ИДВАТ ПРАЗНИЦИ ДА СЕ ПОДГОТВИМ

Изкушения за лакомници и гурмани.
Публикувай отговор
Аватар
estrella74
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1406
Регистриран на: Юли 14, '10, 23:00
Местоположение: София

Re: ИДВАТ ПРАЗНИЦИ ДА СЕ ПОДГОТВИМ

Мнение от estrella74 »

dal, много хубава трапеза! Калинките и елхата от краставици много ми харесаха. :dovolen:
Това, което прави живота интересен, е възможността да осъществиш мечтата си.
[img]http://media.snimka.bg/s1/1862/029967772.jpg?r=0[/img]
Аватар
orkud
Кафе машина
Мнения: 3351
Регистриран на: Дек 2, '09, 12:34
Получил благодарност: 1 път
Обратна връзка:

Re: ИДВАТ ПРАЗНИЦИ ДА СЕ ПОДГОТВИМ

Мнение от orkud »

Дааал, ако продължаваш така добре да се представяш, догодина ти ще откриваш темата в готварство, а аз ще показвам розова градина, поради липса на друго поле за изява :lol: :lol:
Страшно добре си се справила, признай сега колко пъти ни спомена с ...любов за акълите и подкокоросването, докато ги правеше :gydigydi:
helan
Виенско кафе
Мнения: 415
Регистриран на: Дек 14, '11, 14:52
Местоположение: Пловдив

Re: ИДВАТ ПРАЗНИЦИ ДА СЕ ПОДГОТВИМ

Мнение от helan »

Ето го и моят първи щолен Изображение
Благодаря момичета.Малко бях прекалила със карамфила.Принцесите искат сушените плодове да са по малко но се изяде.
Догодина пак че то толкоз бърканици само по коледа :tzeluvka:
Честита коледа и Щастлива нова година на всички съфорумки
dal

Re: ИДВАТ ПРАЗНИЦИ ДА СЕ ПОДГОТВИМ

Мнение от dal »

айде , новогодишните тинтириминтири и почивка до догодина
Изображениетова с мноого фантазия е змия навила се главата е в средата , идеи от руските форуми , изпълнение дилетантско :D иначе е от зелена салата с репи и пи ракия добре :D
Изображениеканапета сьомга с горчица , отдолу скрема отгоре настъргана краставица-и то пи доста :hihihi:
Изображениекоктейлни салати , долу е кво ли не настъргано , на пръчките- чери моцарела
Изображениепатешки черен дроб пържен
Изображение
Изображение
печеното май не съм го снимала , ама стига толкоз , до догодина :daaa:
Аватар
Гео, граф
Наркоман
Мнения: 15818
Регистриран на: Юли 25, '10, 23:54
Местоположение: София-Подуенската градинка
Дал благодарност: 711 пъти
Получил благодарност: 1479 пъти

Re: ИДВАТ ПРАЗНИЦИ ДА СЕ ПОДГОТВИМ

Мнение от Гео, граф »

Дал, черитата си ги докарала таман като фуксийки :shock: :potekoha: ... Страаааашни са ! :daaa:
dal написа: Изображение
Ако някой се влюби във вас, бъдете благодарни, защото никой не е длъжен да ви обича!

"Научи се да даваш, защото имаш, а не да взимаш, защото искаш."
Л.М.Бюджолд
dal

Re: ИДВАТ ПРАЗНИЦИ ДА СЕ ПОДГОТВИМ

Мнение от dal »

м , мислиш ли , ми де ми белокрилките? те това са чаши за сладолед ...изглеждат големи , ама не са :lol:
мани , Гео , добре че минаха празниците
Аватар
orkud
Кафе машина
Мнения: 3351
Регистриран на: Дек 2, '09, 12:34
Получил благодарност: 1 път
Обратна връзка:

Re: ИДВАТ ПРАЗНИЦИ ДА СЕ ПОДГОТВИМ

Мнение от orkud »

Дал, какво правиш бе жена :shock: ,ееее, направо ми скри шапката. Развалихме ти ниииеее, отивам да се срамувам в ъгъла , направо те развалихме, уфффф ....
ти да ровиш чак в руските готварски форуми, вместо да търсиш рози, е не, това не мога да го понеса...не, не...
Аватар
Titi
Чист кофеин
Мнения: 7181
Регистриран на: Ное 25, '09, 10:51
Местоположение: София

Коледна/новогодишна трапеза

Мнение от Titi »

То малко неприлично баш аз, пишман готвачката, да откривам нова тема в "Готварство", ама чаках, чаках, никой не го прави, а Коледа само след седмица.
Казвайте кой какво е решил да приготви за празничната си трапеза. За Бъдни вечер ясно, там постните неща са си все едни и същи, те не са ми интересни. Интересни са ми идеи за Коледната и Новогодишната трапеза. Също и идеи за украса на масата.

Аз за Коледа съм решила следното:
1. Две салати - руска /домашно приготвена/ и печени чушки с цедено мляко, орехи и чесън. Хареса ми идеята да оформя руската салата в голяма обща чиния по този начин
Изображение
а салатата катък на всеки отделна чиния ето така
Изображение

2. Плато с мезета и кашкавали, харесала съм си една картинка от нета как красиво да се подредят, но не я открива сега да ви я покажа.
3. Основно: пълнена пуйка, изпечена върху зеле; Пържоли, печени на барбекюто за тези, които не обичат пуйка. Гарнитурата им ще измисля в движение.
4. За десерт - баница с тиква, орехи и късмети
5. Пита с паричка.

Ами това са ми намеренията коледни, търпят всякакви промени, особено ако вие покажете нещо интересно. Сега вие сте на ход.
Приключенията на Тити дългото чорапче http://titidulgotochorapche.blogspot.com/" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
greeneyed
Чист кофеин
Мнения: 9994
Регистриран на: Ное 30, '09, 15:11
Местоположение: 550 м н.в., в полите на Средна гора
Дал благодарност: 460 пъти
Получил благодарност: 875 пъти

Re: Коледна/новогодишна трапеза

Мнение от greeneyed »

Аз съм определила осн.ядене за Коледа- банска капама. Много я тачим! :liubov2: Салатки, баница с тиква, пита с късмети - във всяко парче има късмет, плодове... :dovolen:
Не искайте много- не можете да му платите цената... Ванга

моите цветя
iana_hk
Кафевар/ка/
Мнения: 924
Регистриран на: Авг 26, '10, 22:00
Местоположение: Варна
Дал благодарност: 49 пъти

Re: Коледна/новогодишна трапеза

Мнение от iana_hk »

И аз ще приготвя руска салата, салата с рулца от раци. За основно печено пиле и зелеви сарми, мезета, а за десерт баклава с плънка и канелени сладки.
"Ако искате да живеете дълго, започнете да живеете с кеф!"
д-р Мишел Саймс
Публикувай отговор

Обратно към “Готварство”