Пилешки мръвки

Изкушения за лакомници и гурмани.
Публикувай отговор
Аватар
ptiholov
Кафе машина
Мнения: 3594
Регистриран на: Ное 29, '09, 22:18
Местоположение: Бургас
Дал благодарност: 15 пъти
Получил благодарност: 595 пъти

Re: Пилешки мръвки

Мнение от ptiholov »

Това звучи много интересно.Това на снимката твоите дюли ли са. :lol: :hihihi:
Аватар
Titi
Чист кофеин
Мнения: 7181
Регистриран на: Ное 25, '09, 10:51
Местоположение: София

Re: Пилешки мръвки

Мнение от Titi »

ptiholov написа:Това звучи много интересно.Това на снимката твоите дюли ли са. :lol: :hihihi:
не, копнах го от електронния вестник. Нали затова викам първи ти да се пробваш, пък после аз :D
Ама пък така като се върнах пак да погледна, хъм, верно приличат на моите дюли :hihihi:
Приключенията на Тити дългото чорапче http://titidulgotochorapche.blogspot.com/" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
ptiholov
Кафе машина
Мнения: 3594
Регистриран на: Ное 29, '09, 22:18
Местоположение: Бургас
Дал благодарност: 15 пъти
Получил благодарност: 595 пъти

Re: Пилешки мръвки

Мнение от ptiholov »

Ще ги пробвам дюлите ти,но се чудя дали да не променя рецептата.Дали вместо да ги варим,да не ги печем под фолио. :hmmm: Нещо такова ми се върти във главата,още повече,че те са бланширани вече.
Аватар
Titi
Чист кофеин
Мнения: 7181
Регистриран на: Ное 25, '09, 10:51
Местоположение: София

Re: Пилешки мръвки

Мнение от Titi »

ptiholov написа:Ще ги пробвам дюлите ти,но се чудя дали да не променя рецептата.Дали вместо да ги варим,да не ги печем под фолио. :hmmm: Нещо такова ми се върти във главата,още повече,че те са бланширани вече.
Обаче после течността дето са вряли се използва да се направи соса за тях. Сигурно е като при печената тиква, аз там наливам вода почти да покрие парчетата и те хем се варят, хем се пекат, хем се задушават.
Приключенията на Тити дългото чорапче http://titidulgotochorapche.blogspot.com/" onclick="window.open(this.href);return false;
Satori
Баш кафе майстор
Мнения: 2638
Регистриран на: Ное 23, '09, 20:14

Re: Пилешки мръвки

Мнение от Satori »

Аз също не бих ги варила, а бих ги пекла под фолио.
Аватар
bouquet
Чист кофеин
Мнения: 7054
Регистриран на: Дек 9, '09, 22:02
Получил благодарност: 1 път

Re: Пилешки мръвки

Мнение от bouquet »

Пилешко във фолио
3 цели бута /може бяло месо, крилца, филе, каквото имате/, 1/5 лимон, 1с.л. брашно, 1с.л.олио, 1 ч.л. червен пипер, 1ч.л. универсална подправка /Маги, Вегета/, черен пипер и сол на вкус. Към лимоновия сок се добавят всички останали продукти/ без пилето :lol: /Прави се кашичка, ако стане гъста може да сложи 1с.л.вода. С таки кашичка с четка се намазва месото, което се поставя върху намазнено алуминиево фолио. Завива се всяко бутче и се нареждат в тавичка. Пекат се на 250 градуса около 40мин, а след това се разтваря фолиото ,за да се зачерви, и се пече още 15 мин. :daaa:
Търся добри хора
Satori
Баш кафе майстор
Мнения: 2638
Регистриран на: Ное 23, '09, 20:14

Re: Пилешки мръвки

Мнение от Satori »

Букет - много интересна рецепта! :daaa:
Аватар
5ia
Кафевар/ка/
Мнения: 992
Регистриран на: Дек 13, '09, 09:06
Местоположение: Русе

Re: Пилешки мръвки

Мнение от 5ia »

Букет, преди малко приключихме с яденето на пилешкото. Стана много добре. Обаче се чудя, дали другия път да не го "облагородя" с една лъжица мед :hmmm:
Аватар
bouquet
Чист кофеин
Мнения: 7054
Регистриран на: Дек 9, '09, 22:02
Получил благодарност: 1 път

Re: Пилешки мръвки

Мнение от bouquet »

Петя, радвам се, че ви е харесало :dovolen: Ако прибавиш и мед, сподели след това как се е получило, моля!
Търся добри хора
Аватар
jina_ina
Кафе с мляко
Мнения: 250
Регистриран на: Яну 6, '10, 23:34
Местоположение: Солун, Гърция

Re: Пилешки мръвки

Мнение от jina_ina »

Лесна лятна манджа с пилешко в гювеч или какъвто и да е съд с капак, който да става за фурна.
Режеш, хвърляш и два часа правиш каквото ти душа иска.
- 3 глави кромид - нарязан на полумесеци
- 1-2 патладжана (в зависимост от големината) - нарязани на големи кубчета
- 2 тиквички - нарязани на шайби
- 2-3 чушки - нарязани на големи парчета
- 2-3 домата - на кубчета
- 1 пиле нарязано на порции (аз побългарих рецептата - сложих 2 бутчета нарязани - криза е!)
Това, което исках да добавя от мене си и забравих, са пресни печурки, щото обичам много гъби и сигурно щяха да дадат друг вкус на ястието.
- сол, черен пипер и риган (или каквато подправка ви харесва)
Това всичко се хвърля в гювеча, по реда, който съм писала, залива се с малко зехтин (без грам вода!!!! ) и се пече 2 часа във фурната (аз го пеках 2,5 часа) Всичко стана "мозък" ! Мисля, че търпи импровизации -сега се сещам освен за гъбите и за малко чесън например
Фотнах манджата, ама нещо снимчиците се поразмазаха :sblush: ,все пак ще добиете представа

Изображение

Изображение
Когато ти стане толкова трудно и си мислиш, че не можеш да продължиш - не ти остава нищо друго, освен да продължиш!
Публикувай отговор

Обратно към “Готварство”