Домашна хлебопекарна - рецепти и съвети:)

Изкушения за лакомници и гурмани.
Публикувай отговор
Аватар
Titi
Чист кофеин
Мнения: 7181
Регистриран на: Ное 25, '09, 10:51
Местоположение: София

Re: Домашна хлебопекарна - рецепти и съвети:)

Мнение от Titi »

Току-що случайно попаднах на реклама: Хлебопекарни - виж оферти hlebopekarni.pazaruvaj.com Цени, магазини с нови хлебопекарни. Сравнение на оферти, марки, модели

Мисля, че е полезна за хората, тепърва избиращи си хлебопекарна, ето линка http://www.pazaruvaj.com/hlebopekarni-c ... tAodOSEATQ" onclick="window.open(this.href);return false;
Приключенията на Тити дългото чорапче http://titidulgotochorapche.blogspot.com/" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
vodo-leika
Кафе машина
Мнения: 4962
Регистриран на: Ное 25, '09, 20:29

Re: Домашна хлебопекарна - рецепти и съвети:)

Мнение от vodo-leika »

Много полезно! Благодаря, Тити! :tzvetentze:
Аватар
Titi
Чист кофеин
Мнения: 7181
Регистриран на: Ное 25, '09, 10:51
Местоположение: София

Re: Домашна хлебопекарна - рецепти и съвети:)

Мнение от Titi »

Утре ще правя хляб. Имам ръжено брашно и малко брашно от лимец. Дали е подходящо да ги смеся, или да не рискувам и да си направя чист ръжен хляб?
Приключенията на Тити дългото чорапче http://titidulgotochorapche.blogspot.com/" onclick="window.open(this.href);return false;
denitsavm

Re: Домашна хлебопекарна - рецепти и съвети:)

Мнение от denitsavm »

Тити, смеси ли ги? Аз принципно мешам само бяло с ръжено или някакво такова. Тук никой не харесва "черен" хляб /освен мен/ и тия експерименти не ги приемат :dovolen:
Аватар
Titi
Чист кофеин
Мнения: 7181
Регистриран на: Ное 25, '09, 10:51
Местоположение: София

Re: Домашна хлебопекарна - рецепти и съвети:)

Мнение от Titi »

denitsavm написа:Тити, смеси ли ги? Аз принципно мешам само бяло с ръжено или някакво такова. Тук никой не харесва "черен" хляб /освен мен/ и тия експерименти не ги приемат :dovolen:
Смесих ги. Вече два пъти правя с ръженото брашно. Първият път го смесих с лимец, снощи пак пекох хляб и смесих ръжено и пълнозърнесто 50/50 http://vibo71.com/products-page/brashna ... no-zdrave/" onclick="window.open(this.href);return false; . Прави ми впечатление, че хляба с участие на ръжено брашно не се надува така, както с другите брашна. По-сбит става и така много ми харесва.
Приключенията на Тити дългото чорапче http://titidulgotochorapche.blogspot.com/" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
Албена
Кафе машина
Мнения: 4526
Регистриран на: Фев 2, '10, 09:57
Местоположение: Габрово

Re: Домашна хлебопекарна - рецепти и съвети:)

Мнение от Албена »

Правила съм хляб само с грахам и само с ръжено брашно.Наистина става по-нисък и по- сбит ,но пък е вкусен. :nod:
Добавям понякога и сушени зеленчуци от готов микс - домати ,праз и чушки и микс от семена.
Аватар
vodo-leika
Кафе машина
Мнения: 4962
Регистриран на: Ное 25, '09, 20:29

Re: Домашна хлебопекарна - рецепти и съвети:)

Мнение от vodo-leika »

Питанка :харесах си на Gorenje обаче една колежка ми твърди, че само в тези на Мулинекс имало книжки с рецепти и за другите трябвало да се преизчислява. Това крайно ме съмнява като информация? :hmmmmmm:
Аватар
ToBo
Чист кофеин
Мнения: 7642
Регистриран на: Апр 21, '12, 20:41
Местоположение: София

Re: Домашна хлебопекарна - рецепти и съвети:)

Мнение от ToBo »

vodo-leika написа:Питанка :харесах си на Gorenje обаче една колежка ми твърди, че само в тези на Мулинекс имало книжки с рецепти и за другите трябвало да се преизчислява. Това крайно ме съмнява като информация? :hmmmmmm:
Моята е Gorenje и имаше книжка с рецепти :daaa:
Никога не е късно да засадиш клематис...
denitsavm

Re: Домашна хлебопекарна - рецепти и съвети:)

Мнение от denitsavm »

Пропорциите за хляб, надали зависят от хлебопекарната машина, Водолейче :dovolen: Аз получих моята машина без да искам и тя беше без инструкции. Просто питах снаха ми тя колко и какво слага в нейната и така си правих хляба в началото, после разрових нета и си намерих инструкция, което ми свърши работа само от гледна точка на това, че имаше пропорции за по-малък хляб.

За мен основната разлика е в дължината на хляба и в приставките за багети. Моята няма приставки и прави хлябовете "тухлички", ако трябва да избирам със сигурност ще търся такава, която прави дълги хлябове, защото тия огромни филии не са ми по вкуса - едно, че трябва да ги режеш на две, за да станат нормални, но по-големия ми проблем е, че аз ги харесвам много и печени на тостер - голямо оформяне пада и трудно ги режа тънки ... Багети не съм правила, не съм и яла, една приятелка много ги хвали ... но не ми е зор и за тях
troll

Re: Домашна хлебопекарна - рецепти и съвети:)

Мнение от troll »

Деница!
Обясни,много моля, за багетите.
Аз правя хляб с моята black&decker allin one, която е с две врътки.
Но много ме нерви размерът на филията.
Наполовина са малки, а иначе са големи.
Режа ги както си искам, квото остава ако можем използваме.
Аз, преди 20-25 години инсталирах в Бг една френска линия за багети и докато ползвахме техните подобрители и набухватели правехме френски хляб в София, обаче техните неща много скъпи.... сменихме ги с български. Цената падна, но хляба стана български, де.
:mrgreen:
Та според мен хубавите багети искат висококачествени подобрители и набухватели и спец мая.
Ма ако може по-лесно аз съм готов веднага...
Публикувай отговор

Обратно към “Готварство”