Хитринки разни и разнообразни

Изкушения за лакомници и гурмани.
Публикувай отговор
Аватар
tanya1602
Виенско кафе
Мнения: 311
Регистриран на: Ное 29, '09, 07:50
Местоположение: София

Re: Хитринки разни и разнообразни

Мнение от tanya1602 »

Blue sky написа:Аз напоследък доста експериментирам с риба, но за Никулден - традиционното, както мама го прави от както се помня - шаран, пълнен с орехи и фъстъци
Котьо е мноого претенциозен и много много риба не яде. Та шаранът му меришел, иначе аз го обичам. По принуда рибата е само пържена. :svekurva:
Аватар
Калина-малина
Двойно кафе
Мнения: 179
Регистриран на: Ное 26, '09, 19:33
Местоположение: Филибето

Re: Хитринки разни и разнообразни

Мнение от Калина-малина »

Blue sky написа:Аз напоследък доста експериментирам с риба, но за Никулден - традиционното, както мама го прави от както се помня - шаран, пълнен с орехи и фъстъци
И при мен нещата са същите, задължително шаран-плакия. В плънката слагам освен много лук, орехи, черен пипер, магданоз и стафиди. Придават страхотен вкус. :nod:
В нашата къща шаранът е на почит и много се чудя, как толкова народ от тук не го одобрява като риба? Досега не съм попадала на миризлив? И винаги, когато купувам , гледам да е около кило и двеста, максимум и триста.
Много сме лудите....но сме пръснати!
Аватар
mucunka
Кафе машина
Мнения: 3128
Регистриран на: Ное 29, '09, 18:57
Местоположение: София,Световрачене
Дал благодарност: 19 пъти
Получил благодарност: 33 пъти

Re: Хитринки разни и разнообразни

Мнение от mucunka »

Ти си късметлийка,колкото пъти купя,толкова пъти направо вони.Тъкмо щях да ви питам как убивате миризмата на тиня.Много я мразя,със седмици имам усещането за нея. :ufff:
АКО ИСКАШ ДА СЕ ПОЧУВСТВАШ БОГАТ,ПРОСТО ПРЕБРОЙ ВСИЧКИТЕ СВОИ НЕЩА,КОИТО НЕ СИ КУПИЛ С ПАРИ.
http://mucun72.snimka.bg/daily/dostignata-mechta.752721
моите цветя
моите гоблени
el pistolero
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1098
Регистриран на: Ное 29, '09, 23:15
Местоположение: Бургас

Re: Хитринки разни и разнообразни

Мнение от el pistolero »

По Никулден непремнно хапвам пилешко :ieeemyzh: :hihihi:
А през останалото време когато си искам ям рибка- сафридчета, зарганчета, скумрийки и цаца :ieeemyzh: пък шарана, червеноперката както и златните рибки от аквариумите и всички тия многокосто-кривокости блатни свинчета хич не ги и понасям. То си им е вродено да си папкат болкуци, пък особено когато ги угояват в изкуствени условия с костно брашно от екарисажите или рибено брашно и други подобни вонящи ярмички стават направо "перфектно" :glupav: То и в естествени условия е трудно да се открие шаран в някоя река- всичко е уловено и набутано по частните язовирчета и гьолове и бива прехранвано и захранвано с всевъзможни риболовни захранки и други ярми :svekurva:
Морската рибка или поне хищна сладководна рибка са ми любими. Чисто бяло месо без излишни миришещи мазнини и кости, коитое отделят лесно или са пренебрежимо тънки, за да си ги схруска директно човек :D
Лимонът по форма е жълт.

