Помагайте

Изкушения за лакомници и гурмани.
Аватар
bistreto
Кафе с мляко
Мнения: 238
Регистриран на: Мар 26, '12, 21:14
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Помагайте

Мнение от bistreto »

Успех с новото сладко Тити :daaa: на мен това ми се случи като млада булка :lol: баща ми зор видя да го извади и да го сложи в джибрето за ракията.
След това се консултирах със свекървата - прекрасни сладка - голяма майсторка беше жената. Като прегледах мненията видях това на Румиот Варна - точно така го правеша тя и аз покрай нея - това са основните принципи и ако ги спазваш няма да имаш проблем. Успех :stiskam: ... и почерпи на някоя снимка като стане :lol:
"Същественото е невидимо за очите ..."
Аватар
Titi
Чист кофеин
Мнения: 7181
Регистриран на: Ное 25, '09, 10:51
Местоположение: София

Re: Помагайте

Мнение от Titi »

Направих го, направих го :ieeee: :ieeemyzh: :ieeee: Има прекрасен кехлибарен цвят и черешките стоят жълти, гъстотата му е перфектна. Благодаря за съветите ви, завинаги ще следвам най-важните на които ме научихте: сладко се вари на слаб огън; при всеки плод времето за варене е различно; сладкото от череши да се махне от огъня още когато прилича на компот :tzvetentze:
Бистре, преди 23 години бях млада булка, ама то никога не е късно човек да стане за резил. Както и никога не е късно да научи нещо ново :D
Приключенията на Тити дългото чорапче http://titidulgotochorapche.blogspot.com/" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
bistreto
Кафе с мляко
Мнения: 238
Регистриран на: Мар 26, '12, 21:14
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Помагайте

Мнение от bistreto »

Супер - много се радвам за теб :ieeee:
"Същественото е невидимо за очите ..."
Аватар
al.yank
Кафе машина
Мнения: 3786
Регистриран на: Ное 27, '09, 23:24
Местоположение: Варна

Re: Помагайте

Мнение от al.yank »

Докато рових из нета да търся как да си оправя гъстото сладко,попаднах на тази тема от нашия форум.Та,вчера правих сладко от касис,арония и фр.грозде.Остана мъничко и го сложих в бурканче в хладилника.Опитах го преди малко-ужас,точи се по лъжицата като туткал,не е съвсем бетонирано.Иде ми да се застрелям,толкова години правя сладка,за първи път ми се случва такова нещо.Искам да попитам-вадя го от бурканите,добавям гореща вода,оставвям да поври 10-тина минути и пак запечатвам,това ли е?Не се заваряват бурканчетата,нали?Допълнително захар да слагам ли?Тити,ти как оправи онова злополучно сладко от череши? :D
Помагайте,че писах на мъжо,той от сега точи лиги какви палачинки щели да стават :hmmmmmm:
Истината рядко е чиста и никога проста!
http://bonko.snimka.bg/hobby/moite-cvetya.30518
tonimimi
Двойно кафе
Мнения: 198
Регистриран на: Яну 21, '14, 09:28
Местоположение: Шумен

Re: Помагайте

Мнение от tonimimi »

Тити ще ти напиша подробно как се прави сладко и конфитюр.моята маминка беше специалист в това.та за сладко ти трябват -1кг плод и 1 кг захар.аз никога не го правя в 3-ен размер.плодът се изчиства от костилки или семки иде слага в по голяма и по дълбока тава.след това се изсипва захарта и престоява докато се получи захарен сироп.Садко и конфитюр се варят на бавен огън.Но понеже обикновено нямам време отначало го слагам на по силно,колкото да изври водата.Тук има един момент-на отпенване.Ако искаш го прави не е задължително,но вкусът после е друг,когато си го отпенил.С решетъчната лъжица-ако имаш.когато го отпеня намалям температурата драстично-т.е.ако е бил котлонът на 6 го слагам на 3.После докато се пени измивам бурканите и ги нареждам около тавата със сладкото за да се затоплят и те.СЛАДКО НЕ СЕ СИПВА В СТУДЕН БУРКАН.Задължително е сух и затоплен като когато започвам да разсипвам слагам и лъжица в буркана-за да поеме и тя от горещината.сладкото е готово когато капката спре да се разлива или правиш черта в самия съд в който го вариш.стане ли черта значи е готово.как пробваш капката дали не се разлива?-със суха лъжица вземаш малко от сиропа и го поставяш или в/у нокътя си или в/у суха плоска чиния.сладкото винаги го сипвам горещо в затоплен буркан с лъжица вътре и затварям капачката като това което е потекло го зачиствам.Обръщам и ги държа обърнати докато изстинат.не варя после за капачката.ако сладкото или конфитюрът е направен както трябва той не се разваля и не се захаросва.ако нещо не ти е ясно питай.
Аватар
Titi
Чист кофеин
Мнения: 7181
Регистриран на: Ное 25, '09, 10:51
Местоположение: София

