мъфини

Изкушения за лакомници и гурмани.
краси кубарелова
Баш кафе майстор
Мнения: 2667
Регистриран на: Мар 26, '12, 22:53
Местоположение: Варна
Обратна връзка:

мъфини

Мнение от краси кубарелова »

Мъфините са много на мода при мен по няколко причини:
1. Обичам миксера, но мразя да го разглобявам и мия, а мъфините се бъркат колкото по- малко, толкова по- добре , и то с виличка :angelche:
2. Една порция става за 20 минути, заедно с печенето.
3. Мога наведнъж да изпека няколко вида сладки и солени мъфини, точно толкова , колкото ми трябват.
Светът е пълен с непознати хора...
libra
Наркоман
Мнения: 11635
Регистриран на: Дек 13, '09, 08:51
Дал благодарност: 73 пъти
Получил благодарност: 53 пъти

Re: мъфини

Мнение от libra »

Не дълбай с длетото тънко моето сърце......
Аватар
joannka
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1873
Регистриран на: Сеп 30, '10, 17:24
Местоположение: Плевен

Re: мъфини

Мнение от joannka »

:sthinking: рецепти...рецепти....къде стеееее??? :hihihi:
Само по снимките ви не става :liubov2: там се вижда само как изяждате всичко с голямо удоволствие... :stongue:
Изображение Изображение Изображение

ИзображениеFlowers feed the soul...
Happiness is a decision.You are as happy as you decide to be!
краси кубарелова
Баш кафе майстор
Мнения: 2667
Регистриран на: Мар 26, '12, 22:53
Местоположение: Варна
Обратна връзка:

Шоколадови мъфини

Мнение от краси кубарелова »

Сухи продукти:
около 2 чаши брашно, три супени лъжици хубаво какао, захар на вкус (1 чаша?), бакпулвер, ванилия
И- стафиди, орехи, шоколадови люспи, сладко от вишни или каквото прецените и имате
Мокри продукти:
2 яйца, четвърт литър прясно мляко, ром, едно пакетче (125 г) размекнато масло (маргарин), а може да се смеси масло(маргарин) и олио.
Сухите и мокрите продукти се разбъркват поотделно и после се смесват с виличка без много излишно бъркане. Трябва да се получи смес с гъстотата на кексово тесто.
Хартиените формички се поставят в гнездата на тавичката. На дъното слагам лъжичка течен шоколад, кексовата смес до 2/3 от формичката и отгоре парченце шоколад, орехова ядка или каквото ми е под ръка :lol: . Пека мъфините 20 минути в загрята фурна. Не мога да дам градуси, защото в момента фурната ми е на газ.
Светът е пълен с непознати хора...
Аватар
joannka
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1873
Регистриран на: Сеп 30, '10, 17:24
Местоположение: Плевен

Re: мъфини

Мнение от joannka »

:daaa: Мммммммммм.....вкусно и лесно! :tzeluvka:
Ще се пробва!!! :angelche:
Изображение Изображение Изображение

ИзображениеFlowers feed the soul...
Happiness is a decision.You are as happy as you decide to be!
краси кубарелова
Баш кафе майстор
Мнения: 2667
Регистриран на: Мар 26, '12, 22:53
Местоположение: Варна
Обратна връзка:

Солени мъфини

Мнение от краси кубарелова »

4 яйца,6 с.л. олио (аз в повечето случаи слагам чисто масло),1 ч.ч. кисело мляко,1 ч.л. сода за хляб, сирене - не знам грамажа, една шепа примерно, нарязан на дребно пушен салам, кренвирш, филе (пак една шепа), магданоз, копър, маслини, нарязани на шайби, сушени домати, в повечето случаи слагам едро смлян червен пипер, брашно, колкото за по- гъсто кексово тесто. Изсипва се в хартиените формички, сложени в тавата 20 минути в загрята фурна.Може да сложите и настърган кашкавал, но тогава са по- вкусни докато са топли. :daaa:
краси кубарелова написа:За солените мъфини да уточня, че не мога да редактирам текста- става въпрос за лютив едро смлян червен пипер в умерени количества :shock:
Светът е пълен с непознати хора...
краси кубарелова
Баш кафе майстор
Мнения: 2667
Регистриран на: Мар 26, '12, 22:53
Местоположение: Варна
Обратна връзка:

Re: мъфини

Мнение от краси кубарелова »

Много харесвам рецептите в този блог:
http://alia.tropot.net/recipes/" onclick="window.open(this.href);return false;
Имам радостта да познавам Ирина Катеринска :gush: . Тя е автор на две кулинарни книги :
http://alia.tropot.net/articles/" onclick="window.open(this.href);return false;
Пише за готвенето така, че чак на мен ми се услажда и ме запалва да опитам нещо ново, въпреки че готвя откакто навърших 18 години за минимум 5 човека всеки ден.
Абе, готина е, има един недостатък само, не членува в този форум :lol: :tzvetentze:
Светът е пълен с непознати хора...
denitsavm

Re: мъфини

Мнение от denitsavm »

Супер :ieeee: Още утре ще пробвам една доза сладките, ако станат хубави после ще направя повече :angelche: То и днес можеше, ако бях прочела по-рано, че аз хартиени формички нямам :snif:
краси кубарелова
Баш кафе майстор
Мнения: 2667
Регистриран на: Мар 26, '12, 22:53
Местоположение: Варна
Обратна връзка:

Re: мъфини

Мнение от краси кубарелова »

:lol: Дени, може направо във формата, само я поомазваш, но много трудно се мие, аз съм по-лесните работи :ieeee:
Светът е пълен с непознати хора...
краси кубарелова
Баш кафе майстор
Мнения: 2667
Регистриран на: Мар 26, '12, 22:53
Местоположение: Варна
Обратна връзка:

Re: мъфини

Мнение от краси кубарелова »

За солените мъфини да уточня, че не мога да редактирам текста- става въпрос за лютив едро смлян червен пипер в умерени количества :shock:
Светът е пълен с непознати хора...
Публикувай отговор

Обратно към “Готварство”