Виртуални готварски пътешествия

Изкушения за лакомници и гурмани.
Аватар
orkud
Кафе машина
Мнения: 3351
Регистриран на: Дек 2, '09, 12:34
Получил благодарност: 1 път
Обратна връзка:

Виртуални готварски пътешествия

Мнение от orkud »

Рискувам за ме линчувате, заради това готвене, но ви моля да разберете. По стечение на обстоятелствата ми се наложи да се ровя къде ли не за интересни и оригинални рецепти, част от тях много ми харесват, но не ми влизат в работа, други ми влизат в работа, но не ми харесват :lol: :lol: В хода на търсенето реших, че мога да ви направя съпричастни на моето ровене :angelche: :angelche: Тук мисля да записвам стандартни рецепти, известни такива и неща, които съм намерила из разни стари книжки и бележки. Това което има снимка някъде из нета, ще гледам да го добавям. Ще ви помоля да ми извините още една моя странност, не съм от много подредените хора, подредения хаос е моето царство, така че ще обикалям където си искам :hihihi: Ще се опитам там където знам произхода да добавям държавата. Обещавам много тържествено да не спазвам реда за сладко и солено, сиреч пълен хаос :liubov2: :liubov2:
И така:

АМЕРИКА

от това, което прочетох за салатите, то почти не намерих салата без в дресинга/заливката/ да не е включена майонеза, сметана или смес с подобна консистенция

САЛАТА УОЛДОРФ

Моля да й отдадете нужното внимание, не току така е много популярна, вкуса и е примес от няколко вкуса и е предизвикателство за небцето

Изображение

Продукти:

250 г стръкове (селъри) целина http://www.recipemagician.com/produkti/celery/" onclick="window.open(this.href);return false;
2 средни ябълки
100 г орехи
4 с. л. готварска сметана
2 с. л. лимонов сок
100 г майонеза
щипка смлян черен пипер
сол

Приготвяне:

• Стръковете целина се почистват и се нарязват на ивички (жулиени).
• Ябълките се почистват от семките.
• Нарязват се на кубчета и се поръсват с лимонов сок.
• Орехите се нарязват на едро.
• В купа се поставят ябълките, целината, орехите и се разбъркват.
• Готварската сметана се разбива леко и се смесва с майонезата.
• Подправя се със сол, смлян черен пипер и лимонов сок.
• Салатата се залива с получената заливка и се охлажда за 2 часа в хладилника.
• Салатата Уолдорф се поднася като гарнитура към печено месо, скариди и т.н.


ЛАТИНСКА АМЕРИКА

ПАНИРАН БАНАН

Изображение

Рецептата не е от нета и е без снимка, горната е просто за ориентир как приблизително може да изглежда. Невероятна е, бърза и лесна за приготвяне, особено като му се яде на човек нещо сладко, а има само един банан и едно яйце например


1 яйце
1 лъжица захар
1 лъжица брашно
3 лъжици вода
1 ванилия
мазнина за пържене
1 или 2 банана

Обелваме банана и го режем на четири. Разбиваме панировката и потапяме парче по парче банана в нея. Поставяме в нагорещена мазнина и изпържваме банана.
По желание може да се аранжира със сметана спрей, шоколадови или кокосови стърготини, течен шоколад или нещо друго. Изключителен десерт!
lila
Чист кофеин
Мнения: 8112
Регистриран на: Ное 24, '09, 16:28
Получил благодарност: 1 път

Re: Виртуални готварски пътешествия

Мнение от lila »

Куба - Пържени банани
Бананите, ако не са презряли, може да опържите точно както се пържат картофки - на тънки резенчета, вкуса е същия - само избирайте по-зелени банани; трудно се намират все още у нас от онзи сорт "триъгълния" , който е за готвене.

Веднъж загледах тази кака-американка - Ребека Бранд, която обясняваше как за 15 долара сготвила за 10 човека лазаня - ето го клипа, човек дори да не знае английски се ориентира лесно
[video][/video]
оттогава често преглеждам канала с нейни клипове
http://www.youtube.com/user/RebeccaBran ... s/featured" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
orkud
Кафе машина
Мнения: 3351
Регистриран на: Дек 2, '09, 12:34
Получил благодарност: 1 път
Обратна връзка:

Re: Виртуални готварски пътешествия

Мнение от orkud »

Мерси за линка, изгледах го с внимание :daaa:

САЛАТА ВИГОРОН - НИКАРАГУА
подходяща и за празнични случаи

Внимателно прочетох рецептата, опитах я, като цяло доста прилича на всички наши салати, изключая комбинацията и начина на сервиране. Сервира се върху палмови листа, но при нас може да се направи върху марулени или зелеви листа.

Продукти - почват обещаващо ;)
Чаша пръжки - заместих ги с почти същото - запържено шарено свинско , на доста големи късове
Зеле, нарязано на ивици
настърган морков
твърди домати
варени картофи, нарязани на едро
маруля
олио,оцет, лимонов сок, сол

Върху всяко листо слагаме няколко парчета от овкусените предварително картофи, върху тях зелето с моркови, къщо овкусени, доматите на филийки, Най отгоре украсяваме с пръжките, набодени с клечки за зъби.
Публикувай отговор

Обратно към “Готварство”