Хляб, баници, закуски за шампиони

Изкушения за лакомници и гурмани.
Публикувай отговор
Аватар
svetla06
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1586
Регистриран на: Ное 29, '09, 19:41
Местоположение: Русе

Re: Хляб, баници, закуски за шампиони

Мнение от svetla06 »

5ia написа:Съжалявам, че ще оспамя темата, но прочетох :"Хляб, баници, закуски за шампоани". И си помислих, че нещо сте се бъгнали покрай толкова различни теми :lol:
Ох, Пети, аз пък като се притесних, че ще започнеш да месиш... :lol:
Ама ми олекна сега! :ieeee:
Аватар
al.yank
Кафе машина
Мнения: 3786
Регистриран на: Ное 27, '09, 23:24
Местоположение: Варна

Re: Хляб, баници, закуски за шампиони

Мнение от al.yank »

По повод баницата,за която е писала Ида в "благодарности"-и аз я правих вчера,стана разкош,чудо просто.Омете се първа ,за отрицателно време.Умишлено,след като я наредих,оставих повечко да престои,преди да пека,да се напои хубаво.Намазах всяка кора с разт.масло,през кора слагах сирене,нарязах на парчета,посипах в разрезите горещо масло и залях яйчената смес.Голяма вкусотия!
Истината рядко е чиста и никога проста!
http://bonko.snimka.bg/hobby/moite-cvetya.30518
Аватар
Калина-малина
Двойно кафе
Мнения: 179
Регистриран на: Ное 26, '09, 19:33
Местоположение: Филибето

Re: Хляб, баници, закуски за шампиони

Мнение от Калина-малина »

al.yank написа:По повод баницата,за която е писала Ида в "благодарности"-и аз я правих вчера,стана разкош,чудо просто.Омете се първа ,за отрицателно време.Умишлено,след като я наредих,оставих повечко да престои,преди да пека,да се напои хубаво.Намазах всяка кора с разт.масло,през кора слагах сирене,нарязах на парчета,посипах в разрезите горещо масло и залях яйчената смес.Голяма вкусотия!
:hmmm: Защо не намирам подобна рецепта нито в "Благодарности", нито тук?
Много сме лудите....но сме пръснати!
Satori
Баш кафе майстор
Мнения: 2638
Регистриран на: Ное 23, '09, 20:14

Re: Хляб, баници, закуски за шампиони

Мнение от Satori »

Воала. Дунавски баници

Рецептата на моята приятелка: http://forum.hobbykafe.com/viewtopic.ph ... t=30#p6815


Рецептата на Би: http://forum.hobbykafe.com/viewtopic.ph ... t=75#p6854
Аватар
Калина-малина
Двойно кафе
Мнения: 179
Регистриран на: Ное 26, '09, 19:33
Местоположение: Филибето

Re: Хляб, баници, закуски за шампиони

Мнение от Калина-малина »

Благодаря, Сатори!
Това с обръщането нещо ме притеснява, не че няма да опитам де. :nod:
Баницата, която основно приготвям е следната
пакет кори, в Пловдив от година някъде ползвам "Девон", тънки и хубави
3 яйца
1каф.чаша олио
сирене - 350-400, може и повече
1 чаена чаша кисело мляко с чаена лъжица сода
Това се разбърква. Отделно си приготвям пак 1 каф.чашка олио
На всяко кора слагам олио, през две кори плънка. Отгоре заливам с разбито яйце, нарезвам и по нарезите слагам тук, таме бучки масалце.

Ето още една рецепта, която основно ползвам за баницата с дряновите късмети за Васильов ден - вита баница
1 пакет кори
4яйца
1ч.чаша кисело мляко с 1к.л. сода
1/2 ч.чаша олио
250 грама сирене
1 ч.чаша брашно
Разбърква се сместта. Взимам по две кори, мажа със сместта и навивам. Нареждам в тава намазана с мазнина. Отгоре с разтопено масло се залива по заврънтулките.
Много сме лудите....но сме пръснати!
Аватар
Titi
Чист кофеин
Мнения: 7181
Регистриран на: Ное 25, '09, 10:51
Местоположение: София

Re: Хляб, баници, закуски за шампиони

Мнение от Titi »

Докато да снимам баницата, остана това от две тави. Горда съм със себе си, надула съм се като петел, от година на година все по-тънки и големи кори "дърпам" и все по-вкусна баница правя.
Изображение
Приключенията на Тити дългото чорапче http://titidulgotochorapche.blogspot.com/" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
mileni
Чист кофеин
Мнения: 5149
Регистриран на: Ное 30, '09, 14:43
Дал благодарност: 213 пъти
Получил благодарност: 82 пъти

Re: Хляб, баници, закуски за шампиони

Мнение от mileni »

Да се отчета и аз с тиквеника
Изображение
Пусни хляба си по водата и ще го намеpиш не след много дни.
http://mileni.snimka.bg/flowers/lyato-2013.762771" onclick="window.open(this.href);return false;
https://picasaweb.google.com/101763371167451658448/201502" onclick="window.open(this.href);return false;
Satori
Баш кафе майстор
Мнения: 2638
Регистриран на: Ное 23, '09, 20:14

Re: Хляб, баници, закуски за шампиони

Мнение от Satori »

Милени, Тити - браво на вас!

Вчера ни черпиха със следната баница с месо:

Задушава се лук в мазнина или в мазнина и малко топла вода. Прибавя се каймата и подправки - в този случай девисил, червен пипер и не помня още какво. Като стане на трохи каймата, се вдига от огъня и се чукват последователно 3-4 яйца. Сместа се разбърква. Плънката се слага в кори, които се навиват и се редят в тава. Не се слага допълнително олио. Ако корите са тип домашни, т.е. по-плътни, се слага по една кора, ако са фините - две кори се завиват с плънка. Пече се без заливки.
Аватар
Milena Orchid
Кана кафе
Мнения: 646
Регистриран на: Ное 26, '09, 18:09
Местоположение: Троян
Обратна връзка:

Re: Хляб, баници, закуски за шампиони

Мнение от Milena Orchid »

Сатори аз правя такава баница с кайма и става чудна, но със заливка. Значи запържвам си каймата с лука и подправките(черен и червен пипер, чубрица), прибавям и 1-2 лъжици домати или пюре. Навивам корите с плънката както се прави обикновена баница със сирене. Накрая надупчвам с вилица или нож и заливам с 3-4 разбити яйца с 1 ч.ч. газирана вода. Като се изпече завивам да се задуши.
Satori
Баш кафе майстор
Мнения: 2638
Регистриран на: Ное 23, '09, 20:14

Re: Хляб, баници, закуски за шампиони

Мнение от Satori »

Блеки написа:Сатори аз правя такава баница с кайма и става чудна, но със заливка. Значи запържвам си каймата с лука и подправките(черен и червен пипер, чубрица), прибавям и 1-2 лъжици домати или пюре. Навивам корите с плънката както се прави обикновена баница със сирене. Накрая надупчвам с вилица или нож и заливам с 3-4 разбити яйца с 1 ч.ч. газирана вода. Като се изпече завивам да се задуши.
Трябва да се организирам и да направя. /И пелмените са мина дневен ред./ За тази баница сигурно ще комбинирам моята и твоята рецепта :dovolen:
Публикувай отговор

Обратно към “Готварство”