Re: Помагайте

Мнение от Titi »

al.yank написа:Тити,ти как оправи онова злополучно сладко от череши? :D
Саше, та то това се е случило преди 3 години, аз по-назад от една не помня. Най-вероятно съм използвала съвета на svetla06 от предишната страница, гледам, че само тя е описала подробно как да се оправи втвърдено/сгъстено сладко.
Приключенията на Тити дългото чорапче http://titidulgotochorapche.blogspot.com/" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
al.yank
Кафе машина
Мнения: 3786
Регистриран на: Ное 27, '09, 23:24
Местоположение: Варна

Re: Помагайте

Мнение от al.yank »

Благодаря Тити!Ми,така ще го направя,не вярвам да го разваля,поне да става за ядене,че са толкова хубави и полезни плодове.
Истината рядко е чиста и никога проста!
http://bonko.snimka.bg/hobby/moite-cvetya.30518
Аватар
Миша
Наркоман
Мнения: 17028
Регистриран на: Ное 27, '09, 14:11
Местоположение: София
Дал благодарност: 136 пъти
Получил благодарност: 468 пъти
Обратна връзка:

Re: Помагайте

Мнение от Миша »

Помагайте,моля!Искам да си купя качествен керамичен тиган , моля,дайте съвет!Предишния ми,който не беше от най-евтините,някъде към 80 лв беше,на втората година взе да лепне,после се ядосах и взех някакъв на промоция към трийсетина лв беше,на него покритието не е мръднало,обаче танцува върху котлона,сякаш е на въздушна възглавница,то си е така ,толкова е изкривен,уж взимам точен размер ,уж температурата да се разпределяла равномерно .Не искам тефлон и производни,искам керамичен!
Свирете, музиканти! Дълга нощ ще е тази - чак до изгрева на надеждата......


Разсадник
Изображение
Аватар
milena02
Чист кофеин
Мнения: 5417
Регистриран на: Юни 13, '12, 16:35
Местоположение: София
Получил благодарност: 1 път

Re: Помагайте

Мнение от milena02 »

Мише, абе за какво толкова пари даваш за един келяв тиган?! Аз купувам тефлонови и щом му се протърка покритието, хвърлям без угризения, и вземам следващия. Иначе, си спомням в Русия ползваха едни чугунени тигани, които нямаха износване. Не съм виждала обаче такива у нас.
Аватар
Миша
Наркоман
Мнения: 17028
Регистриран на: Ное 27, '09, 14:11
Местоположение: София
Дал благодарност: 136 пъти
Получил благодарност: 468 пъти
Обратна връзка:

Re: Помагайте

Мнение от Миша »

milena02 написа:Мише, абе за какво толкова пари даваш за един келяв тиган?! Аз купувам тефлонови и щом му се протърка покритието, хвърлям без угризения, и вземам следващия. Иначе, си спомням в Русия ползваха едни чугунени тигани, които нямаха износване. Не съм виждала обаче такива у нас.
Защото обичам като готвя да ми е приятно,а не да се измъчвам , тефлон категорично не искам ,в тази категория съм,на които много влияят някои статии :mrgreen:
Свирете, музиканти! Дълга нощ ще е тази - чак до изгрева на надеждата......


Разсадник
Изображение
Публикувай отговор

Обратно към “Готварство”