мъфини

Изкушения за лакомници и гурмани.
Аватар
Titi
Чист кофеин
Мнения: 7181
Регистриран на: Ное 25, '09, 10:51
Местоположение: София

Re: мъфини

Мнение от Titi »

Благодаря, setipeti Мъфините обещават да са много вкусни и малките ти приятелчета са страшно чаровни.
Приключенията на Тити дългото чорапче http://titidulgotochorapche.blogspot.com/" onclick="window.open(this.href);return false;
laydidi13
Баш кафе майстор
Мнения: 2310
Регистриран на: Юни 26, '12, 22:06

Re: мъфини

Мнение от laydidi13 »

Все нови вкусотии показвате за пробване,започвам да пиша рецептите :ieeemyzh:
denitsavm

Re: мъфини

Мнение от denitsavm »

Въобще нищо няма да пиша, освен ябълки и крема сирене в списъка за пазар :angelche:
Аватар
Албена
Кафе машина
Мнения: 4526
Регистриран на: Фев 2, '10, 09:57
Местоположение: Габрово

Re: мъфини

Мнение от Албена »

Краси ,страхотни мъфини се получиха по твоите рецепти :tzeluvka: Не успях да ги снимам ,всичко изчезна на мига ,още горещи. :mrgreen:
Само солените малко ги префасонирах според каквото има в хладилника. :mrgreen: Станаха чудесени с гъби ,маслини ,сушен пипер,сирене ,джинджифил. Още се облизваме ,ама остана само аромата на мъфините. :lol:
denitsavm

Re: мъфини

Мнение от denitsavm »

Lois написа:Сърнелите са екстра за сушене, защото са си сухи по дифолт :) друг е въпросът дали са толкова вкусни, аз предпочитам замразените гъби, независимо от вида.

Бях обещала рецепта за мъфини, ама де време, замотах се, не съм забравила. Ето я :)

Мъфини с боровинки
125г масло, меко
1 ч захар (аз слагам по-малко, не обичаме много сладки десерти)
2 яйца
Ванилия за аромат
1/2 пак бакпулвер
1/4 ч.л. Сол
2 ч брашно
1/2 ч мляко - (прясно или кисело)
2 ч замразени боровинки
За 18 малки или 12 големи мъфина
Фурната се загрява на 180°С.
В купа се разбива маслото със захарта на пухкав крем. Добавят се яйцата, едно по едно, добавя се ванилията, бакпулвера и солта. След това на два пъти брашното и млякото, като се редуват, се объркват с лъжица. Накрая се добавят боровинките. Разпределя се по формите и се пече около 15-20 мин, проверява се с клечка.
Или друг, мързелив вариант:
Същите продукти, но маслото разтопено, смесва се с млякото, захарта и яйцата, в друга купа брашното, солта бакпулвера и ванилията (ако е на прах, ако е екстракт - в другата купа). Смесваме двете неща, добавяме боровинките и пак по описания начин печем :)
Роза1924
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1833
Регистриран на: Сеп 24, '10, 17:55

Re: мъфини

Мнение от Роза1924 »

С какво могат да се заместят замразените боровинки :hmmm: Дали ще стане със замразени печени смокини например ?
Аватар
calico
Наркоман I ранг
Мнения: 24721
Регистриран на: Дек 2, '09, 15:41

Re: мъфини

Мнение от calico »

Роза1924 написа:С какво могат да се заместят замразените боровинки :hmmm: Дали ще стане със замразени печени смокини например ?
със сушени боровинки, аз такива ползвам
........................
-Вы кто?
-Добрая фея
-А почему с топором?
-Настроение что-то не очень...
Публикувай отговор

Обратно към “Готварство”