Домашна лимонади и напитки

Изкушения за лакомници и гурмани.
Публикувай отговор
Аватар
Таралас
Кафе машина
Мнения: 3155
Регистриран на: Юли 3, '11, 12:47
Местоположение: Пловдив
Обратна връзка:

Re: Домашна лимонади и напитки

Мнение от Таралас »

wenche написа:Само си ги купи или тайничко си ги изсипа на езика ;)
аа , не то бе цял ритуал, на мен взех две и на сина ми и прилежно му показах , как съм правил на времето в трети клас
VIBER tel 0877 28 88 40 Facebook https://www.facebook.com/georgi.goshev.9
[url=http://www.exoticplantsbg.com/][img]http://prikachi.com/images/194/7864194b.png[/img][/url]
Титаник е направен от професионалисти, а ноевия ковчег от аматьор.
Аватар
zeleno
Наркоман
Мнения: 13673
Регистриран на: Ное 23, '10, 15:59
Дал благодарност: 123 пъти
Получил благодарност: 237 пъти

Re: Домашна лимонади и напитки

Мнение от zeleno »

поредния ми експеримент се оказа много успешен и ви го поствам - който иска да опита
около килограм ягоди / може и с дребни дефекти ! , не се отразява на вкуса / се намачкват и към тях се добавя един настърган с кората лайм / мия го предварително със сапун / , настърган джинджифил - един сантиметър от корена , аз винаги и малко повече от това , че много го обичам и сока от два портокала / бяха бая сухи :mrgreen: /
това се слага с литър вода да преседи 24 часа в стъклен съд , на терасата в моя случай
щом това време мине се прецежда добре и към полученият сок се добавя поне килограм захар / може и повече /
разбърква се и се прелива в подходящи бутилки
аз ползвам икейските / с телената капачка / , което позволява , ако захарта не е добре стопена да ги въртя без да текат
това се подрежда в хладилника , който иска си налива от концентрата в чаша , долива си вода на вкус
у нас се изпива в рамките на седмица
вкуса и вида е като на сок от червен грейпфут , има лека горчивина от лайма , но у нас това се харесва
Аватар
Таралас
Кафе машина
Мнения: 3155
Регистриран на: Юли 3, '11, 12:47
Местоположение: Пловдив
Обратна връзка:

Re: Домашна лимонади и напитки

Мнение от Таралас »

Не се въздържах да напиша какво си направих

8 лимона средно едри
500 грама захар
1 литър вода
1 литър етилов медицински спирт 98 градуса

С белачка за картофи обелвам лимоните внимателно, само жълтата част, без бялата,защото горчи. Корите ги слагам в трилитров буркан с капачка и наливам спирта. Държа сместа в шкаф на тъмно и разбърквам добре клатейки го два пъти на ден.
На седмия ден прецеждам спирта.
В тенджера наливам литър вода и добавям 500 грама захар, загрявам леко докато захарта се разтопи.
Смесвам спирта със сладката вече вода, разбърквам добре и наливам в бутилки. Поставям ги в камерата и си пийвам ЛИМОНЧЕЛО ( ИСТИНСКО ) с парче лед в чаша за диджестив, става приказка.
С лимоните, които са ви останали още от първия ден си правя уникална лимонада, която се изпива за един, максимум за два дни с лед и малко свежа мента вътре, става също приказка, да ви е сладко.

Алкохолното питие става някъде около 35 алкохолни градуса и се препоръчва след обилно хранене да се приема пак като диджестив, :) :) :)
VIBER tel 0877 28 88 40 Facebook https://www.facebook.com/georgi.goshev.9
[url=http://www.exoticplantsbg.com/][img]http://prikachi.com/images/194/7864194b.png[/img][/url]
Титаник е направен от професионалисти, а ноевия ковчег от аматьор.
Аватар
zeleno
Наркоман
Мнения: 13673
Регистриран на: Ное 23, '10, 15:59
Дал благодарност: 123 пъти
Получил благодарност: 237 пъти

