Трапезата на Бъдни вечер

Изкушения за лакомници и гурмани.
Satori
Баш кафе майстор
Мнения: 2638
Регистриран на: Ное 23, '09, 20:14

Re: Трапезата на Бъдни вечер

Мнение от Satori »

Реших да замеся содена питка по собствената си рецепта, да видим дали ще стане.
Аватар
Калина-малина
Двойно кафе
Мнения: 179
Регистриран на: Ное 26, '09, 19:33
Местоположение: Филибето

Re: Трапезата на Бъдни вечер

Мнение от Калина-малина »

Satori написа:Реших да замеся содена питка по собствената си рецепта, да видим дали ще стане.
Ще, ще... Да те изръчкам и теб ли, трябва? :hihihi:
Аз по късно ще я почна. :nod: Брашно, вода,сода, сол и захар. Виж как си казвам без бой :lol:
Аз съм готова със сармите, ошава, бобчето се вари, съдинките с плодовете, ядките и меда са готови. Питката по-късно. Тиквеника, мама :liubov: ще го направи.Червено домашно винце имаме, мъжът ми ракийката ще купи и....това е! Хайде, че нямам търпение вече.... :ieeee:
Много сме лудите....но сме пръснати!
Аватар
bimbargo
Дълго кафе
Мнения: 103
Регистриран на: Дек 13, '09, 05:38
Обратна връзка:

Re: Трапезата на Бъдни вечер

Мнение от bimbargo »

Аз пък на Бъдни вечер ям пълнени чушки с тесто. Това е някакво румънско ядене. Предполагам е свързано с произхода ми. :nod:
По-добре мразена личност, но личност!
FlowersNet.info / emil.bimbargo.com
Аватар
evita
Кафе машина
Мнения: 3312
Регистриран на: Ное 23, '09, 19:20

Re: Трапезата на Бъдни вечер

Мнение от evita »

bimbargo написа:Аз пък на Бъдни вечер ям пълнени чушки с тесто. Това е някакво румънско ядене. Предполагам е свързано с произхода ми. :nod:
Дай рецепта на тези чушки :nod:
Аватар
johnstalker
Наркоман
Мнения: 11805
Регистриран на: Дек 19, '09, 23:08
Местоположение: Троян, България, Европа, Земя
Дал благодарност: 145 пъти
Получил благодарност: 185 пъти
Обратна връзка:

Re: Трапезата на Бъдни вечер

Мнение от johnstalker »

bimbargo написа:Аз пък на Бъдни вечер ям пълнени чушки с тесто. Това е някакво румънско ядене. Предполагам е свързано с произхода ми. :nod:
Поне малко каймица бутни вътре де.. побългари рецептата. ;)
Аватар
ida_ili64
Баш кафе майстор
Мнения: 2535
Регистриран на: Ное 24, '09, 16:38
Местоположение: между Eвропа и Родопите

Re: Трапезата на Бъдни вечер

Мнение от ida_ili64 »

5ia написа:Аз много искам да спазя традицията, защото е традиция. Никога в моя дом, или в този на мъж ми, не са се празнували такива неща. Не сме религиозни, постно не ядем.... Слагам си по принцип само ястията на масата, като някъде все пак стоят в очакване пържоли. Но доста преди 12 всички започват да ме гледат хищно. До сега никога не съм успявала да го направя този празник както му е ред. Но поне сега разбрах, че не само при нас е така :D , което ми подейства успокоително.
Ей,пак ме разсмя! :daaa:
Ровя се за рецепта със сърмички от зеле... :hmmm: ама май ще си ги правя както си знам!При това трябва да направя само 4 бройки! :lol: В каза,че са ни много и те.......
Последно промяна от ida_ili64 на Дек 24, '09, 16:12, променено общо 1 път.
http://diva-edel-art.blogspot.com/" onclick="window.open(this.href);return false;
Satori
Баш кафе майстор
Мнения: 2638
Регистриран на: Ное 23, '09, 20:14

Re: Трапезата на Бъдни вечер

Мнение от Satori »

Калина-малина написа: Аз по късно ще я почна. :nod: Брашно, вода,сода, сол и захар. Виж как си казвам без бой :lol:
Аз съм готова със сармите, ошава, бобчето се вари, съдинките с плодовете, ядките и меда са готови. Питката по-късно. Тиквеника, мама :liubov: ще го направи.Червено домашно винце имаме, мъжът ми ракийката ще купи и....това е! Хайде, че нямам търпение вече.... :ieeee:
Снощи, като казвах рецептата на Евита, забравих захарта. Ама днес се сетих, като започнах да я правя. Ще я видя как е станала и ще докладвам..
Публикувай отговор

Обратно към “Готварство”