Ястия с мляно месо

Изкушения за лакомници и гурмани.
Satori
Баш кафе майстор
Мнения: 2638
Регистриран на: Ное 23, '09, 20:14

Re: Ястия с мляно месо

Мнение от Satori »

Ясноооо. Моето явно е било мъжко вчера ;) Джинджифилът с виното обаче свършиха работа :nod:
Аватар
ida_ili64
Баш кафе майстор
Мнения: 2535
Регистриран на: Ное 24, '09, 16:38
Местоположение: между Eвропа и Родопите

Re: Ястия с мляно месо

Мнение от ida_ili64 »

Tanet написа:Тези патладжани на Букетчето може да се покрият с бешамел-има един сух гръцки в Била ,който се разбива с мляко и става като гъст крем-много е вкусен, и така да се запекат. Сестра ми живее в Гърция и те много готвят такива работи ама винаги ги запичат с този бешамел,наистина е много вкусен.
А баба ми ги правеше подобни,но с доматен сос,които запичаше с тях в ел.тенджера и накрая ги заливаше със заливка от 2-3 яйца и прясно мляко!Бяха толкова вкууууусниииии,че думи нямам :daaa: !Ще я пробвам тази рецепта.
http://diva-edel-art.blogspot.com/" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
dora
Баш кафе майстор
Мнения: 2444
Регистриран на: Ное 29, '09, 16:06
Местоположение: Сливен

Re: Ястия с мляно месо

Мнение от dora »

Сатори, виждам често споменаваш - босилек.
Имам една саксийка сега цъфти и освен ,че ми харесва миризмата му не зная какво да го правя.
Кажи ти кога и как и ... абе всичко си кажи за босилека - моляяяяяяя. :tzvetentze:
“Че съм умен – умен съм, но защо съм толкова красив?! Сигурно, защото съм скромен, а скромността краси човека.”
Аватар
Moria
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1505
Регистриран на: Ное 25, '09, 10:38

Re: Ястия с мляно месо

Мнение от Moria »

Ох, Доре , добре че попита за босилека. И аз така, ама беше ме срам да питам, че ме и мързеше де. :lol:
Изображение
Аватар
ida_ili64
Баш кафе майстор
Мнения: 2535
Регистриран на: Ное 24, '09, 16:38
Местоположение: между Eвропа и Родопите

Re: Ястия с мляно месо

Мнение от ida_ili64 »

В Германия босилека се продава на всякъде в саксийки.Ние имаме винаги босилек,Вилфрид го обожава.Използваме го при салата домати с моцарелла,при приготвяне на пастърва със зеленчуци,при гулаш и роленбратен.Важното е при готвене,да не се вари и да не се обработва топлинно дълго време,защото губи аромата си.Родината му е Африка,в последствие се разпространява в Азия,Средна и Южна Америка.Има над 40 вида.Хармонира добре в доматени сосове и домати,ястия от паста,месо и риба.
Ето една страничка с приложението му в различни рецепти:
http://www.marions-kochbuch.de/index/0811.htm" onclick="window.open(this.href);return false;
http://diva-edel-art.blogspot.com/" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
johnstalker
Наркоман
Мнения: 11807
Регистриран на: Дек 19, '09, 23:08
Местоположение: Троян, България, Европа, Земя
Дал благодарност: 145 пъти
Получил благодарност: 184 пъти
Обратна връзка:

Re: Ястия с мляно месо

Мнение от johnstalker »

Босилек слагат по 'полето' и във виното. :daaa:
Аватар
ida_ili64
Баш кафе майстор
Мнения: 2535
Регистриран на: Ное 24, '09, 16:38
Местоположение: между Eвропа и Родопите

Re: Ястия с мляно месо

Мнение от ida_ili64 »

johnstalker написа:Босилек слагат по 'полето' и във виното. :daaa:
Ами тук има рецепта на кайсиево боле с босилек и на кис.мляко с босилек...
http://diva-edel-art.blogspot.com/" onclick="window.open(this.href);return false;
Satori
Баш кафе майстор
Мнения: 2638
Регистриран на: Ное 23, '09, 20:14

Re: Ястия с мляно месо

Мнение от Satori »

Аватар
ida_ili64
Баш кафе майстор
Мнения: 2535
Регистриран на: Ное 24, '09, 16:38
Местоположение: между Eвропа и Родопите

Re: Ястия с мляно месо

Мнение от ida_ili64 »

Мусаката на Баба

продукти за 4 порции:

два патладжана-средно големи
3-4 тиквички(немските са много елегантни ;) ,та не знам как да ви ги опиша,ама да кажем около 500г)
домат от консерва-около 350мл или 2-3 пресни домата
1-2 глави лук,според който както го предпочита
500 г кайма смес
3 яйца
250 мл прясно мляко
чер пипер и сол на вкус
олио-за пърженето на тиквичките и патладжаните
1 лъжичка зеленчуков бульон на прах

приготвяне:
Патладжаните се нарязват на филийки напречно с дебелина около 6-8мм нареждат се наклонено в тава и се посоляват.Така престояват около час-извличат се вредните вещества от него.
Тиквичките се нарязват също на шайби с дебелина около 6мм и се запържват от двете страни.
Като сте приключили с тях,направете същото със патладжаните.
В друг дълбок тиган или тенджерка запържете ситно нарязания лук,след няколко мин. добавете каймата,като разбърквате хубаво,а след около 5 мин добавете и доматите,както и лъжичката бульон,без да сте я разреждали с вода,но разбъркайте много добре.Оставете на слаб огън да къкри около 10-15 мин,като периодично разбърквате,докато изври водата от доматите.Добавете сол и ч.пипер.
В тавичка за 4 порции наредете един ред патладжани,а дупчиците между тях запълнете с тиквички,после подредете полвината каймяна смес,и отгоре й поставете ред тиквички.Изсипете остатъка от каймата и най- отгоре наредете останалите патладжани.Запечете във фурна на 220 гр. около 20.
От 3-те яйца и прясното мляко направете заливка,залейте мусаката и я печете още 10-15 мин,докато добие златисто-карамелен цвят.
Добър апетит! :dovolen:
Последно промяна от ida_ili64 на Юли 20, '10, 17:28, променено общо 1 път.
http://diva-edel-art.blogspot.com/" onclick="window.open(this.href);return false;
Satori
Баш кафе майстор
Мнения: 2638
Регистриран на: Ное 23, '09, 20:14

Re: Ястия с мляно месо

Мнение от Satori »

Идето ли нещо се е объркала, или нещо при мен... :dovolen:
Публикувай отговор

Обратно към “Готварство”