Хитринки разни и разнообразни

Изкушения за лакомници и гурмани.

Re: Хитринки разни и разнообразни

Мнениеот sadeyes » Пет Ное 13, 2015 1:43 pm

цеци написа:Две рецепти за печено цяло пиле:
1.Цяло пиле се изпича чудесно върху едра морска сол.Разделя се през гърба и се разтваря/или разчеква :lol: /върху едра сол с дебелина около 1см.Дъното на тавичката се покрива с метално фолио и отгоре се разстила солта.Чистенето после е много лесно.Става чудесно,ако пилето е подсушено,а не мокро.
2.Също интересна рецепта за пиле е "биретото"пиле.Все се каня да я направя,ама само съм я опитвала на вкус до сега.Цяло пиле/посолено и омазано с масло/ се намушва върху отворена бутилка бира.Бутилката се слага в тавичка и се пече.Няколко пъти се полива с бира,която от топлината започва да изтича от бутилката и се събира в тавичката.Много вкусно се получава.

И двата варианта с това пиле съм ги готвила, мога да гарантирам, че става уникално вкусно и крехко.
Аватар
sadeyes
Кафе с мляко

Мнениеот dancheto » Пет Ное 13, 2015 1:58 pm

Ехааа...Тити!!! Прекрасна идея! Благодаря! :tzeluvka:
Всеки знае, че здравето е най-важно, но какво правим, за да го поддържаме?
http://aquasourcebg.com/shop/index.html?ref=50062055
Заповядайте в групата!
https://www.facebook.com/groups/1742382206079869/
независим дистрибутор на АкваСорс 0894222659
Аватар
dancheto
Кафе машина

Мнениеот Tania911 » Сря Ное 18, 2015 9:42 pm

"Мъдростта не е задължително да дойде с възрастта. Понякога възрастта пристига самостоятелно." Оскар Уайлд
Tania911
Дълго кафе

Години: 62

Мнениеот sadeyes » Пет Ное 20, 2015 12:36 pm

Tania911 написа:https://scontent-frt3-1.xx.fbcdn.net/hphotos-xpa1/v/t1.0-9/1458476_681969931823069_421261910_n.jpg?oh=fd7abd0065fc87934681589d8f20723f&oe=56F8804C
https://fbcdn-sphotos-d-a.akamaihd.net/ ... f4d3847114

Снежните човечета, са много идейни, както виждам са и много лесни за приготвяне.
Аватар
sadeyes
Кафе с мляко

Мнениеот silviia » Пет Ное 20, 2015 2:02 pm

lila написа:Черен дроб - преди пържене се "изкисва" в прясно мляко - става супер крехък.

черния дроб става крехък като се изкисва в бира за около 1 час,става много вкусен
Аватар
silviia
Виенско кафе

Мнениеот Гео, граф » Пет Ное 20, 2015 2:45 pm

Аз, както вероятно знаете, не съм кой знае каква кулинарка, но този кебап предизвика фурор в моето фемили. Прави се бързичко и е много вкусен. Сготвих го снощи. Не можах да го снимам, защото дъщеря ми само дето не навря глава във фурната, за да започне да яде оттам. Стана фан-тас-тич-но :potekoha: !!! При това не сложих патладжан и гъби, че домашните ми са претенЗии, а една тиквичка, царевица и червен боб от консерва.

Ще се изкефя максимално, ако не го знаете :nod:

''Защото да се живее е приключение опасно, несигурно и вредно, но пък приятно.'' - Мимет
Снимките ми!

И пътя е хубав, и пристигането е безкрайно.
Днеска го сАдим, утре го кОпам :-)
Аватар
Гео, граф
Чист кофеин

Години: 53

Мнениеот botan » Пет Ное 20, 2015 3:13 pm

:shock: - докато схвана за какво я дробят и завиват в тая "салфетка". :lol: :lol: :lol:
Изображение Изображение ПП: Напомняйте ми, забравям :!:
Аватар
botan
Наркоман

Години: 25

Мнениеот Swetoslawa » Пет Ное 20, 2015 4:08 pm

много вкусно и апетитно изглежда :nod:
ИзображениеКамъкът си тежи на мястото! ИзображениеИзображение
Аватар
Swetoslawa
Дълго кафе

Години: 28

Мнениеот Titi » Пет Ное 20, 2015 4:10 pm

botan написа: :shock: - докато схвана за какво я дробят и завиват в тая "салфетка". :lol: :lol: :lol:

И аз помислих, че е салфетка и бая се ококорих, особено като почна да слага и малки парченца отдолу :lol: После ми просветна, че са кори за баница.
Ами, Гео, точно навреме излизаш с тая идея, че в събота ще имам гости и се чудех с какво да ги изненадам. Ей това ще им направя, ама ми дай малко повече указания:
1. Какви кори използваш, че аз кори за баница съм купувала два пъти в живота ми и не са ми много ясни.
2. Така, неподмазана с нищо кора ли слагаш?
3. Тоя сос бешамел не е ли връткаво да се прави, ти залива ли ги с бешамел?
4. Колко време се пекат във фурната?
5. Какво върви като гарнитура на това ядене?
Приключенията на Тити дългото чорапче http://titidulgotochorapche.blogspot.com/
Аватар
Titi
Чист кофеин

