Пилешки мръвки

Изкушения за лакомници и гурмани.
Публикувай отговор
Аватар
Titi
Чист кофеин
Мнения: 7181
Регистриран на: Ное 25, '09, 10:51
Местоположение: София

Re: Пилешки мръвки

Мнение от Titi »

Ето това приготвих аз за моите гости, послучай рождения ми ден

Изображение

Изображение
Снимките и рецептата са от сайта "Вкусно с Йоли" http://yoli-www.blogspot.com/2010/03/blog-post_18.html" onclick="window.open(this.href);return false;
Приключенията на Тити дългото чорапче http://titidulgotochorapche.blogspot.com/" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
katina
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1436
Регистриран на: Юни 7, '12, 18:46
Местоположение: Хасково
Дал благодарност: 64 пъти
Получил благодарност: 33 пъти

Re: Пилешки мръвки

Мнение от katina »

Тити, много вкусно изглежда,а и лесно за приготвяне :daaa: Спази ли рецептата? Ако имаш снимки давай ги!
Вчерашният ден е вече история, утрешният е загадка, а днешният е дар.
Аватар
Titi
Чист кофеин
Мнения: 7181
Регистриран на: Ное 25, '09, 10:51
Местоположение: София

Re: Пилешки мръвки

Мнение от Titi »

krasota написа:Тити, много вкусно изглежда,а и лесно за приготвяне :daaa: Спази ли рецептата? Ако имаш снимки давай ги!
Спазих рецептата, наистина е лесно и бързо за приготвяне и става точно като на снимката. Вкусно е и по-нестандартно като визия. Нищо не снимах, от еуфория да подредя красива маса и да сложа завъртяни яденета на нея, не ми остана време и да снимам. Само тортите щракнах, но тях правих предишния ден. :dovolen:
Приключенията на Тити дългото чорапче http://titidulgotochorapche.blogspot.com/" onclick="window.open(this.href);return false;
tonimimi
Двойно кафе
Мнения: 198
Регистриран на: Яну 21, '14, 09:28
Местоположение: Шумен

Re: Пилешки мръвки

Мнение от tonimimi »

и аз пробвах рецептата на "данчето"-снимката с иенската тенджера.Наистина е много вкусно :nod:
Аватар
al.yank
Кафе машина
Мнения: 3786
Регистриран на: Ное 27, '09, 23:24
Местоположение: Варна

Re: Пилешки мръвки

Мнение от al.yank »

И аз съм правила тимбалчетата на Йоли,чудесни са и много идейни за гости.По мое мнение,ще станат още по-вкусни и сочни,ако лука е повечко.Комбинацията с куркума е страхотна.
Истината рядко е чиста и никога проста!
http://bonko.snimka.bg/hobby/moite-cvetya.30518
Аватар
katina
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1436
Регистриран на: Юни 7, '12, 18:46
Местоположение: Хасково
Дал благодарност: 64 пъти
Получил благодарност: 33 пъти

Re: Пилешки мръвки

Мнение от katina »

Благодаря за отговора, Тити! Щом е станало същото като на снимката, супер, ще се пробвам да ги направя и аз тези тимбалчета :dovolen:
Вчерашният ден е вече история, утрешният е загадка, а днешният е дар.
Аватар
Asarina
Кафе машина
Мнения: 3940
Регистриран на: Мар 31, '13, 16:23
Местоположение: София - Лобош
Дал благодарност: 2 пъти

Re: Пилешки мръвки

Мнение от Asarina »

Satori написа:Хайде, специален поздрав за Titi:

Пилешко /или заек/, със сладък сос на фурна:

Режат се в тавата картофи, тиквички и червени чушки, отгоре парчетата месо и се заливат със сос (2 с.л. мед, няколко скилидки чесън пресовани, 1 с.л. горчица, пипер по желание и 2-3 с.л. зехтин). Пече се на умерена фурна - 200 градуса. Картофите може да се сложат първи в тавата, и да се запичат 10-15 мин, поръсени със сол и зехтин, докато човек си приготвя другите зеленчуци и соса. Месото се слага на порции отгоре,връху зеленчуците. Цялото нещо се пече около час, така че има време да стане. Може да се сложи и фолио отгоре, за да по-задушено - или ако вземе бързо да потъмнява (от меда потъмнява бързо). Ако се готви заек, можеда се обвари преди това, но ако е домашен, надали е нужно.

Не съм пробвала рецептата.
Тази рецепта пробвал ли я е вече някой? Може би ще я пробвам тия дни :dovolen: Тъкмо е останало половин пакетче чушки във фризера :dovolen:
Румена
Виенско кафе
Мнения: 312
Регистриран на: Авг 20, '14, 22:17
Местоположение: София

Re: Пилешки мръвки

Мнение от Румена »

dancheto написа: Рецептата е от един форум, ако не се лъжа беше БГ мама....една жена спечелила конкурс на сп. Меню с тази рецепта:
На дъното на йенска тенджера се нарязва пил. филе гърди /една пеперуда// на жулиени беше при мен, по рецепта на кубчета/, отгоре са нарязват пресни гъби около 400 гр на широки ивици, върху тях лук нарязан на едри ивици също /по рецепта 4 глави, аз сложих 2/ :nod: и най-отгоре се разстила една опаковка майонеза. Никакви подправки, мазнини допълнителни, нито вода. Захлупваш, слагаш в студена фурна за 1 час и половина. Облизахме си пръстите, като се изкара от фурната имаше и сосче вътре. Да,.... по желание са наръсва кашкавал и се запича само отгоре. Бързо, лесно и вкусно! Бон апети!
П.П. Количеството беше доста, но докато се сетя да снимам.... :D Йенската тенджерка ми е от големите, около 30 см ширина, напълва се почти до горе.
Мням!!! :dovolen:
Мисля следващият път да сложа лук и отдолу под пилето, да поръся със сол и черен пипер и може би и царевица :dovolen:
Внимавай какво си пожелаваш, защото може и да го получиш...
Публикувай отговор

Обратно към “Готварство”