Теорията за съответствията, оформила се още в недрата на декадентството, е в основата на цялата естетика на символизма.
Аватар
tanya1602
Виенско кафе
Мнения: 311
Регистриран на: Ное 29, '09, 07:50
Местоположение: София

Re: Хитринки разни и разнообразни

Мнение от tanya1602 »

el pistolero написа:По Никулден непремнно хапвам пилешко :ieeemyzh: :hihihi:
А през останалото време когато си искам ям рибка- сафридчета, зарганчета, скумрийки и цаца :ieeemyzh: пък шарана, червеноперката както и златните рибки от аквариумите и всички тия многокосто-кривокости блатни свинчета хич не ги и понасям. То си им е вродено да си папкат болкуци, пък особено когато ги угояват в изкуствени условия с костно брашно от екарисажите или рибено брашно и други подобни вонящи ярмички стават направо "перфектно" :glupav: То и в естествени условия е трудно да се открие шаран в някоя река- всичко е уловено и набутано по частните язовирчета и гьолове и бива прехранвано и захранвано с всевъзможни риболовни захранки и други ярми :svekurva:
Морската рибка или поне хищна сладководна рибка са ми любими. Чисто бяло месо без излишни миришещи мазнини и кости, коитое отделят лесно или са пренебрежимо тънки, за да си ги схруска директно човек :D
Познати до бога думи... :vsichkovizhdam:
Аватар
orkud
Кафе машина
Мнения: 3351
Регистриран на: Дек 2, '09, 12:34
Получил благодарност: 1 път
Обратна връзка:

Re: Хитринки разни и разнообразни

Мнение от orkud »

Ние в къщи спазваме традицията на Никулден да се яде шаран, който се води за слуга на светеца. Колкото повече люспи има, толкова е по богата годината. По традиция люспа от шарана се дава на всеки член от семейството, за да е здрав и да му е богата годината.
Шарана изкисвам в леко подкиселена вода, за да се премахне дъха на тиня, ако го има. Най го обичаме печен на скарата, но на Никулден правим и рибник , който е с праз, гъби и ориз и парчета пържен шаран. Става много вкусен :nod: Може и пълнен, който също е много вкусен :daaa:
Satori
Баш кафе майстор
Мнения: 2638
Регистриран на: Ное 23, '09, 20:14

Re: Хитринки разни и разнообразни

Мнение от Satori »

orkud написа:Ние в къщи спазваме традицията на Никулден да се яде шаран, който се води за слуга на светеца. Колкото повече люспи има, толкова е по богата годината. По традиция люспа от шарана се дава на всеки член от семейството, за да е здрав и да му е богата годината.
Шарана изкисвам в леко подкиселена вода, за да се премахне дъха на тиня, ако го има. Най го обичаме печен на скарата, но на Никулден правим и рибник , който е с праз, гъби и ориз и парчета пържен шаран. Става много вкусен :nod: Може и пълнен, който също е много вкусен :daaa:
Таничка, я дай точна рецепта за тоя рибник. Никога не готвя шаран, защото нито аз, нито мъж ми ядем такава риба. Но пък празът, гъбите и оризът много ме грабнаха и може да ги комбинирам с друга риба. Между другото пържен шаран може да се прежаля да хапна.
Аватар
nel4o
Баш кафе майстор
Мнения: 2554
Регистриран на: Ное 23, '09, 21:38

Re: Хитринки разни и разнообразни

Мнение от nel4o »

Пърженият шаран, ако е чистичък и маринован преди това, е страхотна риба. :potekoha:
кирилица не е на съседа Киро жена му...

http://raphaelholisticjewelry.com/
Аватар
nel4o
Баш кафе майстор
Мнения: 2554
Регистриран на: Ное 23, '09, 21:38

Re: Хитринки разни и разнообразни

Мнение от nel4o »

Когато пека тиква, ръся захар в тавата, слагам тиквата нагоре с гората и наливам половин чаша вода.
кирилица не е на съседа Киро жена му...

http://raphaelholisticjewelry.com/
Аватар
роси_г
Дълго кафе
Мнения: 101
Регистриран на: Дек 4, '09, 21:36
Местоположение: варна

Re: Хитринки разни и разнообразни

Мнение от роси_г »

Тилапията панирана в царевично брашно е невероятно вкусна.И пържените тиквички стават хубави с царевично брашно.
Публикувай отговор

Обратно към “Готварство”