пържените изцяло в мазнина, разбира се, но не са и чак толкова различни, обаче определено не са толкова мазни (те са свързани нещата - по-мазните неща са като цяло и по-вкусни)... досега съм пробвал с обикновено слънчогледово масло и със зехтин ектра върджин - няма особено голяма разлика но все пак има някаква и субективно със зехтин като че ли повече ми харесват... мисля да пробвам и с други видове масла по-нататък.

Ако не се получават достатъчно "пържени" значи мазнината е малко за зареденото количество картофи или може би картофите са били прекалено мокри... зависи и какъв сорт картофи се ползва също - но то това и при нормалното пържене е доста важно.
Аватар
Titi
Чист кофеин
Мнения: 7181
Регистриран на: Ное 25, '09, 10:51
Местоположение: София

Re: Да готвим здравословно

Мнение от Titi »

Някой правил ли си е в къщи квас и съответно хляб с квас? Ядох такъв и много, ама много ми хареса. Иска ми се да си направя в къщи, ама нещо голяма сложнотия ми се струва. Ако има кой да ми го обясни по-простичко, мога да се пробвам.
Приключенията на Тити дългото чорапче http://titidulgotochorapche.blogspot.com/" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
hinotori2772
Дълго кафе
Мнения: 148
Регистриран на: Яну 10, '13, 13:46
Местоположение: Варна

Re: Да готвим здравословно

Мнение от hinotori2772 »

Квас се продава по магазините - даже има разлини видове/марки вече, мисля. Не ми е много ясно как го стабилизират - предполагам че е пастьоризиран, или нещо такова... а и иначе какво сложно има - трябва ти просто подходящ съд и малко хранителни продукти... основния проблем е, може би, да се снабдиш с подходящи дрожди ... принципно може да се ползва сигурно и хлебна мая, но тогава ще има "хлебен" привкус, предполагам.

П.С. понеже ми стана интересно откъде може да се вземе закваска, наистина се оказва че може да се приготви с дрожди (мая) за хляб, ето тук пише по въпроса а има дадени и други варианти за домашна закваска: http://lyubovm.ru/kak-prigotovit-zakvasku-dlya-kvasa/" onclick="window.open(this.href);return false;
П.П.С. А ето и доста подробно описание с картинки как се приготвя домашен квас: http://mirsovetov.ru/a/housing/cookery/kvass.html" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
Titi
Чист кофеин
Мнения: 7181
Регистриран на: Ное 25, '09, 10:51
Местоположение: София

Re: Да готвим здравословно

Мнение от Titi »

Много ти благодаря, полезна информация.
Приключенията на Тити дългото чорапче http://titidulgotochorapche.blogspot.com/" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
Titi
Чист кофеин
Мнения: 7181
Регистриран на: Ное 25, '09, 10:51
Местоположение: София

Re: Да готвим здравословно

Мнение от Titi »

Няма тема "Какво щях да сготвя днес", затова тук да напиша. Щях да правя крем супа със сьомга и кокосово мляко. Много ми я похвалиха, дадоха ми рецептата. Купих кокосово мляко /сьомга си имам/. И нали съм любопитко, седнах на компютъра да проверя какви точно са 4-те броя Е-та, изписани на етикета му. Ето резултата:
Е 466 - Смята се, че карбокси метил целулозата може да допринесе за образуването на рак и за повишаване нивото на холестерола. В някои страни веществото е забранено за употреба, в други се позволява използването в ограничени количества.
Е 435 добавя се в продукти с висока киселинност, в качеството си на средство за образуване на пяна, а в мазнини - като агент спиращ разпенването. Веществото намира приложение във фармакологията и козметиката.Допустимата дневна доза от добавката е не повече от 20 мг на 1 кг телесно тегло и се определя индивидуално. На етикета не е указано какво количество от веществото се съдържа в кокосовото мляко.
Е 223 Въздействие върху човека:
Добавката е вредна при попадане в организма. При контакт с киселини се отделя токсичен газ, който е в състояние сериозно да увреди очите. Консервантът може да бъде причина за развитието на алергични реакции, да предизвика тежки заболявания на стомашно-чревния тракт. Освен това, канцерогенът разрушава витамин В1, затова Е 223 се определя като вредна хранителна добавка.
Е 412 - безвреден
За първи път си купувам кокосово мляко. И за последен. За да не иде зян това, което, естествено, няма да изям, ще си направя маска за косата с него.
http://ladyzone.bg/article/krasota/koko ... -kosa.html" onclick="window.open(this.href);return false;
Приключенията на Тити дългото чорапче http://titidulgotochorapche.blogspot.com/" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
gonel
Кафевар/ка/
Мнения: 952
Регистриран на: Фев 23, '10, 08:27
Дал благодарност: 2 пъти
Получил благодарност: 24 пъти

Re: Да готвим здравословно

Мнение от gonel »

С'я, нали по принцип всички предлагани храни, трябва да отговарят на някой БДС?
Та винаги съм се питала как, хем отговарят на БДС, хем съдържат всички тези отрови?
Има два варианта
- допускат се по БДС;
- храните не отговарят на БДС.

Ако е първото - с кой акъл се допускат и кой ги е допуснал?
А ако е второто - не трябва ли някой да следи за наличие на БДС за храните?

И освен всичко това ми е много интересно, от къде в кварталния цех за вафли знаят за Е-тата.. И как да си ги набавят.. И с к'во сърце ги добавят..
Сигурно аз съм зАспа и все вярвам в доброто! :ovtza: :ovtza: :ovtza:
Търся хибискуси Black Dragon, Magnifique, Zoey!
Аватар
hinotori2772
Дълго кафе
Мнения: 148
Регистриран на: Яну 10, '13, 13:46
Местоположение: Варна

Re: Да готвим здравословно

Мнение от hinotori2772 »

gonel написа:И освен всичко това ми е много интересно, от къде в кварталния цех за вафли знаят за Е-тата.. И как да си ги набавят.. И с к'во сърце ги добавят..
Е, хайде сега Е-та, че Е-та... хората в ЕС са решили да стандартизират добавките за да няма съмнение какво точно се добавя и т.н. и вече тръгват митове... ако пише Е150 или Е330, то значи е много страшно канцерогенно и т.н., но ако пише просто "Карамел" или "Лимнтозу", значи няма проблем... а всъщност става въпрос за едно и също.

Да вземем сега споменатото по-горе Е223 - натриев метабисулфит - ми че това се добавя практически във всички вина, само че там не пише Е223, а пише "съдържа сулфити" или даже по-невинното "може да съсържа сулфити".

А пък Е412 даже се смята за полезна добавка.
Публикувай отговор

Обратно към “Готварство”