Френска кухня

Изкушения за лакомници и гурмани.
Аватар
DOBI
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1568
Регистриран на: Ное 25, '09, 10:32
Местоположение: Нант

Re: Френска кухня

Мнение от DOBI »

Тайната при полусуровото телешко е първо не се соли преди топлинната обработка и второ-тигана е на силен огън.
За тези,които не го ядат полусурово

Боф Боргиньон
Около 1 кг телешко :като за телешко варено,нарязано на порции
2 моркова
1 глава лук
1 литър червено вино
2 супени лъжици brawno
1 кубче телешки бульон
сол,черен пипер
100 бекон
250 гъби
чесън

Задушава се лука с малко вода,прибавят се морковите.След това се слага месото и бекона,като се запържват,прибавят се гъбите и брашното.Запъжва се още малко и се залива с виното.Остава се без капак докато заври виното и още 5 минути.Захлупва се и се вари.Ако е в тенджера под налягане - 60 минути,ако е в нормална на слаб огън 2-3 часа.Сервира се със сварени макарони.
Аватар
DOBI
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1568
Регистриран на: Ное 25, '09, 10:32
Местоположение: Нант

Re: Френска кухня

Мнение от DOBI »

Пиле със смокини

Използва се бялото месо - по едно бяло филе на човек
4 големи смокини на човек
40 гр бадеми на люспи на човек
олио и сол

В дълбок тиган са запържват бадемте до златисто.Прибавят се смокините ,нарязани на малки парчета и се пържи 10 минути.Прибвяте пилешкото филе,посолявате,разбърквате и захлупвате.Готви се още около 10-15 минути в зависимост от дебелината на пилешкото филе
Аватар
DOBI
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1568
Регистриран на: Ное 25, '09, 10:32
Местоположение: Нант

Re: Френска кухня

Мнение от DOBI »

Карамелизирани скариди с горчица

За 4 човека

200 гр обелени скариди /или 600 гр непочистени,предварително сварени/
4с.л. бяло вино
1с.л.горчица със зрънца вътре
1с.л. мед
1ч.л.соев сос

Разтваряме горчицата във виното и поставяме в тиган,прибавяме скаридите за около 1-2 минути.След това се прибавя меда и соевия сос ,готвенето продължава още 1-2 минути до карамелизирането.Сервира се като топло предястие.
Аватар
Moria
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1505
Регистриран на: Ное 25, '09, 10:38

Re: Френска кухня

Мнение от Moria »

Доби, а любимата ми рецепта за карамелизирани пържолки френска ли е?
Трябва да е френска, щом участват вино и масло. ;)
Следя зорко темата да знаеш.
В момента съм заплесната по френската кухня (виновни- Джули, Джулия и ти ;) ).
Изображение
Аватар
DOBI
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1568
Регистриран на: Ное 25, '09, 10:32
Местоположение: Нант

Re: Френска кухня

Мнение от DOBI »

O не карамелизирабните пържоли ги правя от 15 години и дори не помня кой ми е дал рецептата,но още си живеех в БГ.Не смея да твърдя ,че е френска! :dovolen:
Аватар
Blue sky
Чист кофеин
Мнения: 5707
Регистриран на: Ное 23, '09, 15:35

Re: Френска кухня

Мнение от Blue sky »

Мори, да вземеш да споделиш твоите френски постижения, а? Тук евентуално, или в специална Джули тема :lol: Аз съм си свалила филма, заредила съм се с шоколадов пудинг и днес следобед, ще си устроя празник :ieeemyzh:
He who plants a garden, plants happiness
Аватар
Moria
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1505
Регистриран на: Ное 25, '09, 10:38

Re: Френска кухня

Мнение от Moria »

O, Bly, досега имам само едно постижение. :hmmmmmm: -пилето по нормандски.
Все пак не може много да се очаква от човек, който току-що е разбрал, че и в кухнята може да се играе. ;)
Рецептата
http://forum.bg-mamma.com/index.php?topic=450471.30

Аз самата бях удивена от резултата.
Дъщеря ми заяви, че дробчета не яде, след което се престраши да опита плънката и после я омете половината.
Казвам "престраши", защото плънката нистина изглежда ужасно на вид (като сдъвкана и изплюта храна), но е много вкусна. Аз сложих дробчета и сърца, воденичките ги подминах.
Не направих оригиналния сос , защото нямах хубав бульон . Но разтворих една гъбена крем-супа покрай пилето в края на печенето. Получи се хубав сос. (дъщеря ми и сосове не яде :lol: , ама от този хапна :o ).
Сега събирам смелост за бьофа. То и преди пилето колебанията ми бяха достойни за перото на Шекспир, ама си заслужаваше. Пробвайте. :stiskam:
Изображение
Аватар
Blue sky
Чист кофеин
Мнения: 5707
Регистриран на: Ное 23, '09, 15:35

Re: Френска кухня

Мнение от Blue sky »

Страхотно, много се радвам че и ти потвърди, каквото прочетох във форума :nod: , значи и аз ще го направя тези дни :stiskam: . Само да питам две уточнения - крема сирене - става ли с нашенско си обикновено, или завъртяно да търся, и каква сметана - заквасена ли?
He who plants a garden, plants happiness
Аватар
Moria
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1505
Регистриран на: Ное 25, '09, 10:38

Re: Френска кухня

Мнение от Moria »

Аз ползвах обикновено бг крема сирене, мащерка от пакетчета чай, щото друга не намерих, мацотих пилето със заквасена сметана и краве масло някакво немско, ама ми беше бая съмнително :hmmmmmm: . Май в рецептите се има предвид др. вид сметана.
То затова смятам, че моето си беше вариация на темата, но с това разполагах.
Важно е, че се получи добре като вкус.
Изображение
Аватар
nel4o
Баш кафе майстор
Мнения: 2554
Регистриран на: Ное 23, '09, 21:38

Re: Френска кухня

Мнение от nel4o »

Да се насося тук с моята

Френска лучена супа
В 50 гр. масло се задушават до златисто 6-7 средни глави лук. (Тук едно малко отклонение - принципно са нужни 4 вида лук, примерно бял, червен, праз и арпаджик, ама аз го карам по лесната процедура) Добавят се две супени лъжици брашно и се задушава още малко. Наливате 1 литър говежди бульон (аз слагам чиста вода, че с говеждо не ми се занимава, а пък избягвам бульоните на кубчета - с тях също става). Добавяте смлян черен пипер и сол. Супата къкри 30 мин. В една купа се разбиват два жълтъка със 100 мл. бяло вино. Добавяте към супата, както се добавя застройка - първо от горещата супа в яйцата по малко, докато се затопли достатъчно сместта, че яйцето да не се пресече и връщате обратно при супата. Не бива да завира отново, така че предварително я сваляте от котлона.

Има два варианта за поднасяне. Единият е в гюведжета с парче силно препечена франзела, поръсена с настърган грюер (може и кашкавал) и запечени (гюведжетата) за 10 мин. на много силна фурна.

Другият вариант е да се препекат франзелките със сиренето (кашкавала) и да се поднесат отделно към супата.

Доби да каже ако някъде нещо пропускам :D
кирилица не е на съседа Киро жена му...

http://raphaelholisticjewelry.com/
Публикувай отговор

Обратно към “Готварство”