Re: Домашна лимонади и напитки

Мнение от zeleno »

и това ще пробвам
само не знам защо никъде немога да намеря спирт из аптеките / или просто го крият :hmmm:
та купувам водка :ufff:
Аватар
botan
Наркоман
Мнения: 10728
Регистриран на: Ное 23, '09, 22:06
Местоположение: София, умерен източнобалконски климат с високи годишни амплитуди
Дал благодарност: 203 пъти
Получил благодарност: 370 пъти
Обратна връзка:

Re: Домашна лимонади и напитки

Мнение от botan »

Не ползвайте спирт от аптеката за пиене. Първо, че не е ясно колко е пречистен и второ за да достигне такъв висок процент е нахакан с обезводняващи химикали... Боже Господи...не ви ли е хрумвало никога да се зачудите, защо е 98% а не 100%?! :idea1:
Специализирани Фейсбук групи:
Скъпоценни орхидеи България
Мъховете в България
apis
Баш кафе майстор
Мнения: 2323
Регистриран на: Мар 1, '13, 23:41

Re: Домашна лимонади и напитки

Мнение от apis »

И аз съм правила с такъв спирт билкова рецепта , без да се добавя захар.
Билката се кисне в газирана вода(получава се по хубав извлек от обикновена вода).
Прецежда се и се добавя спирт.Пие се по една глътка и също толкова за намазване.

А и спиртния извлек от клей се прави с такъв спирт ?
Аватар
zeleno
Наркоман
Мнения: 13673
Регистриран на: Ное 23, '10, 15:59
Дал благодарност: 123 пъти
Получил благодарност: 237 пъти

Re: Домашна лимонади и напитки

Мнение от zeleno »

е , оставам си на водка :lol:
то и в нея кой знае какво има ....
поне Венче ми е осигурила истинско домашно вино за ликьора от орехчета :tzvetentze:
dar
Баш кафе майстор
Мнения: 2898
Регистриран на: Окт 24, '14, 16:30

Re: Домашна лимонади и напитки

Мнение от dar »

zeleno написа:поредния ми експеримент се оказа много успешен и ви го поствам - който иска да опита
около килограм ягоди / може и с дребни дефекти ! , не се отразява на вкуса / се намачкват и към тях се добавя един настърган с кората лайм / мия го предварително със сапун / , настърган джинджифил - един сантиметър от корена , аз винаги и малко повече от това , че много го обичам и сока от два портокала / бяха бая сухи :mrgreen: /
това се слага с литър вода да преседи 24 часа в стъклен съд , на терасата в моя случай
щом това време мине се прецежда добре и към полученият сок се добавя поне килограм захар / може и повече /
разбърква се и се прелива в подходящи бутилки
аз ползвам икейските / с телената капачка / , което позволява , ако захарта не е добре стопена да ги въртя без да текат
това се подрежда в хладилника , който иска си налива от концентрата в чаша , долива си вода на вкус
у нас се изпива в рамките на седмица
вкуса и вида е като на сок от червен грейпфут , има лека горчивина от лайма , но у нас това се харесва
Фани, това ще се пробва!Мерси :tzeluvka:
iv.tarlen
Баш кафе майстор
Мнения: 2384
Регистриран на: Юни 7, '16, 16:45
Местоположение: Казанлък

Re: Домашна лимонади и напитки

Мнение от iv.tarlen »

И от мен нещо мързеливо и бързо.Всичко на око.
Ягоди, които минават през машинката за домати, захар, 500мл.бутилки , фризер.
Когато искам сок вадя от фризера, след като се размрази, разреждам с вода и готово.
Вкусът е невероятен.
Lois

Re: Домашна лимонади и напитки

Мнение от Lois »

Аз зимата по спешност правих малинов сироп. Имах малини във фризера, който се беше размразил. Сложих ги в един буркан, и го напълних със захар. Престоя седмица, и беше пълен с концентриран малинов сироп. Чудно и прекрасно :)
Публикувай отговор

Обратно към “Готварство”