Години: 52

Мнениеот dancheto » Пет Ное 20, 2015 4:15 pm

Гео, прекрасна рецепта, обаче може ли и да се напише, че само гледам, за някои предполагам, но кое - колко и какво е.....отначало гъбите ли режат!? Може ли рецептата, моля!!! :nod:
Заповядайте в групата!
Аватар
dancheto
Кафе машина

Мнениеот bina » Пет Ное 20, 2015 4:50 pm

bina
Дълго кафе

Мнениеот dancheto » Пет Ное 20, 2015 5:02 pm

Заповядайте в групата!
Аватар
dancheto
Кафе машина

Мнениеот Гео, граф » Вто Дек 15, 2015 2:36 pm

Много се извинявам, че не съм видяла въпросите и коментарите в темата, ама вий си ме знаете, че съм разсеяна :sblush: . Добре че Бина е дала по-подробен линк. Но все пак ще обясня своя опит:

Titi написа:1. Какви кори използваш, че аз кори за баница съм купувала два пъти в живота ми и не са ми много ясни.

Аз ползвам кори Фамилия. Просто такива има в Билата до нас (освен Клевър, които не ми харесват)

2. Така, неподмазана с нищо кора ли слагаш?

Не подмазвам кората, достатъчно мазнина си има в самото ядене.

3. Тоя сос бешамел не е ли връткаво да се прави, ти залива ли ги с бешамел?

Бешамела не е никакъв проблем, Тити. За 5-6 порции го правя в малък дълбок тиган или тенджерка. Загрявам 4-5 с.л. олио и малко масло, поръсвам 2 с.л. брашно и свалям от огъня, за да разбъркам. Измислила съм си прост, но ефективен начин брашното да не става на бучици - при сипването му в сгорещената мазнина, го размачквам постоянно с прибора за пюре (най-елементарен - ето такъв).

Изображение

После започвам да наливам прясното мляко (1/2 литър), пак при непрекъснато бъркане (по-скоро мачкане ;) ). След като го сипя цялото, връщам тигана на огъня докато заври - отново при постоянно бъркане. Всъщност това бъркане е най-важното, защото иначе брашното става на противни бучици. Накрая добавям още малко масло и сол за овкусяване. Това е :nod:

4. Колко време се пекат във фурната?

До зачервяване. Но първо запичам топките само с бешамела, после добавям настъргания кашкавал - общо не повече от 1/2 час :stime:

5. Какво върви като гарнитура на това ядене?

Последния път гарнитурата беше свинска пържола :lol: :lol: ! И не се шегувам, такива бяха желанията на домочадието. Но според мен трябва да е нещо по-свежо - кисели краставички, прясна салата. Макар че ако ги направиш по-големшки, гарнитурата става излишна. Тази неделя имах гости и пак ги правих - сложих гъби, нахут, тиквички, боб и станаха толкова обемни, че буквално нямаше нужда от допълнения при различните салати на масата :nod:
''Защото да се живее е приключение опасно, несигурно и вредно, но пък приятно.'' - Мимет
Снимките ми!

И пътя е хубав, и пристигането е безкрайно.
Днеска го сАдим, утре го кОпам :-)
Аватар
Гео, граф
Чист кофеин

Години: 53

Мнениеот Tanet » Сря Дек 16, 2015 9:20 am

В едно кулинарно предаване , един готвач обясни,че за да не става на бучки запърженото за бешамел брашно, млякото или бульона се изливат наведнъж , а не постепенно. Аз така го правя и брашното си се разтваря преди да се сгъсти.
"Истинските неща в живота, не са нещата"
Изображение

градинките на "утринния покой"
Аватар
Tanet
Кафе машина

Години: 45

Мнениеот илюзия » Пон Яну 18, 2016 6:14 pm

Лесни и достъпни заместители на стандартните почистващи препарати:

Лимон: Цитрусовите плодове са чудесен обезмаслител. Освен това с тяхна помощ може да премахнете мръсотията от микровълновата фурна, неприятната миризма от дъските за рязане, петната от спалното бельо и да направите месинга в банята да блести, като след професионално почистване.

Ориз: В дома ни и някои от предметите за декорация, понякога има труднодостъпни места, които е трудно да почистим, като тези във вазите за цветя. Тях лесно може да почистите като смесите малко количество неварен ориз с топла вода и веро за миене на чинии. След това разтъркайте добре с гъбата и зрънцата ориз ще свършат всичко сами.

Кетчуп: Свикнали сме да ползваме кетчуп за овкусяване на любимите ни храни. Но пикантният сос е чудесно почистващо средство за месингови и медни предмети, стъклени повърхности и златни бижута. Само разтъркайте от него върху повърхността с помощта на суха кърпа и след това изплакнете.

Орехи: Драскотините върху дървените повърхности определено загрозяват тяхната красота. За да заличите пораженията, натрийте върху драскотините орехови ядки.

Лимонтозу и кола: Лимонтозуто обикновено го слагаме в сладка и конфитюри, но разтворено във вода, то може да премахва мазни петна от материи. Също така успешно премахва ръждата, точно като любимата ви напитка – кола.

Утайка от кафе: Не изхвърляйте утайката от кафе. С нея може да премахнете неприятната миризма от хладилника или да почистите мазни повърхности.
Лъжливите обещания дразнят повече от откровения отказ.
Ако си успял да излъжеш някого, това не означава, че е по-глупав от теб.
Това значи само, че ти е имал доверие повече, отколкото си заслужавал!
илюзия
Кафе с мляко

ПредишнаСледваща

Назад към Готварство